Tank jede, a nejede

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Tank jede, a nejede

Příspěvek od sakulajda »

Pijan píše: - převážel jsem to 200 km nemohlo to "nastydnout" ? Myslím jako že to bylo studený a pak puštěný doma v teple
to vliv nemá, i když se všeobecně doporučuje při radikální změně teploty nechat elektroniku aklimatizovat třeba 15 minut a pak spustit
Pijan píše: - Je to rozbitý a já budu muset reklamovat či opravovat ? ( jen to proboha ne synek by toobrečel )
budem držet palce, ať je to ta baterka
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Tank jede, a nejede

Příspěvek od sakulajda »

jo a kde je tank teď - myslím město - není někdo ochotný poblíž ?
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pijan
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 9
Registrován: 23 pro 2011, 21:27
12
Lokalita: Voděrady okr. Blansko

Re: Tank jede, a nejede

Příspěvek od Pijan »

sakulajda píše:aku dodávané od číňanů nejsou nic moc a může se stát, že nepojede vůbec
chtělo by to zakoupit něco podobného:
http://www.pelikandaniel.com/?sec=cats& ... 257&page=2
http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=46483
čím více mAh, tím déle tank jezdí, ale zároveň se také déle nabíjí
pokud to kvalitní aku nespraví, bude problém jinde

v tanku je přijímač, z něhož je vyveden černý drát a ten napojen na anténu co čučí venku
pokud by byl rozpojen, byl by špatný příjem signálu, avšak to by nepohasínali LED světla a v místonsti by to pravděpodobně frčelo, spíš by jsi to poznal venku.

aku ve vysílači jsou OK ? pokud jsou slabé aku ve vysílači, je opět možnost slabého signálu, ale zase to nevysvěluje ty LED světla
ty světlapohasínaly venku, neb se jezdilo. Takže jsem pak přistoupil k nabití aku z tanku. nabíjel jsem 4 hodiny a aku uložil do bedny na druhý den. Po převozu jsem nasadil aku do tanku a jede, nejede. Bohužel nyní nemám možnost to ozkoušet bo to má synek. Jen zjištuji předem až zavolá, že to nějak blbne. Ve vysílačce jsem to nezkoušel, ale bude to první co poradím.
Pijan
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 9
Registrován: 23 pro 2011, 21:27
12
Lokalita: Voděrady okr. Blansko

Re: Tank jede, a nejede

Příspěvek od Pijan »

Tak já jsem z Voděrad u Boskovic, ale synek je ve Strašicích u Plzně :(
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Tank jede, a nejede

Příspěvek od sakulajda »

tož to je špatné já su pod Brnem, takže ti nepomůžu - nevím kolik ochotných je od Plzně
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pijan
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 9
Registrován: 23 pro 2011, 21:27
12
Lokalita: Voděrady okr. Blansko

Re: Tank jede, a nejede

Příspěvek od Pijan »

sakulajda píše:tož to je špatné já su pod Brnem, takže ti nepomůžu - nevím kolik ochotných je od Plzně
nevím, ale problémy budu řešit stejně já....
jak bych to tak popsal, rozvod a bejvalka semetrika ? ;) Kluka mám rád, tak alespon takhle no.... :?
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Tank jede, a nejede

Příspěvek od long.michael »

No tak máš měřák na volty stačí změřit baterii a pak nabiječku na Baterii 8,4v na nabiječce je myslím 7,6 pokud je to míň na čem něco nefunguje.Reklamovat na signál bych to neviděl já sem měl taky odpojenou antenu a chodilo to normálně a světla zhasínaj při slabém zdroji.
Pijan
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 9
Registrován: 23 pro 2011, 21:27
12
Lokalita: Voděrady okr. Blansko

Re: Tank jede, a nejede

Příspěvek od Pijan »

long.michael píše:No tak máš měřák na volty stačí změřit baterii a pak nabiječku na Baterii 8,4v na nabiječce je myslím 7,6 pokud je to míň na čem něco nefunguje.Reklamovat na signál bych to neviděl já sem měl taky odpojenou antenu a chodilo to normálně a světla zhasínaj při slabém zdroji.
děkuji za příspěvek, ale budu se opakovat. Jsem rozveden a syn je ode mne 200Km.
Pijan
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 9
Registrován: 23 pro 2011, 21:27
12
Lokalita: Voděrady okr. Blansko

Re: Tank jede, a nejede

Příspěvek od Pijan »

NICMÉNĚ :
dnes jsem volal synkovi a domlouval se na krocích. Překvapení bylo, že tank jezdí údajně normálně.
Z toho tedy poučení i pro ostatní, kteří asi budou o tomto tanku číst problémy, že v zimním období, po 4 hodinové přepravě v kufru auta, nelze Tank použit zhruba 2-3 hodiny po přesunutí do tepla.
Hrozí totiž 1. orosení baterie a následný zkrat
2. orosení ovládání elektroniky a zase zkrat

vlastně vše funguje jen tak napolovic a člověk je z toho zmaten víc, jak elektronika.
Dále jsem se zde dozvěděl i víc, než jsem potřeboval a děkuji zúčastněným za ochotu. Předpokládám, že se určitě ještě objevím, neb nastanou další problémy :D , ale co už nic nejde hladce že....

již šetřím na řádné nabíječce, která zvládne nabíjet oba druhy aku a samozřejmě oba druhy aku také mít. Mimochodem jsem se dozvěděl, že NiCd jsou do zimních podmínek lepší. Mají lepší průběh vybíjení a chladno jim na tuto činnost vyhovuje. NiCd nabíjet těsně před použitím :o
No pár poznatků jsem získal :-D
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Tank jede, a nejede

Příspěvek od Milan »

Na akumulátory do vysílače se vykašli a dej tam normální baterie.Já je tam mám už druhým rokem a stále ještě fungují.Akumulátory se totiž samovolně vybíjejí a za to sledování a potíže mi to nestojí.
Odpovědět

Zpět na „Poradna“