Tank-soucastky

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
martafix
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 16
Registrován: 13 lis 2015, 17:40
8
Lokalita: Brno

Re: Tank-soucastky

Příspěvek od martafix »

Každopádně, ať to chci použít jako robota proti kadičům nebo jako modýlek, rád bych věděl jaké součástky se na to používají...
Nejdřív bych byl rád, aby se to pohybovalo a mohl jsem to řídit dálkově, plamenomet a arduino počká..
PS: věřím že to zní divně když si tu všichni stavíte modýlky a pak po sobě střílíte v aréně oproti mému nápadu namontovat na to plamenomet a arduino, ale to není ten hlavní problém..
Pls ignorujte pravopisné chibi!
david742
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 250
Registrován: 15 črc 2015, 17:50
8
Lokalita: Česká Metuje 110

Re: Tank-soucastky

Příspěvek od david742 »

Zdravím ahoj ,
jak píší kolegové , je lepší pro začátek začít s něčím seriovým a to dále vylepšit. pokud nechcete jít do nových tanků , tak zkuste např. modelbazar , či aukro . V každém případě tady je většina vozidel od jedné firmy a to Heng Long . Ta používá ve všech modelech v podstatě stejné díly - elektro i převodovky. To ostatní je už záležitost vylepšení majiteli , atˇ už u elektra , či převodů. Většina z nás má vozidla spíš pro ježdění , pro "souboje" jsou určeny tanky s infra elektronikou . V podstatě atˇ mají v sobě infra , či airsoft je to pro většinu z nás (s výjimkou našich dětí) jen zbytečná zátěž tanku :lol: . Navíc už i airsoft kanon v tanku je u nás považován za zbranˇ kategorie D ssad . Své o tom vědí i někteří prodejci , kteří se díky tomuto staly z prodejců hraček obchodníky se zbraněmi - se vším , co s tím souvisí .
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Tank-soucastky

Příspěvek od sakulajda »

Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
martafix
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 16
Registrován: 13 lis 2015, 17:40
8
Lokalita: Brno

Re: Tank-soucastky

Příspěvek od martafix »

Dik moc
Pls ignorujte pravopisné chibi!
martafix
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 16
Registrován: 13 lis 2015, 17:40
8
Lokalita: Brno

Re: Tank-soucastky

Příspěvek od martafix »

david742 píše:Ta používá ve všech modelech v podstatě stejné díly - elektro i převodovky. To ostatní je už záležitost vylepšení majiteli , atˇ už u elektra , či převodů.
Právě to se snažím zjistit, jaká elektronika se používá.

Takhle nějak si představuji El. v tanku, právě místo toho zeleného obdelníku s X nevím co dát(má to být řídící jednotka ale nevím jestli stačí příjmač nebo jestli potřebuju ještě něco)
http://uloz.to/xF4BfUzg/tank-forum-png
Pls ignorujte pravopisné chibi!
martafix
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 16
Registrován: 13 lis 2015, 17:40
8
Lokalita: Brno

Re: Tank-soucastky

Příspěvek od martafix »

zokott píše: Samozřejmě v případě, že si tu z kolegů neděláte srandu.
Z nikoho si nemám potřeubu dělat srandu, jen jsem se chtěl zeptat zkušenějších lidí na to, co je pro konstrukci tanku potřeba. Zatím se mi dostala jediná odpověď a to, že si mám model nejdříve koupit. Souhlasím s tím, že je to cesta nejjednoduší, ale když už jsem si koupil motor a regulátory tak mi připadne divné je vyhodit a koupit si tank už vyrobený. Pokud je to složité, a nechce se to někomu vysvětlovat lajkovy(asi to bude složité) tak mi alespoň prosím dejte odkaz nebo tip na nějakou literaturu nebo něco podobného(ideálně v češtině). Přišlo mi logičtější jít na nějaké fórum a řešit konkrétní problém a komunikovat s lidmi, kteří mají nějaké zkušenosti než hledat literaturu a snažit se to pochopit.
Pls ignorujte pravopisné chibi!
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Tank-soucastky

Příspěvek od Jarin »

To jsi si asi vybral špatně protože tady 100% tankistů použije koupený model a pak si dle svého uvážení a stavu peněženky zvolí stupeň úprav. Ale od nuly tady nikdo tank zatím nestavěl.. Tak se nediv že to nikdo moc neradí a neodpovídá. Jinak potřebuješ ne jen motory ale i řidící jednotku přijímač popř serva atd... vše záleží na vybrané elektronice...A taky co máš v plánu za tank a co od něj očekáváš...
Kingtiger Sd.kfz. 182
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Tank-soucastky

Příspěvek od sakulajda »

Jarin píše:Ale od nuly tady nikdo tank zatím nestavěl..
Není tak zcela pravda ;)
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Tank-soucastky

Příspěvek od sakulajda »

martafix píše:
zokott píše: Samozřejmě v případě, že si tu z kolegů neděláte srandu.
Z nikoho si nemám potřeubu dělat srandu, jen jsem se chtěl zeptat zkušenějších lidí na to, co je pro konstrukci tanku potřeba. Zatím se mi dostala jediná odpověď a to, že si mám model nejdříve koupit. Souhlasím s tím, že je to cesta nejjednoduší, ale když už jsem si koupil motor a regulátory tak mi připadne divné je vyhodit a koupit si tank už vyrobený. Pokud je to složité, a nechce se to někomu vysvětlovat lajkovy(asi to bude složité) tak mi alespoň prosím dejte odkaz nebo tip na nějakou literaturu nebo něco podobného(ideálně v češtině). Přišlo mi logičtější jít na nějaké fórum a řešit konkrétní problém a komunikovat s lidmi, kteří mají nějaké zkušenosti než hledat literaturu a snažit se to pochopit.
ujasni si nejprve co vlastně chceš - velikost modelu, maketovost, funkčnost, typ materiálu (dřevo plast, plech, sklolaminát, ...), kolik do toho chceš vrazit, co všechno to má dělat, ... je toho mraky - není tank jako tank a není model jako model

https://www.facebook.com/16-WWII-models ... 614929627/
http://www.telistank.com/shop/index.php
a mnoho a mnoho dalších odkazů
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
david742
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 250
Registrován: 15 črc 2015, 17:50
8
Lokalita: Česká Metuje 110

Re: Tank-soucastky

Příspěvek od david742 »

Zdravím ahoj ,
myslím ,že kolega sakulajda ti v odkazech poslal to co hledáš puffy . Tak at´ se ti při stavbě daří.
Zamčeno

Zpět na „Poradna“