Stavebnice od Ludwiga- mé otázky

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Stavebnice od Ludwiga- mé otázky

Příspěvek od Vítek »

Ahoj, přemýšlím nad stavebnicí polopásáku (ještě přesně nevím jakého) od ludwigs hobby, a nasadil mi hned dva brouky do hlavy: 1. Jak na odpružení
2. Jaké máte zkušenosti s kvalitou provedení, kolik toho výdrží a co vše je potřeba přikoupit ke korbě (kdybych ji dokázal vyrobit sám, a že bych to sice dokázal ale asi by to moc nefungovalo, tak si koupím toto a pak budu vyrábět podle téhle stavebnice na které si to natrenuju, jestli mě chápete)

Viděl jsem tu dost způsobu jak děláte odpružení, ale většinou šlo jen o fotky torzních tyčí (spíš drátků :mrgreen: ), a pak stejný systém jako u komerčních tanků.

Předem díky za rady
Uživatelský avatar
miki7277
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 215
Registrován: 08 srp 2015, 01:53
8
Lokalita: Hostinné

Re: Stavebnice od Ludwiga- mé otázky

Příspěvek od miki7277 »

Ahoj Vítku ,mám pár stavebnic od Ludwiga ,je to polotovar který budeš muset upravit dle svého .... Dá se použít a dost přizpůsobit ale bude to chtít laborovat. Hlavně okolo podvozku a odpružení ... Stavěl jsem od něj STRV 103 C a právě odpružení mne zlobilo a musel jsem jej upravit po zkouškách v písku. Chlapi Ti asi poradí více ,krásný den přeje Milan
Uživatelský avatar
scoutT34
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 681
Registrován: 11 zář 2015, 15:47
8
Lokalita: Hrubá Borša

Re: Stavebnice od Ludwiga- mé otázky

Příspěvek od scoutT34 »

Súhlasím s Miki7277

Ja mám teda od Ludviga iba skelet posunovacej lokomotívy KOF2

vačšinou čo som videl tak ponúka vyrezané polotovary na CNC plottery , odliatky a nejaké zámočnícke veci

V drtivej väčšine nejde o kompletné riešenia a hlavne pojazdy človek musí zbastliť sám

Sú tam pekné veci ktoré niektoré veci vedia výrazne uľahčiť ale nie sú práve lacné a hlavne podvozky je stále nutné vymyslieť
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Stavebnice od Ludwiga- mé otázky

Příspěvek od Vítek »

Díky, koukal jsem hlavně po polopásácích, ale tam bych toho musel hodně dokupovat (kola, pásy, přední nápravu, atd.), ale například takový panzer 1 a 2 je tam jen bez pásů a elektroniky (možná má převodovky) a není to zas tak velká cena.

Tady je návod na pz 2:https://www.ludwigs-hobby-seite.de/Baua ... fz.121.pdf
Tady na pz 1:https://www.ludwigs-hobby-seite.de/Baua ... fz.265.pdf
Machip
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 214
Registrován: 01 led 2018, 18:55
6
Lokalita: Tábor

Re: Stavebnice od Ludwiga- mé otázky

Příspěvek od Machip »

myslim že se dá koupit polopás 1:18 vhodný na úpravu na rc ale jinak ty panzery od ludwiga vypadaji pěkně ale pokud koupíš vše na stavbu tak jsi na 300 éčkách plus kilo do elektroniky a tim se doatavaš na dohled tamce .
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Stavebnice od Ludwiga- mé otázky

Příspěvek od LK88 »

1:18 se delaji konverze na rc sdkfz 250 atd ale je to 1:18 -budis ale zatim jsem nenarazil na prodej od evropana vse na ebay je z usa a je to asi takto 4500 stroj a 2700 posta a clo ...a to mas jen porizeni bez uprav
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Stavebnice od Ludwiga- mé otázky

Příspěvek od Vítek »

Teoreticky kdybych si na Pz 1 ty převodovky udělal (jedno jak), Elektro koupil levnější a k tanku jen pásy a nic víc tak to vyjde na 200 ecek, ale haklík (250) vyjde přes 300 tak jako tak

Ten 1:18 tady myslím jeden je, pak se dá udělat z Panthera 1:25 ale ten je docela drahý
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Stavebnice od Ludwiga- mé otázky

Příspěvek od Vítek »

A ještě mě tak napadá, doprava bude stát okolo 500 podle toho co jsem se dočetl. A jaké máte zkušenosti vy co jste tam už objednávaly?
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Stavebnice od Ludwiga- mé otázky

Příspěvek od Vítek »

Milane (miki 7277), co vše bylo nutné dokoupit na cromwella aby fungoval, myslím doplňky u ludwiga? Pásy jsou z pz 4, kola, odpružení...
Uživatelský avatar
miki7277
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 215
Registrován: 08 srp 2015, 01:53
8
Lokalita: Hostinné

Re: Stavebnice od Ludwiga- mé otázky

Příspěvek od miki7277 »

Ahoj Vítku ,u Ludwiga se dá koupit vše potřebné .... Převodovku doporučuji koupit jinou (používám 3 rychlostní ) RC soupravu a akumulátor .Pak si budeš muset koupit nebo udělat panty a antény, Vše ostatní má Ludwig ,doporučuji stáhnout a seznámit se manuálem .... Snad máš zkušenost se stavbou modelů od základu ? Já sem se na CHurchillovi hodně poučil. Uvidíš na návodu a pokud budeš mít dotaz rád odpovím ....
Odpovědět

Zpět na „Poradna“