Převodovky 5:1

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
simach1999
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 10
Registrován: 23 říj 2013, 22:46
10
Lokalita: Přerov - Újezdec

Převodovky 5:1

Příspěvek od simach1999 »

Dobrý den, chci se zeptat jestli převodovky co mají na Beami (v nové verzi E-shopu) pod označením: "Třírychlostní převodovka do tanku Heng Long 1:16", je vhodná pro můj tank Panzer III viz. Panzer III Ausf. M na tomto fóru a jestli je v převodovém poměru 5:1 tedy co nejvíc do pomala.
Děkuju za odpověď...
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Převodovky 5:1

Příspěvek od spitfiremk1 »

Primárně je pro Tygra a PZ 4 Trojka má asi jinou délku vývod.hřídelů Raději se Zeptej v Beami pana Slavíka. Ale za ty prachy, se stahovákama a výměnnými koly, je to super cena i kdyby se musela zkracovat výstupní hřídel...
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
Vašek
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 176
Registrován: 30 zář 2009, 12:35
14
Lokalita: Cerhovice

Re: Převodovky 5:1

Příspěvek od Vašek »

simach1999 píše:Dobrý den, chci se zeptat jestli převodovky co mají na Beami (v nové verzi E-shopu) pod označením: "Třírychlostní převodovka do tanku Heng Long 1:16", je vhodná pro můj tank Panzer III viz. Panzer III Ausf. M na tomto fóru a jestli je v převodovém poměru 5:1 tedy co nejvíc do pomala.
Děkuju za odpověď...
Jít by tam mněly,já dával převodovky z německa stejný pro TigerI a Stug III tzv. krátká hřídel bez uprav rovnou nasadil do vany. ;) Ty tři rychlosti jsou zajímací,nejmenší oz.kolečko je do pomala a síla,vypadaj slušně zatím na ně není žádná recenze tak snad někdo časem otestuje.
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: Převodovky 5:1

Příspěvek od Vojtiš »

Ahoj, tyto převodovky mám v Tigru a je tam krátká hřídel, potom je mám v KV, ale dlouhá hřídel. Do panzer III nebo IV to nevím, ale dá se to tady na fóru dohledat, akorát na hřídel od motorku nedávat ani jedno ozubené kolo, ale dát pastorek z 10 nebo 11 zuby, jinak to bude pořád rychlé, vím očem mluvím vše mám prozkoušeno, čau Vojtiš .PS: objednával mě je kolega Michal (ZANDER) na RC tank de a tam mě stály nějakejch 1500,- Beami je dráhé!
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
Vašek
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 176
Registrován: 30 zář 2009, 12:35
14
Lokalita: Cerhovice

Re: Převodovky 5:1

Příspěvek od Vašek »

Tak že za ty prachy žádná sláva,převody jsou rychlé. To už jsou lepší ty 1:4 s ocelvá kola dá se s nima jezdit v pohodě a nemusí se řešit pastorek. Jinak krátkou hřídel má i panz.III taky mám odskoušeno a dále v panz.IV mám i redukce jako v Tigru pouze do Stugu III sem je nevmáčknul málo místa. Beami že je drahé to víme srol já nakupoval několikrát na asiatam a naprostá spokojenost.
simach1999
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 10
Registrován: 23 říj 2013, 22:46
10
Lokalita: Přerov - Újezdec

Re: Převodovky 5:1

Příspěvek od simach1999 »

Vašek píše:Tak že za ty prachy žádná sláva,převody jsou rychlé. To už jsou lepší ty 1:4 s ocelvá kola dá se s nima jezdit v pohodě a nemusí se řešit pastorek. Jinak krátkou hřídel má i panz.III taky mám odskoušeno a dále v panz.IV mám i redukce jako v Tigru pouze do Stugu III sem je nevmáčknul málo místa. Beami že je drahé to víme srol já nakupoval několikrát na asiatam a naprostá spokojenost.
Já si nemyslím že budou rychlé, já jsem to spíš pochopil že se tam dá měnit převodový poměr (3:1, 4:1, 5:1).
Jinak děkuji za info. Chtěl jsem spíš vědět ohledně kompatibility s plastovou vanou a kvalitou zpracování materiál apod.
Teď mám v tanku kov 3:1, ale myslím že je to to "bláto" a taky bych chtěl pomalejší.
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: Převodovky 5:1

Příspěvek od Vojtiš »

Pánové pořád v tom máte pěknej guláš pozoruji, takže, 5:1 znamená pět ozubených kol od motoru a jedno na hnací hřídeli. ty tři kolečka co tam dávají jsou úplně na prd, oddělat a dát pastorek jak jsem psal, no a potom ty převodovky 3:1 znamená tři kola od motorku a jedno na hnací hřídeli a právě na téhle převodovce je motorek za správným pastorkem jasné! ;)
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
Vašek
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 176
Registrován: 30 zář 2009, 12:35
14
Lokalita: Cerhovice

Re: Převodovky 5:1

Příspěvek od Vašek »

:roll: :roll: :roll:
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: Převodovky 5:1

Příspěvek od Vojtiš »

balcin píše::lol: :lol: ...A jejda,tady bude boj..Vojtíšku,co ty na to???..Kdo se ještě přidá,do debaty..???..Já nemůžu,já totiž,ani nevím,jaký tam vlastně mám po této debatě převodovky....A mě je to vlastně i jedno,jestli 1:5 a nebo 1:10,hlavně,aby mě krásnějezdili tanky a víc mě nezajímá a netrápí... :lol: :lol: Ale tuto debatu,budu rád sledovat... ;)
No ty tam máš přece 4:1, ať víš na čem jseš ahoj.
Naposledy upravil(a) Vojtiš dne 02 lis 2013, 22:49, celkem upraveno 1 x.
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
Vašek
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 176
Registrován: 30 zář 2009, 12:35
14
Lokalita: Cerhovice

Re: Převodovky 5:1

Příspěvek od Vašek »

boj,boj :roll: :roll: :roll: Mann gegen Mann :evil:
Odpovědět

Zpět na „Poradna“