TAMIYA, HL nebo TORRO?

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

TAMIYA, HL nebo TORRO?

Příspěvek od zander »

A to jsou přesně ty věci, kvůli kterým bych si Tigra od HL nebo TORRO dnes už nekoupil.
Jedině od Tamiye, tam je přeci jen přesnost vyšší a problémy mnohem menší.
A náklady, ty jsou vzhledem k neustálemu tunění HL a TORRA už dávno přesahující i vytuněnou Tamyi.
Jen můj názor.
Ale stačí ,když všichni kouknete jak dlouho jezdí a s jakými problémy se potýká Tamka od Vládi Mrštiny, tak mi musíte dát jenom za pravdu.
Jsem zvědavý, kdo si to tady první uvědomí, a nekoupí už HL nebo TORRO, ale pustí se do stavby nového Tigra I od Tamky i s "tuněním".

Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: solo Tiger

Příspěvek od Radek »

zander píše:A to jsou přesně ty věci, kvůli kterým bych si Tigra od HL nebo TORRO dnes už nekoupil.
Jedině od Tamiye, tam je přeci jen přesnost vyšší a problémy mnohem menší.
A náklady, ty jsou vzhledem k neustálemu tunění HL a TORRA už dávno přesahující i vytuněnou Tamyi.
Jen můj názor.
Ale stačí ,když všichni kouknete jak dlouho jezdí a s jakými problémy se potýká Tamka od Vládi Mrštiny, tak mi musíte dát jenom za pravdu.
Jsem zvědavý, kdo si to tady první uvědomí, a nekoupí už HL nebo TORRO, ale pustí se do stavby nového Tigra I od Tamky i s "tuněním".

Michal
Já sám nic od Tamky nemám, ale to co jsem viděl je opravdu jiná třída. Máš pravdu, my jsme na to přišli až teď, hoši na fóru v Německu na to přišli už před více jak osmi lety. Jenže my tu jedem za 1/3 jejich výplat a tak se většina z nás na nic lepšího nezmůže. Je ale také pravda, že ceny v posledních asi 3 letech poskočily u Heng Longu a u Torra tak, že asi moc rodičů si to dětem na hraní koupit nedovolí. A tak tady asi bude nadále více předělávek Heng Longu a Torra než Tamyiy, ale i Torro je už dnes luxusní zboží, kde cena neodpovídá bohužel kvalitě.
A teď hoši do mě. :oops: :oops:

Radek
Uživatelský avatar
bean
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2010, 22:55
13
Lokalita: Černošice, Praha západ

Re: solo Tiger

Příspěvek od bean »

Ahoj, přidám se se svoji troškou do mlýna.
S tankama od Tamky taky nemám zkušenosti, ale hodně let mám od nich rc auta. A je pravda, že když jsem začínal, tak tady byly asi 4 výrobci včetně Tamiye. Kdybych měl srovnat kvalitu Tamky s ostatními výrobci, tak to bylo jako srovnávat auto s kompotem. Absolutně jinde. Detaily, funkčnost atd. Ale...
Samozřejmě cena! Zatímco se holý model auta dal koupit za 800-1000, tak od Tamky byl za 5000. Já jsem se nechal ukecat a absolutně nelituji a udělal bych to zas.
A rozhodně odpovídá cena kvalitě!!!
Takže Tamka je sice drahá, ale kvalitativně je opravdu někde jinde, to souhlasím s Michalem. Ale to, že si to hodně lidí nemůže dovolit a i já k nim patřím, to je samozřejmě taky pravda. Není to vždy o tom, že by na to přímo nebyly peníze, ale mám třeba i jiné koníčky a hlavně sport.
Takže buďme rádi, že se to dá sehnat i v horší kvalitě, ale za méně peněz. Ono to ve finále to vyleze na pěkný peníze taky.......
uf to jsem se rozepsal.... pardon :)
Michal
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: solo Tiger

Příspěvek od zander »

.......tak a teď zase já, taky jsem kdysi chtěl ušetřit a koupil jsem si levný HL , a vlezl sem na fórum, a..............začal tunit, a nejednou z levnýho už nebyl levný, ale středně drahý a po další chvíli problémů a dalšího tunění...........světe div se už byl najednou v kategorii drahý.
A toho strávenýho času vychytáváním slepých cest, o tom ani nemluvím.
A najednou Vám =-O koukám cena Tigra od Tamky je někde za mnou , protože jsem ji tím tuněním totiž předjel, ale rozhodně jsem jí nepředjel jízdními vlastnostmi. *STOP*
Proto o tom mluvím.
To co se při nákupu jeví jako výhodné a levné, totiž vůbec, ale vůbec není v našem případě pravda. *YES*
Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: solo Tiger

Příspěvek od LK88 »

Je to proste tak,kdyz je tu nekdo novy a pta se o radu s vyberem tanku,tak radim rovnou Tamku, ono to nakonec financne dopadne stejne, jestli si neco do budoucna jeste budu porizovat tak Tamku, jak psal Bean, taky jsem mel a dodnes mam auta1:10 Tamku a Yokomo, tam jsem poznal co a jak, mater,dil.zpracovani, vule atd, a jak pise Pechy, u Tamky snad jen ta elektronika...
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: solo Tiger

Příspěvek od sakulajda »

jenže tamka v 16tině T34 nedělá
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: TAMIYA, HL nebo TORRO?

Příspěvek od hranicak11 »

S tím s vámi souhlasím, největší problém je právě ta počáteční investice. Proto se tuní HL nebo Torro protože si člověk může celou stavbu finančně rozložit.
Naposledy upravil(a) hranicak11 dne 19 lis 2017, 11:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: TAMIYA, HL nebo TORRO?

Příspěvek od Vojtiš »

Také jsem začal na heng long a myslel jsem si že finančně to nebude tak bolet, ale vzávěru jsem zjistil že vše, upřímě stojí za pendrek a když jsem to prodal tak jsem prodělal i gatě, ale co jsem asi měl jiného čekal, tak jsem radši šel do tamiye a mohl jsem jezdit jak pán i bez úprav, takže souhlasím s Michalem.
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Odpovědět

Zpět na „Poradna“