Tiger I-přestal reagovat

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Uživatelský avatar
pan.peta
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 113
Registrován: 31 pro 2012, 17:00
11
Lokalita: Hodonín

Tiger I-přestal reagovat

Příspěvek od pan.peta »

Ahoj všichni,mám tento tank http://www.rctank.de/product_info.php?c ... ts_id=1863.
Dnes jsem s ním doma jezdil,asi po pěti minutách přestal reagovat.Zůstal nastartovaný a vysílačkou nešel
ani vypnout.Tak jsem ho vypnul hlavním vypínačem a už nejde nastartovat.Baterky jsou do plna.
Děkuji za každou radu.Petr
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Tiger I-přestal reagovat

Příspěvek od Milan »

U tohoto problému je jen jediná rada: je třeba mít náhradní díly a postupovat vylučovací metodou.
Krystaly,vysílačka,přijímač,řídící jednotka.Podle mě jediná možnost to rozchodit.Nehaž flintu do žita.Určitě jezdit bude. srol
Uživatelský avatar
Colombo
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 10 bře 2009, 10:10
15
Lokalita: Praha

Re: Tiger I-přestal reagovat

Příspěvek od Colombo »

Napřed zkus vyndat krystal,nebo oba a zase je tam vrátit.
Uživatelský avatar
pan.peta
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 113
Registrován: 31 pro 2012, 17:00
11
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger I-přestal reagovat

Příspěvek od pan.peta »

Krystaly bych rád vytáhnul,ale nevím kde jsou.Jsem úplný nováček.A ty náhradní díly,už nemám vůbec.
Tank mám asi měsíc.
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 563
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Tiger I-přestal reagovat

Příspěvek od Ody »

Jestli máš skutečně přesně ten Tiger v odkaze, jedná se o elektroniku Taigen 2,4GHz a ta žádné krystaly nemá. Zkus následující postup: Na vypnuté vysílačce přepni pravý přepínač (kulomet) do polohy zapnuto. Zapni vysílačku a hned potom tank. Tank i vysílačka pracují v tzv. párovacím režimu, dioda na vysílačce bliká. Jakmile se rozsvítí trvale, je spárováno, můžeš vypnout přepínač kulometu a pak zkusit tím levým nastartovat. Překontroluj baterky v tanku i v e vysílačce - Taigen má kontrolu napětí jak na vysílačce (slabé baterie jsou signalizovány blikáním) tak v tanku, ten se při nízkém napětí pohonné baterii také "zhasne". Pokud to nepomůže rozeber to a zkus jestli není vypadnutý nějaký konektor.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Tiger I-přestal reagovat

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj.

Pokud máš toho Tygříka na 2,4 GHz. tak ti nepomohu. :( Je-li to na 27 MHz. tak se stačí domluvit. Rohatec není tak daleko !!!!
Jinak vítej v klubu RC tankových nadšenců !!!! Doufám, že se brzy setkáme na nějaké akcičce. Posílám Ti S.Z. - soukr. zprávu.

R.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
pan.peta
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 113
Registrován: 31 pro 2012, 17:00
11
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger I-přestal reagovat

Příspěvek od pan.peta »

Kluci díky moc za všechny rady.Tank mám opravdu přesně z toho odkazu.Já jsem si to myslel,že to nemá žádné krystaly.Zítra všechno ještě jednou překontroluji a zkusím to spárovat,pak se ozvu.Radku děkuji za SZ.
Ody píše:Jestli máš skutečně přesně ten Tiger v odkaze, jedná se o elektroniku Taigen 2,4GHz a ta žádné krystaly nemá. Zkus následující postup: Na vypnuté vysílačce přepni pravý přepínač (kulomet) do polohy zapnuto. Zapni vysílačku a hned potom tank. Tank i vysílačka pracují v tzv. párovacím režimu, dioda na vysílačce bliká. Jakmile se rozsvítí trvale, je spárováno, můžeš vypnout přepínač kulometu a pak zkusit tím levým nastartovat. Překontroluj baterky v tanku i v e vysílačce - Taigen má kontrolu napětí jak na vysílačce (slabé baterie jsou signalizovány blikáním) tak v tanku, ten se při nízkém napětí pohonné baterii také "zhasne". Pokud to nepomůže rozeber to a zkus jestli není vypadnutý nějaký konektor.
Uživatelský avatar
pan.peta
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 113
Registrován: 31 pro 2012, 17:00
11
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger I-přestal reagovat

Příspěvek od pan.peta »

Tak jsem vše překontroloval,spárovala a pořád nic.Opravdu,už nevím co stím.To jsem se z toho Tygříka dlouho
neradoval.
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 563
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Tiger I-přestal reagovat

Příspěvek od Ody »

Mrkni dovnitř jestli jsou všchny konektory zasunutý. Zkus zapnout tank když to budeš mít otevřený - elektronika Taigen po zapnutí vypínače tanku roztočí větrák a bliká červená LEDka, která se pak trvale rozsvití a pak to jde nastartovat vysílačkou.
Uživatelský avatar
pan.peta
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 113
Registrován: 31 pro 2012, 17:00
11
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger I-přestal reagovat

Příspěvek od pan.peta »

Konektory jsem kontroloval několikrát a všechny jsou zasunutý.Větrák se točí a ledka svítí hned trvale,neblíká,ale svítí.Nastartovat nejde,když jsem zkoušel zapnout kouřák,tak ten nejde.
Odpovědět

Zpět na „Poradna“