Nastavení Vysílačky TGY9X a elmod PRO

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Odpovědět
MichalQ
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 12
Registrován: 06 pro 2013, 11:41
10
Lokalita: Praha 13

Nastavení Vysílačky TGY9X a elmod PRO

Příspěvek od MichalQ »

Ahoj,

potřeboval bych poradit s nastavením vysílačky Turnigy TGY9X a elmod PRO II + blaster. Už několik hodin se trápím s nastavením a né a né to rozchodit tak jak se má. Jedná se mi o to, aby tank (Panther HL) dělal to co má, jede dopředu (dozadu), ale už současně se mu nechce zároveň zatáčet do stran. Při jízdě vpřed musím zastavit, dát knipl doprava a poté se tank začne pomalu otáčet, při jízdě prostě současně nelze zatáčet. Další problém je jakási časová prodleva při pohybu kniplu a samostatnou reakcí tanku na zatáčení (to samé pokud pustím knipl tak se ještě nějaký zlomek času otáčí) :( . Ve vysílačce mám OPEN TX a myslím si, že problém bude v nastavení vysílačky v MIXU, pokud by byl někdo ochoten mi pomoct s nastavením, velice mi pomůže.

Díky Michal
Michal
Uživatelský avatar
petsild
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 281
Registrován: 22 lis 2013, 19:37
10
Lokalita: Praha 10

Re: Nastavení Vysílačky TGY9X a elmod PRO

Příspěvek od petsild »

S Turnigy nemám zkušenosti, ale všechny mixi bych pro začátek určitě vypnul, aby to nefušovalo do řízení.
Tiger I verze HL
pajak7

Re: Nastavení Vysílačky TGY9X a elmod PRO

Příspěvek od pajak7 »

Já bych zase viděl přehozené kanály na přijímači (oranžový s hnědým) nebo přehozené kabely na motorech. :-X
MichalQ
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 12
Registrován: 06 pro 2013, 11:41
10
Lokalita: Praha 13

Re: Nastavení Vysílačky TGY9X a elmod PRO

Příspěvek od MichalQ »

pajak7 píše:Já bych zase viděl přehozené kanály na přijímači (oranžový s hnědým) nebo přehozené kabely na motorech. :-X
Přehozené kabely v přijímači nemám, mám to zapojené přesně podle manuálu CH1-hnědá,CH2-oranžová (pro jistot jsem to zkusil přehodit, ale bylo to správně) Tank jede normálně dopředu, dozadu, ale když chci zatočit tak musím zastavit a točit se doprava nebo doleva, při jízdě prostě nejde současně zatáčet. Potřeboval bych od někoho sken MIXU.
Naposledy upravil(a) MichalQ dne 08 bře 2014, 20:56, celkem upraveno 1 x.
Michal
pajak7

Re: Nastavení Vysílačky TGY9X a elmod PRO

Příspěvek od pajak7 »

MichalQ píše:
Přehozené kabely v přijímači nemám, mám to zapojené přesně podle manuálu CH1-hnědá,CH2-oranžová (pro jistot jsem to zkusil přehodit, ale bylo to správně) Tank jede normálně dopředu, dozadu, ale když chci zatočit tak musím zastavit a točit se doprava nebo doleva, při jízdě prostě nejde současně zatáčet. Potřeboval bych od někoho sken MIXU.
No vidíš a já mám elmod ve třech modelech několik jsem jich namontoval a vždy jsem musel přehodit první a druhý kanál (hnědy s oranžovým) mezi sebou .
A úplně první elmod jsem měl zapojené špatně ještě motory a tohle to dělalo.
Ale když říkáš že jsi to dělal podle návodu tak teda jo no pro důkaz ti sem dám fotky přijímačů mých modelů

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) pajak7 dne 08 bře 2014, 21:59, celkem upraveno 1 x.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3209
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Nastavení Vysílačky TGY9X a elmod PRO

Příspěvek od sakulajda »

Nechapu na co chces nastavovat mixi ve vysilaci- Elmod vse dela sam. Vypni mixy zkontroluj kanaly ne vzdy je ch1 ten spravny ch1 kazdy ho ma jinde. A hledej v zapojeni elmodu.
K ostatnimu budes potrebovat konfigurator a nastavit si parametry, jak prodleva, tak dojezd, atd

Apropo kontrolu zapojeni motoru provedes stiskem tlacitka na desce. Jestli jsou zapojeny spravne pak hledej dal.
Naposledy upravil(a) sakulajda dne 08 bře 2014, 23:17, celkem upraveno 2 x.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
MichalQ
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 12
Registrován: 06 pro 2013, 11:41
10
Lokalita: Praha 13

Re: Nastavení Vysílačky TGY9X a elmod PRO

Příspěvek od MichalQ »

Díky kluci,
tak jsem všechno resetoval přehodil kablíky v přijímači (tentokrát ne podle manuálu) a na motorech a viola...vše funguje jak má *YAHOO* Nevěděl jsem, že taková drobnost jako přehozený kablík udělá takovou neplechu, příště budu snad chytřejší.

Díky všem za pomoc ahoj
Michal
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 879
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: Nastavení Vysílačky TGY9X a elmod PRO

Příspěvek od sourekv »

Sice koukám odpovídám pozdě. Ale stejně i já pár let jezdím takhle a v návodu je to obráceně...


Obrázek
Naposledy upravil(a) sourekv dne 09 bře 2014, 17:56, celkem upraveno 2 x.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Odpovědět

Zpět na „Poradna“