leopard 2a6

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Cipísek
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 76
Registrován: 14 led 2016, 23:30
8
Lokalita: Teplice

Re: leopard 2a6

Příspěvek od Cipísek »

Ahoj kluci,

hodlám vyměnit na Leošovi 2A6 převodovky s motory za stávající plasťáky, neb se mi tu válí kovové pásy od Tamky plus chci hodit celý podvozek do kovu. Rád bych aby rychlost modelu odpovídala cca rychlosti reálného tanku a tak se zeptám, ty stávající plasťáky jsou převodově 3:1??? Váhám mezi 3:1 či 4:1 zde http://www.rctank.de/LEOPARD-2A6_5 Díky moc ahoj
Uživatelský avatar
LARS
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 440
Registrován: 02 úno 2009, 21:41
15
Lokalita: Nudvojovice

Re: leopard 2a6

Příspěvek od LARS »

Takřka všechny moderní tanky jezdí víc jak 70km/h , takže i ta 3:1 bude pomalá na modelovou rychlost . To samé platí u moderny od HL i u otáčení věže . Pohonná jednotka je u všech HL tanků stejná ale na rozdíl od tanků z WWII má moderna velký věnec , jen Challengera to má nějak jinak, zatím jsem to nezkoumal ,ale ten má i jinou řídící jednotku z s proporcionálním otáčením. Modelová rychlost otáčení věže je tuším 360°/ 7 vteřin , dá se to nejjednodušeji stáhnout na 9 použitím černého motorku z airsoft.jednotky.
[█۞███████]▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▅█████████▅▄▃▂
I███████████████████]
.◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤
Cipísek
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 76
Registrován: 14 led 2016, 23:30
8
Lokalita: Teplice

Re: leopard 2a6

Příspěvek od Cipísek »

Ahoj Larsi, díky trošinku za osvětu, namontil jsem pásy od Tamiye (kovové s gumovými elementy), stejné má ale třeba Mato a můžu říci, že grip tanku je zcela famozní alespoň co jsem zkoušel zatím při domácích jízdách. To sebou ovšem nese trochu problém, že tank nechce jemně zatáčet, při vyšší rychlosti už vůbec ne, to se na chvilku hryzne a pak zatočí jak střelený. Přemýšlím, jestli si od tohoto jevu pomohu právě třeba pomalejší převodovkou 4:1. Ten plastový bazmeg co je v základu s tímto má asi hodně práci a o jemném dávkování díky gripu pásů nemůže být ani řeč. Jinak se omluvám, vždycky jsem lepil akorát letadýlka na statiku max modolovou železnici a to ještě před více jak dvaceti lety, takže je pro mě všechno toto novum a proto kolikrát asi budu krapet nechápavý :oops:
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
9
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: leopard 2a6

Příspěvek od LK88 »

To ze se ti hryzne pri zataceni muze byt i delkou pasu, popr.nevim jaka mas kola, ale vetsinou plati kovove pasy- kovove alespon hnaci kola, je to veliky rozdil
Cipísek
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 76
Registrován: 14 led 2016, 23:30
8
Lokalita: Teplice

Re: leopard 2a6

Příspěvek od Cipísek »

Ahoj, nutno podotknout, že hnací, pojezdová i podpůrná kola (kovová) jsou na cestě, včetně ložisek na podporu hřídelí. Jen jsem to zkoušel a zatím i sundal. Uvidíme co bude pak :)
Odpovědět

Zpět na „Poradna“