Otázka k LT 38 zo Strážnice

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Uživatelský avatar
karol
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 197
Registrován: 28 bře 2017, 18:16
7
Lokalita: 841 05 Bratislava

Otázka k LT 38 zo Strážnice

Příspěvek od karol »

Prajem dobrý deň,
vyrábam tank T60 v mierke 1/16, drobeček 25 cm. V Stážnici na akcii boli pekné dva tančíky LT 38. A pretože sú blízke veľkosťou môjmu, chcem sa informovať u ich veliteľov, aké majú pásy, či sa dajú a kde kúpiť, alebo ako ich zhotoviť.
Najväčšie problémy mi robí práve zhotovenie pásov. Pôvodne som chcel vytlačiť článok v 3D a potom z formy zhotovovať ďalšie články. No najprv, ako tak začnem, poprosím o radu.
Ďakujem.
Karol
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Otázka k LT 38 zo Strážnice

Příspěvek od PetrNC »

Než se ozvou jejich stavitelé, tak snad mohu trochu pomoci. Měl jsem možnost si jeden prohlédnout i zevnitř. Je to ta "omotorovaná" statická Panda a ten konkrétní obsahuje prodávanou RC konverzní sadu ( http://35rctank.com/html/k13.html ). Pásy jsou z původní stavebnice plastové svrtané do sebe. Jejich stavitelé řeknou samozřejmě více a přesněji.
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Otázka k LT 38 zo Strážnice

Příspěvek od hranicak11 »

Ahoj, druhá varianta jsou pásy na Hetzer nabízel je Asiatam, ale už to je bohužel nesehnatelné zboží.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1771
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Otázka k LT 38 zo Strážnice

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj !
To jedno eltéčko patří Lubonovi z Brna. Druhé eltéčko je Standarta: https://letrans.rajce.idnes.cz/VIII_.St ... C_0137.jpg Pokud se mýlím, opravte mne !!! R.R.R. ......... 2.2.2020, čas: 17.14 hod.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
polda
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 119
Registrován: 09 zář 2011, 18:45
12
Lokalita: Kobeřice u Brna

Re: Otázka k LT 38 zo Strážnice

Příspěvek od polda »

Nazdar pokud vím tak T-60 měl jednoduchou hnací rozetu a pás měl středovou díru pro zapadení zubu rozety. V 1/16 jsou články hodně malý, já tento problém řešil u SU-76M, kterou jsem stavěl a ze začátku jsem použil pásy z Panzer III s dvěma ruby a dvojitou rozetou. Teď už mám ale vyrobeny jak články tak jednoduchou rozetu. Ale je to pakárna, data mám, když tak SZ.
Pahan
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 36
Registrován: 07 dub 2015, 08:29
8
Lokalita: Česká republika

Re: Otázka k LT 38 zo Strážnice

Příspěvek od Pahan »

Ahoj. Já jsem stavěl už tři tanky LT38. Ten druhý ve Strážnici je ode mně. Tank je plastová stavebnice od Pandy 1:16. Originál pásy ze stavebnice se dají sestavit pohyblivé ale jen na statický model, protože je spojují jen takové malé plastové čudlíky. Pokud se mají použít na plně funkční model musí se provrtat. Já je vrtal malou uku vrtačkou, pomalýma otáčkama a vrtáky 0,8 nebo 1 mm. Čepy jsem stříhal z ocelového drátu i když v původní konverzní sadě jsou již čepy v balení. Z konverzní sady jsem stavěl jen první tank a protože na další už nebyla k mání tak jsem si objednával jen řídící jednotky. Řeknu ti že vrtání pásů je pěkná magořina, protože na jeden pás je potřeba asi dvaadevadesát článků. Já to dělal po částech protože si nervy potřebovaly odpočinout. Škoda, že už nejsou k mání kovové.
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Otázka k LT 38 zo Strážnice

Příspěvek od mrst »

... kovové pásy se na LT-38 nikdy nedělaly.
Byly v prodeji pouze kovové pásy na Hetzer, ale ty jsou jiné.
Zkoušel jsem nechat odlít nějaké vzorky pásů na Hetzer - jelikož jsem je poptřeboval.
Ale technologie odstředivého lití zklamala.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Otázka k LT 38 zo Strážnice

Příspěvek od Drake »

Pandu mám objednanou na projektík po T-34 co chystám, jak je to prosím vás s převodovkami, popř. i funkčním odpružením pojezdového ústrojí apod.? Co jsem projížděl audítka o Lt-38 tak byl dělán konverzní set, dá se ještě sehnat?
Pahan
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 36
Registrován: 07 dub 2015, 08:29
8
Lokalita: Česká republika

Re: Otázka k LT 38 zo Strážnice

Příspěvek od Pahan »

Ahoj. Pásy kovové se daly sehnat na ASIATAMU. Má je scouT34 na svém LT38. Jinak konverzní sada již není k mání ale na stránkách http://35rctank.com./html/k13.html si najdeš podrobný postup na úpravu tohoto tanku. Je to tím modrým písmem a když si dáš překlad do češtiny tak tě to navede. Já jsem u posledního svého modelu použil převodovky http://www.snailshop.cz/prevodovky-tami ... x-kit.html a zatím fungují bez problémů. scouT34 použil malé kovové. Podívej se na stavbu jeho tanku.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Otázka k LT 38 zo Strážnice

Příspěvek od Drake »

Díky moc. ahoj Jdu mrknout na odkazy.
Odpovědět

Zpět na „Poradna“