Maskování-jak a kde

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Re: Maskování-jak a kde

Příspěvek od Barraka »

Maskování je spousta druhů. Vpodstatě z fabriky šly tanky jednobarevné. Nejdřív šedé pak se to změnilo na tmavo žlutou. A maskování vytvářely posádky tanků barvamy které za tímto účelem fasovali. Takže je docela velká volnost v maskovacích vzorech. Jde o to akorát dodžet odstíny, které wehrmacht v té které době užíval.
Projsi stránky v odkazech je toho tam hodně ke zhlédnutí. Např:

Kód: Vybrat vše

http://www.alanhamby.com/paint.shtml
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Maskování-jak a kde

Příspěvek od Radek »

Pokud vím, tak první tanky vyjely v šedi a tato produkce v šedi běžela určitou dobu. Písková barva byla pro Rommela a jeho jednotky ale i tam se vyskytly ještě i šedé tanky. Postupně se to měnilo a vyvíjelo.
Na zimu se na východní frontě dělal improvizovaný nátěr bílou. Maskované provedení žlutá- zelená- hnědá přišly později.
Pokud by jsi chtěl být perfekcionista existují stránky jednoho nadšence v němčině, kde má zaregistrovány jednotky, a u tanků u kterých se to podařilo jsou i snímky u některých méně snímků, některé byly fotografovány častěji.
Tady je odkaz:
http://www.tiif.de/index.php?sid=957e2c ... 6b993bbacd

Třeba ti to k něčemu bude, já jsem dělal model jako 503 PzAbt tank číslo 111 lépe se mi dělala šablonka - jen jedničky...

Radek cool
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Maskování-jak a kde

Příspěvek od Radek »

ATV.PEPAN píše:Aha,děkuji.Kdybych zachoval šedou barvu bylo by normální kdybych zamaskoval hlaveň např. zeleným maskovácím přehozem?Nevím jestli by to bylo dle skutečnosti? :ugeek:

Děkuji za jakou koliv radu.
Tank je tvůj, proti síti nikdo nic nemůže mít, navíc je to věc, která se dá kdykoliv sundat.

Tady uvidíš obrázky z německého fóra, jak si s tím jeden hoch vyhrál. Asi se shodnem, že tam třeba některé věci úplně nepatří, ale jako celek se mi to líbí. Nbo mám také zvrhý vkus...

Odkaz:
http://www.rc-panzerketten-forum.com/wb ... adid=12562

ahoj

Radek cool
Hans

Re: Maskování-jak a kde

Příspěvek od Hans »

Jen takový malý detail,Tigry neměly tramové kříže na věži!
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Maskování-jak a kde

Příspěvek od long.michael »

No tak maskování je opravdu docel věda ale maskovací síť je také dobrá,ale také je jich více druhů a to nejen podle toho daného státu tak i ročního období.Co se týká maskování německých tanků tak se to snad dá určitě najít.Možná z kronik válek.
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Maskování-jak a kde

Příspěvek od Radek »

Hans píše:Jen takový malý detail,Tigry neměly tramové kříže na věži!
Asi to vzniklo u Tamyia Tigra I - viz namuál na tomto odkaze:

http://members.iinet.net.au/~wackywheel ... 56011).pdf

na jedné z posledních stran najdeš trámové kříže na věži u tanku číslo 332 u barevného provedení.
Teď je otázka, zda tak skutečně některý tank vypadal nebo ne. Ale snad byli Japonci důkladní a má tak vypadat. :?:

Jinak jsem opravdu na jiném tanku takto umístěné trámové kříže neviděl :oops:

Radek cool
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Maskování-jak a kde

Příspěvek od Radek »

Ty trámové kříže mi nedaly a tak jsem hledal dál a našel jsem je tady:

http://www.tiif.de/thread.php?threadid= ... 2321538b0c

tady jsou u tanků PZ Abt.503 u 3 kompanie u věžových čísel : 300,312,313,314,321,322,332

jde o web, kde jsou ty tanky podle jednotek a jsou zde fotografie jednotlivých tanků, některé mají fotografie, některé ne. Některé jich mají míň, některé víc. Onen 332 je poměrně hodně fotografovaným tankem. U některých tanků je vidět, že v určitém období trámové kříže na věžích neměly a v některých měly a teď se v tom vyznej... :o :oops:

Nemyslím, že by v tom pro nás měl být nějaký problém, ale kdo dělá nástřik a nové barevné provedení tanku měl by si asi vybrat nějaký skutečný tank, dostatečně zadokumentovaný a tomu tanku na fotografii se snažit v provedení přiblížit, aby ho nějaký puntičkář nesprdl, že tak tank nevypadal. Já osobně jsem si vybral tank 111 jiné jednotky, protože jsem chtěl, aby šlo lehce udělat věžové číslo a šablona byla co nejjednodušší. Ale když mě někdo sprdne, že tak tank nevypadal - plakat nebudu, myslím,že to děláme sobě pro potěšení ne? :oops:

Hoši na německém fóru mají zavedený číselník tanků a každý člen tam přihlásí své číslo tanku a další nový člen si potom volí číslo jiné, protože to dané číslo už je vybrané. Ale já bych z toho takový úřad asi nedělal.
:oops: :lol: Je nás pár a když se potkám s jinou 111 pěkně se s majitelem pozdravím a nebudu se škubat, co si to dovolil... ;)

Radek cool
Hans

Re: Maskování-jak a kde

Příspěvek od Hans »

Jasně že jde o prd,ale když chcu tak není problem si najit foto skutečného tanku a stvořit ho k
obrazu svému.Hlavně že jsem spokojen já.Nejde o život jde o h....o. srol Co model to originál
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Maskování-jak a kde

Příspěvek od long.michael »

Tak to sním souhlasím že každý tank by měl být originál.Jen by se měli asi dodržet i nějaké předepsané normy.Ale on už nikdo asi moc přesně neví jak to přesně má být.Ale co říkal děda tak ty označení se měnily u armád podle typů a roků výroby.A podle linie nasazení.Takže na věži by měli být až na posledním roce války.1945.
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Maskování-jak a kde

Příspěvek od long.michael »

http://www.panzernet.net/panzernet/stra ... munice.php

Koukněte na tenhle odkaz sou tam fota tanků a techniky armády německa 2 svět.válka.A i to jaké tanky byly jak polepené vypadá to že sou autentické.Z války.Je tam toho dost.
Odpovědět

Zpět na „Poradna“