servá vo veži s 360° rotáciou

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: servá vo veži s 360° rotáciou

Příspěvek od sakulajda »

no, pro někoho je zbytečnost točení 360°, pro někoho zase rezavé blatníky, pro jiného ... . Zkrátka někdo tuto funkčnost vyžaduje a ví proč, každý má svůj směr a vo tom to je, hlavně to musí bavit.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: servá vo veži s 360° rotáciou

Příspěvek od 50koruny »

tak tak.pre mňa je 360° absolutná nutnosť.na mne ale až tak v tomto prípade nezáleží.nikdy som sa netajil tým, že mám s Armatou komerčné zámery.komerčnou sa stala už po dokončení modelu 1:1, takže je celá navrhnutá v duchu univerzálnosti a širokého spektra použitej elektroniky, motorov (sám som tam už vyskúšal 4 druhy prevodoviek) a ostatných dielov.taká je teda filozofia tohto tanku.dostaneš stavebnicu s množstvom možností - napríklad 3 typy kanónu (airsoft, heng long záklz, servo záklz).všetky komponenty budú medzi sebou zameniteľné bez dalších úprav, pílenia a rezania.môžeš kľudne rok používať airsoftový kanón s mechanikou z tigra a po čase si vytlačiť iný kanón a proste sa tam osadí.všetko bude pripravené a presne umiestnené.

každému sa páči niečo iné, každý očakáva od modelu iné vlastnosti, zameriava sa na iné veci.preto chcem ponúknuť každému to svoje, aby každá Armata mohla byť originál a pri tom rovnaká.aby si ju študenti mohli osadiť elektronikou za 50€ a pacienti ako my za 500€ :D
preto bez hanby tvrdím, že je to prvá skutočná STAVEBNICA produkovaná pomocou 3D tlače.
no a v tomto kontexte si treba priznať že keď sa tá malá vežička s guľometom môže otáčať o 360° a vedľa kanóna sa dá osadiť kamera, bolo by divné keby sa veža nemohla otáčať o 360°
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: servá vo veži s 360° rotáciou

Příspěvek od 50koruny »

Předmět: servá vo veži s 360° rotáciou
sakulajda píše:jo
bud vicezilovy kabel a nebo elektroniku
jakou mas vysilacku? muze byt k uzitku sbus - bud to umi souprava (v mem pripade frsky) a nebo si pomoct chinou
https://www.banggood.com/16CH-Receiver- ... rehouse=CN
z vice kanalu na sbus do 3 zilkabliku a pak zase zpet na vice kanalu
nebo druhy prijimac do veze a privest jen napajeni
variant je mraky
po čase aktualizácia:
vybral som si ako riešenie s.bus konverter.pred nedávnom prišiel v počte kusov 2.
spočítal som čo mi treba napájať a nakoniec mi na 360° prstenci ostane 6 voľných káblov čo je až až.
prosím vás, ako sa ten s-bus konverter prepája medzi sebou?napojiť servá na konverter zvládam, ale ako tie dva celky prepojiť medzi sebou, tak to mám len hmlisté tušenie. :?

edit:
zatiaľ som to skúsil zapojiť podľa toho tušenia.bez porady to však nezapnem.

servá 1-3 sú klasické a 4 je otočné o 360°.to chcem ovládať bez elmodu - na priamo, pretože ten vie iba 3 servá.
Obrázek

pwm výstup som dal zo strany príjmača.má to tak byť?
Obrázek

pwm vstup vo veži pri servách.
Obrázek
Obrázek

štvrté servo na kanáli 8.príjmač je napájaný z elmodu cez BEC 5V konektor.je to zapojené dobre?na ostatných kanáloch je len jedna žila tak ma to mätie.či by nebolo 2 káble z konektora 4. serva vytiahnuť. asi nie ale pre istotu sa pýtam.
Obrázek
Obrázek

díky za rady
Naposledy upravil(a) 50koruny dne 28 dub 2018, 20:02, celkem upraveno 1 x.
facebook.com/warprints
Odpovědět

Zpět na „Poradna“