lidi pomoc tank jen cuká a nejede

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Odpovědět
pavel

lidi pomoc tank jen cuká a nejede

Příspěvek od pavel »

koupil jsem si na http://www.ASIATAM.DE nový tank Heng long TIGER vše v kovu ( převodovka, kola, pásy podvozek atd.) abych se vyvaroval budoucích investic do úprav. Po rozbalení nabití baterií jsem se těšil na první jízdu. Zapnu tank (přední světlo začne blikat) zanu na vysílačce startování (ozve se pekný zvuk nastartování) a v momentě kdy má bít tank připraven k provozu ( přední světlo jen svítí) začne jet tank přískoky vpřed a na nic nereáguje (ani věž, tlačítko kulometu atd.). PROSÍM POMÓC !!! nevím si opravdu rady. můj e-mail: pavelmrazek.cz@seznam.cz tel: 721034066 vpřípadě si pro pomoc zajedu. Bydlím v podnájmu v Praze Předem Děkuju
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: lidi pomoc tank jen cuká a nejede

Příspěvek od sakulajda »

pavel píše:koupil jsem si na http://www.ASIATAM.DE nový tank Heng long TIGER vše v kovu ( převodovka, kola, pásy podvozek atd.) abych se vyvaroval budoucích investic do úprav. Po rozbalení nabití baterií jsem se těšil na první jízdu. Zapnu tank (přední světlo začne blikat) zanu na vysílačce startování (ozve se pekný zvuk nastartování) a v momentě kdy má bít tank připraven k provozu ( přední světlo jen svítí) začne jet tank přískoky vpřed a na nic nereáguje (ani věž, tlačítko kulometu atd.). PROSÍM POMÓC !!! nevím si opravdu rady. můj e-mail: pavelmrazek.cz@seznam.cz tel: 721034066 vpřípadě si pro pomoc zajedu. Bydlím v podnájmu v Praze Předem Děkuju
Nám tan cukal když :

- slabé baterie ve vysílači
- špatný vysílač

pokud toto nepomůže, pak už to může být jen elektronika v tanku
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Martin M
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 107
Registrován: 22 úno 2009, 23:19
15
Lokalita: Zlín

Re: lidi pomoc tank jen cuká a nejede

Příspěvek od Martin M »

Ahoj,tak toje mi líto.Možná by to první chtělo zjistit,zda je vada v elektronice tanku nebo ve vysílači.Zkus tady kontaktovat některého z pražských kolegů,aby Ti půjčil druhý vysílač,možná je vada v něm.Opravy elektroniky tanku jsou celkem problém.Jedná se o mikroprocesorové obvody,tak že bude nutné asi vyměnit bud vysílač,pokud je chyba v něm.V případě vady na el. uvnitř tanku lze vyměnit bud desku příjímače a nebo řídící jednotku RX 14,popř.RX18.
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: lidi pomoc tank jen cuká a nejede

Příspěvek od Radek »

pavel píše:koupil jsem si na http://www.ASIATAM.DE nový tank Heng long TIGER vše v kovu ( převodovka, kola, pásy podvozek atd.) abych se vyvaroval budoucích investic do úprav. Po rozbalení nabití baterií jsem se těšil na první jízdu. Zapnu tank (přední světlo začne blikat) zanu na vysílačce startování (ozve se pekný zvuk nastartování) a v momentě kdy má bít tank připraven k provozu ( přední světlo jen svítí) začne jet tank přískoky vpřed a na nic nereáguje (ani věž, tlačítko kulometu atd.). PROSÍM POMÓC !!! nevím si opravdu rady. můj e-mail: pavelmrazek.cz@seznam.cz tel: 721034066 vpřípadě si pro pomoc zajedu. Bydlím v podnájmu v Praze Předem Děkuju
Ještě jednou bych vše překontroloval.
1. Když mi tank přišel nebyla anténa u vysílače našroubovaná, ale jen přibalená. Pouze jsem ji nastrčil, ale později jsem objevil, že je tam závit na našroubování.
2. Přeměřil bych všechny baterky, jaké je napětí.
3. Zkontroval bych, jak v tanku sedí krystal.
Pokud nic z tioho nezabere, spojil bych se asi opravdu s někým v Praze a vyzkoušel napřed jiný vysílač, abych objevil, zda je chyba v něm a nebo v tanku. Případně bych na tvůj vysílač zkusil jiný tank. Pokud určíš co je špatně, pokračoval bych dál výměnou akumulátorů - může být špatný akumulátor nebo málo nabitý. Pokud ani s tímto neuspěješ pokračoval bych normální reklamací, nic bych nerozdělával, aby nebyl důvod k zániku záruky.Tank tam hned posílat nemá cenu, sežeň někoho kdo umí německy a pošli e-mail s popisem závady a dotazem, jak máš dál postupovat a jak hodlá Asiatam podtupovat dále. V případě otálení Asiatamu s řešením,mu napiš, že vše rozmázneš na německém fóru a v souladu s německým právem budeš žádat úhradu všech nákladů. Neboj se jich, buď jsou solidní a přijdou s návrhem sami nebo budeš muset maličko přitlačit. V žádném případě se nechovej jako chudák z Česka a postupuj sebevědomě, ale slušně.

Radek cool
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: lidi pomoc tank jen cuká a nejede

Příspěvek od long.michael »

No tak en doufám že sme to včera zprovoznily a fungovalo to sice ne komplet ale aspoň se na to přišlo chybu udělaly helmuti v zapoení jednotky a jak tam je tišťák u věže tak ten e v háji ale e to tam blbě nandaný likvidue se o reprák je to už ten sice z tim kov komplet ale byla tam chyba no tak ta se vloudí občas.No doufám že se tam nic inýho nepokazí jiného,Ale fakt že jak sem vindal krystaly z mích tanků tak jeden mi nejde jeden tank ale myslím že to je chyba u krystalu ale nevím jestli neodešel nebo je tam ta chyba v to nasunuti do přímače.Dá se nějak změřit?
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: lidi pomoc tank jen cuká a nejede

Příspěvek od long.michael »

pomoct nejede mi tank sice ten druhý co sem sestavil od Milana ale chci mít v provozu oba tigri co mám sme dva na ježdění ale technickou stránku dělám já přítelkině se to učí jak sem skoušel novému kolegovi svou vysílačku tak sem vindal kristal ze svého tanku a od té doby sním nic nic nejde a ni nastartovat ale když vyndám 01 z druhého tak v pohodě funguje ten co nede je na něm 61 co můžu udělat nebo kde se dá koupit nový kristal prosím pomoct ani v asia sem je nenašel když sem to projížděl
Uživatelský avatar
Pepin
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 71
Registrován: 16 led 2009, 19:28
15
Lokalita: Praha

Re: lidi pomoc tank jen cuká a nejede

Příspěvek od Pepin »

čau long michale a měníš oba krystali? jeden je v tanku a druhý ve vysílačce.
Pepin
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: lidi pomoc tank jen cuká a nejede

Příspěvek od sakulajda »

je nutné prověřit, zdali máš krystla správně - nelze zaměnit vysílací s přijímacím
dále také jestli máš k sobě ty správné kanály
no a taky se mohlo stát že krystal se odebral do věčných lovišť a tím pádem kup nové beamitrade.eu asiatam.de rctenk.de
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
long-michael

Re: lidi pomoc tank jen cuká a nejede

Příspěvek od long-michael »

No tak vyndal sem 61 z tanku dal sem ho tam kolegovi tak to natočil a pak už ani ne hlesne asni v jednom tanku mám dvě vysílačky v jedné je 61 krystal a mám k ní i krystal v té druhé je 01 a ten mám také
A právě ta 61 když ho dám do tanku dám do vysílačky baterky a zapnu jí i tank tak to ani nenastartuje prostě nic to nedělá.Tak že se dá objednat já je nikde nenašel kolik to tak stojí ty oba krystaly protože jinak na vysílačku a krystal 01 fungujou oba tanky ve kterých mám jednotku
Odpovědět

Zpět na „Poradna“