Přední světla

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Odpovědět
Uživatelský avatar
čížan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 120
Registrován: 15 zář 2010, 14:41
13
Lokalita: Solopysky u Loun

Přední světla

Příspěvek od čížan »

Zdravím tankány.
Mám takový dotaz, neví někdo, jestli je rozdíl ve voltech na výstupu na světla mezi RX14 a RX18? Jde mi o to, že jsem vše předělal na RX 18 a na výstupu na světla je podle multimetru 1,96V což původní světla z PZ IV nerozsvítí. Když ale světlo připojím na výstup na kulomet, kde multimetr ukazuje cca 2,5V, světlo v pohodě bliká. Mám tři kusy světel z PZ IV a všechno stejně. Zadní světlo s červenou diodou fachčí jak má. Jen to přední......... Pokud by měl pro mě někdo radu, budu vděčný.
Dík čížan
116. Panzer division Windhund
Uživatelský avatar
honza kadrmas
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 940
Registrován: 03 led 2010, 11:59
14
Lokalita: Borohrádek Královehradecký Kraj

Re: Přední světla

Příspěvek od honza kadrmas »

Zdravím jak jsou ty světla zapojena ty zadní paralelně k předním?jestli ano tak to by mohla být příčina když jsem to na kv 1 zapojoval tak mi taky svítilo jen zadní .K puffy dyž to bude paralelně ta to zapojte sériově a mělo by to makat
Váš Šaryk
Uživatelský avatar
čížan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 120
Registrován: 15 zář 2010, 14:41
13
Lokalita: Solopysky u Loun

Re: Přední světla

Příspěvek od čížan »

Jsou zapojené uplně stejně jako byly před "překopáním". jen jsem prodloužil dráty a natáhl je dozadu. Nyní páchím nové světlo- přední- ve kterém bude (já nevim jestli je to ledka, protože mi připadá jak žárovka a svítí žlutě), která je v poho. vyzkoušeno. i žluté světlo bude originálnější.
čížan
116. Panzer division Windhund
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Přední světla

Příspěvek od long.michael »

Tak světla sem řešil také jak na úpravu tanku.Tak na Bulldog tak i na Tiger I no to výstupní napětí by mělo být správné,ale občas blbne kontakt na konektoru na přední světla sou zapojena na zásuvce z ovládání věže.Takže je pravou že to je zapojeno paralelně takže možnost je to zapojit do série a nebo druhá možnost že se při úpravě použije větší odběr žárovky nebo u led diod po tom to také nejde.Jednoduchá pomoc použije se mínus od věže na světlo a plusový se hodí na přímo na baterii použil sem předřadný odpor(rezistor) jako jistotu max 800ohmů a maká to také.A svítí mi modré světlo dvě Bílé na předku a dvě červená vzadu jen ještě chci dodat vypínač aby šli světla přepínat nebo úplně vypnout.
Odpovědět

Zpět na „Poradna“