Tank jede, a nejede

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Pijan
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 9
Registrován: 23 pro 2011, 21:27
12
Lokalita: Voděrady okr. Blansko

Tank jede, a nejede

Příspěvek od Pijan »

Přeji dobrý den,
Jsem RC idiot, koupil jsem synkovi k vánocům Tigra od Hang yongu, či co to je za čínana.
Jedno nabití AKB jezdil super a reagoval na vše. Docházela baterie v tanku, tak začal jakoby vynechávat. Prostě jel, zastavil a zase se rozjel, přičemž mu pohasínaly LED světla. No pro mne jasná známka vybitých AKB v tanku. Tak jsem dal nabíjet a ejhle. Po nabití, to ten tank dělá stále. Ujede prostě 2 metry a zastaví a nereaguje. Tak uvolním, páčku a znovu dám vpřed a on se rozjede.
- Je možné že v místností kde má tan anténu a vysílačka vytáhlou anténu, že to blbne ?
- Je vybitá vysílačka ?
- převážel jsem to 200 km nemohlo to "nastydnout" ? Myslím jako že to bylo studený a pak puštěný doma v teple
- Je to rozbitý a já budu muset reklamovat či opravovat ? ( jen to proboha ne synek by toobrečel )

četl jsem příspěvek o tom, že tank nereaguje, ale ten můj ano...... sice blbě, ale ano.
Uživatelský avatar
sr71x
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 231
Registrován: 21 zář 2009, 19:14
14
Lokalita: Praha

Re: Tank jede, a nejede

Příspěvek od sr71x »

Zdravím.
Přiznaky by mohly ukazovat na akumulátorový pack. Pravděpodobně je v tanku originalní NiCd accupack. Při první jízdě mohlo dojít k podvybití některého ze článků nebo několika z nich. Nebo mohlo dojít k přebití při nabíjeni po první jízdě. Oba jevy mohou zvýšit vnitřní odpor accupacku. Při proudovém zatížení pak neudrží napětí a chová se jako vybitý. Mohlo by pomoci cyklování, tj. opakované vybití a nabití. Nejlepší by bylo vyzkoušet jiný accupack.
SR71X
Uživatelský avatar
sr71x
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 231
Registrován: 21 zář 2009, 19:14
14
Lokalita: Praha

Re: Tank jede, a nejede

Příspěvek od sr71x »

Ještě jsem zapomněl upozornit na možnost poškození nízkou teplotou. Ale v poslední době nemrzlo tolik...
SR71X
Pijan
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 9
Registrován: 23 pro 2011, 21:27
12
Lokalita: Voděrady okr. Blansko

Re: Tank jede, a nejede

Příspěvek od Pijan »

znamená to tedy, že musím aku použít v tanku tak, aby se vybil a znovu nabít a to několikrát ?
Asi bude vhodnější jiný aku ne ? Otázka je, jak to nabíjet bezpečně, když je k tomu dodávka jen travfa bez jakékoliv kontroly.
Poškození teplotou..... to se mi nezdá, sice venku jsme byli jen cca 10 minut a hned domu a bylo asi minus 1. Nechápu ale co by se mělo poškodit, vždyt voda v tom není.
Rozhodně ale díky za tip, v RC jsem novicem a i ta nejlevnější hračka, viz. Tigr, je zatím pro mne tabu.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Tank jede, a nejede

Příspěvek od sakulajda »

předně pokud se chceš o aku dobře postarat to chce koupit pořádný nabíječ
trafonabíječ zahodit a pořídit třeba něco podobného
http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=36540
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Tank jede, a nejede

Příspěvek od sakulajda »

Pijan píše:Přeji dobrý den,
Hang yongu, či co to je za čínana.
nová značka ? není to HengLong ???
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pijan
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 9
Registrován: 23 pro 2011, 21:27
12
Lokalita: Voděrady okr. Blansko

Re: Tank jede, a nejede

Příspěvek od Pijan »

sakulajda píše:
Pijan píše:Přeji dobrý den,
Hang yongu, či co to je za čínana.
nová značka ? není to HengLong ???
no já vím, že lze to, to a to......... když se mě amatér motorkář zeptá co dělat s motorkou na zimu, taky mě štve, neb je to dotaz probíhající dnes a denně. Nicméně vždy odpovím, neb vím, jaké to je.
Opravdu by mne mrzelo, kdyby ten tank po pul hodině provozu na jedno nabití šel do kopru. Jak jsem předeslal, je to dárek k vánoců pro synka a jsem od něj 200 kiláků. takže nějaké opravy po telefonu asi nebudou moci probíhat. Znamená to, že si to budu muset odvézt a kluka hrozně zklamat. Chápete ?
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Tank jede, a nejede

Příspěvek od sakulajda »

chápem
a proto se ptám co je to za tank, neb od toho se odvíjí další zjišťování
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pijan
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 9
Registrován: 23 pro 2011, 21:27
12
Lokalita: Voděrady okr. Blansko

Re: Tank jede, a nejede

Příspěvek od Pijan »

sakulajda píše:chápem
a proto se ptám co je to za tank, neb od toho se odvíjí další zjišťování
Tiger I Heng Long 1:16
Zakoupeno ZDE :http://www.rc-rcmodely.cz/rcmodely/esho ... tion#anch1
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Tank jede, a nejede

Příspěvek od sakulajda »

aku dodávané od číňanů nejsou nic moc a může se stát, že nepojede vůbec
chtělo by to zakoupit něco podobného:
http://www.pelikandaniel.com/?sec=cats& ... 257&page=2
http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=46483
čím více mAh, tím déle tank jezdí, ale zároveň se také déle nabíjí
pokud to kvalitní aku nespraví, bude problém jinde

v tanku je přijímač, z něhož je vyveden černý drát a ten napojen na anténu co čučí venku
pokud by byl rozpojen, byl by špatný příjem signálu, avšak to by nepohasínali LED světla a v místonsti by to pravděpodobně frčelo, spíš by jsi to poznal venku.

aku ve vysílači jsou OK ? pokud jsou slabé aku ve vysílači, je opět možnost slabého signálu, ale zase to nevysvěluje ty LED světla
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Poradna“