Barvení kovových dílů

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Uživatelský avatar
rrmerlin
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 48
Registrován: 17 led 2014, 16:56
10
Lokalita: Prostějov

Barvení kovových dílů

Příspěvek od rrmerlin »

Zdravím pánové.
Jakými barvami stříkáte kovové díly,konkrétně kovová kola?Stalo se mi totiž že se mi barva AK acrylic color sloupává.Přitom jsem kola stříkl základem.
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1109
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Barvení kovových dílů

Příspěvek od Jarin »

A jaký základ jsi použil? Mě se osvědčil klasický základ co se používá na stříkání aut. Je to ve spreji a zatím žádný problém
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Barvení kovových dílů

Příspěvek od Milan »

Mám stejnou zkušenost jako Jarin a používám základ normálně z drogerie Motip.Motip je výrobce a s těmito barvami jsem velice spokojen. Ani kola neodmašťuji a drží to.Jako vrchní používám akryl od Tamyie. Ale třeba plochy co se stýkají s pásem např.u KV -2 se stejně sjedou na kov.Tam asi neobstojí žádný postup.
Jo a ještě je dobře přestříknout krycím matovým lakem také od Motipu.Sjednotí se povrch a není háklivý na otisky prstů.
Uživatelský avatar
rrmerlin
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 48
Registrován: 17 led 2014, 16:56
10
Lokalita: Prostějov

Re: Barvení kovových dílů

Příspěvek od rrmerlin »

No červenou základovku ve spreji jsem použil.Teď jsem koupil Mr.METAL PRIMER v modeláři a jsem zvědavý co to udělá. :shock:
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1109
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Barvení kovových dílů

Příspěvek od Jarin »

rrmerlin píše:No červenou základovku ve spreji jsem použil.Teď jsem koupil Mr.METAL PRIMER v modeláři a jsem zvědavý co to udělá. :shock:
Žádnou červenou klasika šedý základ ve spreji a uvidíš bude to v poho...A nechat hezky proschnout a pak jak píše Milan zalakovat
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
rrmerlin
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 48
Registrován: 17 led 2014, 16:56
10
Lokalita: Prostějov

Re: Barvení kovových dílů

Příspěvek od rrmerlin »

No nějak se s tím poperu.Nejsme přece z plastu :D
Januk
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 170
Registrován: 14 pro 2012, 14:47
11
Lokalita: Trutnov

Re: Barvení kovových dílů

Příspěvek od Januk »

Ahoj,
kluci mají pravdu, základ na auta velmi dobře postačí.
rrmerlin píše:No červenou základovku ve spreji jsem použil.Teď jsem koupil Mr.METAL PRIMER v modeláři a jsem zvědavý co to udělá. :shock:
Základ co jsi nanesl je dobrý pro statiku tam je vyhovující, ale nám se to občas i pohne. :lol:
speedlink
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 146
Registrován: 30 bře 2014, 18:06
10
Lokalita: Lučenec - Slovensko

Re: Barvení kovových dílů

Příspěvek od speedlink »

Ahoj ja pouzivam na podvozok klasicky email od revellu dokonca i bez primeru aj pasy som tim strekol a drzalo to sialene plochu ktoru ide striekat ak je velmy hladka kludne jemne prejdi 1500 Tovkov brusnim papierom a tak nastriekaj ...samozrejme email schne dlhsie... Ako lak pouzivam len Fly color matny stoji 3 eura co je asi 100kc a vlastnosti perfektne tim fuknem cely tank...
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Barvení kovových dílů

Příspěvek od Ody »

rrmerlin píše:No červenou základovku ve spreji jsem použil.Teď jsem koupil Mr.METAL PRIMER v modeláři a jsem zvědavý co to udělá. :shock:
Mr. Metal Primer v žádném případě není základovka na kov !!!

Mr. Metal primer je přípravek, který se aplikuje na povrch PLASTU před nástřikem barev KOVOVÝCH odstínů řady Mr. Color od GUNZE. Funguje tak, že lehce naruší/zdrsní plast a kovová barva pak lépe drží a nesloupává se.

Pokud mohu doporučit nějakou "základovku" od GUNZE tak je to Mr. Resin primer surfacer, určený primárně na resiny, ale je dobře použitelný i na kov.
Naposledy upravil(a) Ody dne 05 dub 2015, 09:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: Barvení kovových dílů

Příspěvek od Vojtiš »

Ahoj, také se mě stalo že jsem nastříkal kovová kola na tigra základem motip a poté kamuflážní barvou a normálně to šlo nehtem sloupnout, pak mě někdo poradil ať kovová kola namočím na pár hodin do octu, no a poté jsem je opět nastříkal základem atd. a drží jak p...., tak nevím. POZOR! nenechávat namočené do druhého dne, páč ocet je začne rozežírat, měj se Vojtiš.
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Odpovědět

Zpět na „Poradna“