Stránka 1 z 3

Stavba rc tanku - Panzerkampfwagen II 1/10

Napsal: 10 bře 2016, 21:10
od Fanda K
Zdravím všechny,

potřeboval bych poradit s výběrem vhodného regulátoru pro pohon pásů tanku, respektive s elektronikou. Vím, že se to tady asi řešilo (tak mě prosím neukamenujte), mám už konkrétnější dotaz.

Je lepší použít pro jízdu pásovým pohonem tento regulátor : http://www.s-hobby.cz/rctruck/stranky/_ ... t-m220.htm ? Na začátek se mi to zdá docela dost peněz. Věřím, že to bude asi špička, ale těch peněz je to docela dost. Chystám se koupit totiž novou rc soupravu Spektrum DX6i (mám pouze 3-kanál). Nedají se použít dva regulátory pro každý motor a programové vybavení na rc vysílači ?

Koukal jsem na tento regulátor http://www.dsys.cz/?prod=2&lang=cz, použil bych dva pro dva stejnosměrné motory.

Jak říkám, nemám s tím zkušenost a potřeboval bych poradit např. s čím tady jezdíte vy a jak to řešíte :) ?

Re: Stavba rc tanku - Panzerkampfwagen II 1/10

Napsal: 11 bře 2016, 08:35
od LK88
ahoj, tak nevím jak kluci co staví od píky nějaké stroje, ale myslím že i tito stavitelé, a zbytek tankánů zde mají tanky s řídící jednotkou nebo modulem každý to jmenuje jinak a každý má svého favorita- někdo Elomod , někdo IBU , někdo Clark , když koupíš tank má v sobě již základní desku 2,4Ghz ale v 99% ji pak každý dle svého nahradí právě jinou jednotkou a radiem
Jestli postavíš Pz II tak krom pohybu budeš jistě chtít i model ozvučit...takže bych šel cestou rovnou si vybrat nějaký Elmod či IBU nebo podobně, vysílačku samozřejmě koupit musíš také..2,4Ghz,,, cool

Re: Stavba rc tanku - Panzerkampfwagen II 1/10

Napsal: 11 bře 2016, 11:29
od wikinger
Servonaut jsem měl, DSYS rovněž. Oba zvládnou 4S Lipolku. NOVÝ DSYS JEN 3S!!! Oba mají brzdu. Servonat má navíc brzdu i v neutrálu, to je jeho hlavní výhoda. Tj. může stát v kopci, aniž by se tank sám rozjel. Pokud ale použiješ převodovky s vysokou redukcí, nebo šnekové, tak to nepotřebuješ. DSYS má znatelně jemnější rozjezd, příznivější cenu a snese vyšší proudy /pokud si koupíš ty nejsilnější regly/. Navíc se dá krásně programovat /kartou, nebo PC přes USB/. DSYS je třeba odrušit, součástky jsou u každého zakoupeného reglu, je to docela důležité kvůli ochraně reglu.
Můj favorit je DSYS, Servonat jsem prodal. Ale je to subjektivní.

Re: Stavba rc tanku - Panzerkampfwagen II 1/10

Napsal: 11 bře 2016, 13:18
od Fanda K
Díky za informace, asi půjdu do toho DSYSu. Akorát se moc nevyznám v tom proudovém zatížení, abych ho tím motorem nespálil :roll: . Budu to muset prostudovat. Snad to zvládnu :) .

Re: Stavba rc tanku - Panzerkampfwagen II 1/10

Napsal: 11 bře 2016, 13:54
od wikinger
Hlavně si spočítej váhu hotového modelu no a pak motory, které tam dáš. Aby nebyly slabé. Motor má nějaké údaje. tj. jmenovité otáčky, jmenovité napětí, jmenovitý odběr proudu, no a pak blokační proud, který teče při zablokování motoru.
Regl proudově ochráníš jednak tím, že si koupíš ty nejsilnější co DSYS má no a tím že tam dáš pojistku na dejme tomu 25-30Ampér, což bude s velkou rezervou. Optimální bude použít čím vyšší napětí, nejlépe max.přípustné napětí; máš pak menší ztráty a hlavně menší proudy.
No a pak připájíš na na motor přibalené transily a kondenzátor. Ty by zase měli pomoct uříznout přepěťové špičky, které rovněž můžou zničit regl /když se např. motor pasivně točí a pracuje jako generátor/. Ať mi elektrikáři prominou, jestli nepoužívám správné termíny.
Danou situaci jsem jednou řešil přímo s panem Davidem. Nedal jsem tam kondenzátory ani transily no a přepěťové špičky z mých 88Watt motorů mi regly poničily. Proto jsem teď tak "chytrej". Nicméně pan David mi vše spravil, vysvětlil a od té doby je klid.

Re: Stavba rc tanku - Panzerkampfwagen II 1/10

Napsal: 12 bře 2016, 17:39
od Fanda K
Ještě bych se chtěl zeptat, zdali tady má někdo zkušenost s řídícími jednotkami TWM Box Tankdrive ?

Re: Stavba rc tanku - Panzerkampfwagen II 1/10

Napsal: 15 bře 2016, 20:24
od housenka
Pro 10tiny se můžeš mrknout sem http://www.telistank.com/forum/viewforu ... 9e19bd02d8 třeba v Tigrech o hmotnosti k 10kg máme dva motory speed 500 (ten spalovací motor, co je na první straně jsem pro náročnost na obsluhu a manipulaci s palivem nahradil právě elektromotory)
Ja je mám na jeden regulátor, brácha tam má dva dva, žádné další elektronické záležitosti nejsou kromě nich přidány. Přes víkend Ti můžu napsat, jaké jsou to typy. Když se podíváš, co s tím vyvádíme (třeba ten prasklý kovový pás) tak je vidět, že jsou v záběru pořádně a 7 let bez poruchy. Dávám to sem, protože to je jedna z možností jakou cestou se vydat. Tak ať se Ti dílo daří :) :)

Re: Stavba rc tanku - Panzerkampfwagen II 1/10

Napsal: 18 bře 2016, 07:17
od Fanda K
Mohl by mi ještě někdo prosím poradit s RC soupravou ? Jsem už v podstatě rozhodnutý (byl rozhodnutý) pro Hitec Flash 7, ale většina lidí mi tvrdí, že sedm kanálů a tři volně programovatelné mixy jsou nedostačující. Je to pravda ?

Re: Stavba rc tanku - Panzerkampfwagen II 1/10

Napsal: 18 bře 2016, 08:15
od sakulajda
Zalezi co od toho cekas a co chces vyuzit.
Mam 8 kanalu=malo
Mrkni na taranise tam muzes mit kanalu habakuk.

Re: Stavba rc tanku - Panzerkampfwagen II 1/10

Napsal: 18 bře 2016, 10:27
od Fanda K
No hlavně jízdu a otáčení věže. To asi stačit bude. Dík