King Tiger Toro system pruzeni

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Odpovědět
Tiger II
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 8
Registrován: 02 čer 2013, 17:05
10
Lokalita: u Kolína

King Tiger Toro system pruzeni

Příspěvek od Tiger II »

Zdravím, pustil jsem se do rozebírání mýho prvního tanku, když jsem viděl systém pružení
od Tora, tak nevím ,jak dlouho vydrží ty čínský pružící dráty na 7kg tanku. Zvýšení pružení logicky dosáhnu
pootočením ibus šroubku.

Zlepšoval a předělával někdo tento systém pružení od Tora? kde nejsou na výměnu pružiny.
Nebo todle původní řešení vydrží dost? (Našel jsem vlákna jen kolem pružin.)
Když už to budu překopávat, tak bych vlítnul i do toho pružení.

Díky Michal
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: King Tiger Toro system pruzeni

Příspěvek od zander »

Ahoj
správně by tvrdost pružení měla být nastavena takto:
nejtvrdší by měla být prostřední kola, a nejměkčí krajní kola, potom tank bude podstatně lépe točit v terénu a budou i meně zatíženy převodovky.
Jak se to dělá u TORRA jsem to zatím neskoumal, nicméně takto hodlám prohodit torzní tyče v mém KT Tamiya za ty , kterým se dá nastavit tuhost, a přesně podle tohoto modelu je potom nastavím.
A následně se to chystám předělat i u ostatních svých tanků.

Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Tiger II
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 8
Registrován: 02 čer 2013, 17:05
10
Lokalita: u Kolína

Re: King Tiger Toro system pruzeni

Příspěvek od Tiger II »

Díky za radu, Toro má taky torzní tyče, ale o jejich kvalitě mám pochybnosti, mrknu ještě jestli jsou ramena uložený v ložiskách, nezdá se mi, že by to chodilo moc hladce. Pokud nebudou tak asi s tím jen
tak nic neudělám, vyjma prostřiku TF2.

No už jsem to rozebral, bez ložisek, jak jinak.
Podle mě to musí mít někdo vychytaný. Mělo by to být u všeho od Tora.

Už to mám, vezmu vzorek torzní tyče a zkusím jestli mi to kluci udělají v práci z pořádného odpad materiálu,
ty nové tvrdší dám do prostřed a ty původní měkké dám na kraje. Kdyby někdo chtěl, tak jich
nechám udělat více do zásoby.

Pokračování; už mám KT skoro rozebranýho, torzní tyče a jejich pružící moment se nedají nastavit u Tora, jsou tam drážky v držácích, blbá je i kvalita materiálu.
Uvidím jestli musím číňany akceptovat, každopádně už jeden držák torzních drátků zařval při testech kvality. Pro ostatní začátečníky s tankem Toro nenastavovat pružení torzní tyče ibusem, stejně tím nejde ladit odpružení. Uvidím kolik to vyjde, zkusím to nechat někde udělat.
Odpovědět

Zpět na „Poradna“