Dotaz na Panzer IVJ od Tamiye

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Dotaz na Panzer IVJ od Tamiye

Příspěvek od Drake »

Zdravím pánové,
při brouzdání po e-bay jsem narazil na stavebnici Panzeru IVJ od Tamiye v měřítku 1/16. Po stavbě Kybelwagenu která se mi líbila bych si chtěl postavit nějakou další Tamku zvlášť když tenhle Panzer je za poměrně příjemnou cenu. Jedinné co mě zarazilo je že pohon je řešen jen jedním motorem. Máte někdo zkušenosti s touto stavebnicí? Můžete poradit případně i odradit?
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1109
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Dotaz na Panzer IVJ od Tamiye

Příspěvek od Jarin »

Jeden čas ji měli i u nás na modelartiklu zhruba za 9000. Je to jen model bez elektroniky, sice s kovovou vanou zimmeritem a shurzen na věži ale jinak nic navíc. Ten jeden motor slouží jen pro jízdu vpřed a vzad. Je to takový dobrý základ pokud chceš investovat ještě do převodovek pásů a elektroniky.
Kingtiger Sd.kfz. 182
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Dotaz na Panzer IVJ od Tamiye

Příspěvek od Drake »

Díky moc, já tušil že v tom bude háček, je na ebay zhruba za cenu co píšeš, nicméně to už je nejspíše lepší připlatit si a za cca. 15k je tam stejný model s full Tamiya elektronikou-je se dvěma pořevodovkama. Nevím teda co přesně full options RC Tamiya obsahuje, jestli je tam i zvukový modul apod.....ale začínám nad tím uvažovat....teda pokud nám virus nesežral pololetní odměny :lol:
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1109
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Dotaz na Panzer IVJ od Tamiye

Příspěvek od Jarin »

Full option je že je to s komplet elektronikou jak pro jízdu tak i zvuky. Prostě postavíš a jezdíš. Ale zvuky jsou pevně dány a nelze je měnit to je velká nevýhoda tamyia modelů ale musí to člověk brát že to jsou modely co už mají datum výroby trochu delší. Ale zpracování pořád velmi dobré i na dnešní dobu. A vršek je v plastu takže na úpravy atd dobrý ne jak dnes kdy Pz IV můžeš koupit ale je to ten typ co má věž v kovu a spodní vanu taky kovovou ale ta zinkoslitina je naprd ale to asi víš. Jsou to ty modely v dřevěné bedně a novou elektronikou Taigen
Kingtiger Sd.kfz. 182
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Dotaz na Panzer IVJ od Tamiye

Příspěvek od mrst »

Zvuky tamiya... jsou dobré a plně postačují.
ale budeš muset na to mít analogové trimy k ovládání.
dále elektronika je daleko lepší a hlavně spolehlivější než jakýkoli jiný zvukový modul...
mám tigra a 20 let snad už... co jsem se jenom naposlouchal o el-modech za tu dobu :cry:
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Dotaz na Panzer IVJ od Tamiye

Příspěvek od Drake »

Ještě jednou díky, některé věci jsem nevěděl.....takže jsou to pro mě dobré info, zkusím ebay ještě projet a pokud bude příznivá cena do 15k tak bych tu tamku vzal.....hodně mě láká úprava Jéčka s bočními schuzenami z drátěného pletiva, jeden kamarád z Břeclavska stavěl podobný model v pětatřicetině do diorámy a měl k němu vytisknutou slušnou várku informací, jednalo se o stroj který zůstal opuštěný na jižní moravě po ztrátě pásu.
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Dotaz na Panzer IVJ od Tamiye

Příspěvek od mrst »

no tak do toho... bacha na vysílač!
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Dotaz na Panzer IVJ od Tamiye

Příspěvek od Drake »

Vláďo ono se řekne do toho :lol: :lol: Na stole mi leží Panther.....teď už konečně s opravenou převodovkou a rozdělanou kamufláží, na druhým stole leží kamion od tamky 1/14 resp zatím hotovej rám s nápravama, další na řadě je T-34/76......mno a Panzer bude v krabici čekat na svůj čas. cool
Machip
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 214
Registrován: 01 led 2018, 18:55
6
Lokalita: Tábor

Re: Dotaz na Panzer IVJ od Tamiye

Příspěvek od Machip »

dobře děláš já si taky v domnění že ušetřim tak jsem za 8000kc na ebay koupil prvni verzi kinga i když měl převodovky mechaniku otáčení věže tak jsem vše stejně předelal a z ř.jednotkou jsem stejně na ceně nového pepa
Uživatelský avatar
scoutT34
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 681
Registrován: 11 zář 2015, 15:47
8
Lokalita: Hrubá Borša

Re: Dotaz na Panzer IVJ od Tamiye

Příspěvek od scoutT34 »

mrst píše: 05 dub 2020, 23:18 Zvuky tamiya... jsou dobré a plně postačují.
ale budeš muset na to mít analogové trimy k ovládání.
dále elektronika je daleko lepší a hlavně spolehlivější než jakýkoli jiný zvukový modul...
mám tigra a 20 let snad už... co jsem se jenom naposlouchal o el-modech za tu dobu :cry:
Moje skúsenosti sú takéto
Tamiya nepotrebuje uplne na 100% analogove trimy
ja fungujem aj na digitalnych vysielačkách 2,4 GHz len po nastaveni elektroniky
je potreba nastaviť vychylky niektorých kanalov na 120% a potom nepouzivat štandardne uplne vychylky paky
su ale pripady že niektoré digitalne prijimače nefunguju na 100%
treba to vyskúšať
Odpovědět

Zpět na „Poradna“