M1 Abrams 1/12

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
jirkacbx
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 75
Registrován: 10 led 2010, 16:20
14
Lokalita: Sedliště u Nepomuka,Plzen-jih

M1 Abrams 1/12

Příspěvek od jirkacbx »

Zdravim vespolek.
Možná trochu v pominutí smyslů :-) jsem si pořídil od Beami model tanku M1 Abrams 1/12 v zelený verzi.
Spíše se věnuji autům elektro,ale tanky se mi jako každýmu klukovi líbí.
A protože v oblasti tanků jsem zelenáč,měl bych pár dotazů.
Nechají se úpravy pro 1/16 aplikovat i na tomhle větším modelu?Samozřejmě s přihlédnutím k většímu měřítku.
Existuje nějaký jiný forum,toto jsem našel jako jediný pěkný ohledně rc tanků a rad k nim,kde by se probíraly poválečné tanky?
Našel by se někdo,kdo má tenhle větší model ? Zatim jsem forum trochu proběhnul,ale řeší se tu spíše válečné typy.

Předem díky a omlouvám se za případné začátečnické chyby.
M41 Buldog prodán,v okolí nejsou lidi na blbnutí.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: M1 Abrams 1/12

Příspěvek od sakulajda »

Ahoj a vítám tě mezi Tankány
O jiném českém fóru nevím
Co se týká 12tiny Abramsu bohužel s ním zkušenost nemám - snad se ti tu někdo ozve, popř. hledat v zahraničí - u němčórů něco bude.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: M1 Abrams 1/12

Příspěvek od sakulajda »

Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: M1 Abrams 1/12

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj tankisto.

Pokud se nepletu, tak Abramse v tomto měřítku má Tankán (Radek Dvořáček z Brna). Pokud vím, tak teď internet nemá, zkus mu zavolat !!! Radek má Abramse v tzv. pískové kamufláži. Jezdil s ním na výstavě v Hodoníně. Někde na tu výstavu je tu odkaz.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: M1 Abrams 1/12

Příspěvek od sakulajda »

Rudyn píše:Radek má Abramse v tzv. pískové kamufláži.
Myslím, že to jsou jeho stránky
http://www.dvoracekrctankybrno.webovka.eu/
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
JirkaN
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 27
Registrován: 03 pro 2009, 19:04
14
Lokalita: Praha

Re: M1 Abrams 1/12

Příspěvek od JirkaN »

Zdravim,
taky jsem od trucku trochu "uletl" k pasoplazum ale nastesti jen ke standardni 1/16.
Predelat ten hybrid aby to byl Abrams bude asi tezke a nic standardniho se na to asi nesezene.

Ja se pomalu davam do M1A2 v 1/16 a vybavim to dily Tamiya z Leoparda 2A6.
Ted to hromade vypada tahkhe :
Obrázek

Pekny popis upravy je napr. zde :
http://www.rcpanzer.de/apboard/thread.p ... =1&seite=1
Asi se z toho da pouzit par napadu. Je zde pouzity kit na podvozek asi za 460 EUR.
jirkacbx
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 75
Registrován: 10 led 2010, 16:20
14
Lokalita: Sedliště u Nepomuka,Plzen-jih

Re: M1 Abrams 1/12

Příspěvek od jirkacbx »

Díky všem za podněty a nápady.
Z tanku nemínim dělat extra maketu,nějaké extra technické detaily mně vcelku nechávají klidným. cool
Bude to jen model pro radost a doufám,že se bude hlavně líbit dětem a divákům na předváděčkách,kam jezdim u nás v okolí s dalšíma kámošema.
Snad i já v budoucnu přispěju s nějakou radou na tohle forum,zatim jen úspěšně hltam a třídim rady a poznatky ;)
M41 Buldog prodán,v okolí nejsou lidi na blbnutí.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: M1 Abrams 1/12

Příspěvek od sakulajda »

jirkacbx píše:Díky všem za podněty a nápady.
Z tanku nemínim dělat extra maketu,nějaké extra technické detaily mně vcelku nechávají klidným. cool
Bude to jen model pro radost a doufám,že se bude hlavně líbit dětem a divákům na předváděčkách,kam jezdim u nás v okolí s dalšíma kámošema.
Snad i já v budoucnu přispěju s nějakou radou na tohle forum,zatim jen úspěšně hltam a třídim rady a poznatky ;)
tož hodně dobých nápadů a zdaru při realizaci
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
jirkacbx
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 75
Registrován: 10 led 2010, 16:20
14
Lokalita: Sedliště u Nepomuka,Plzen-jih

Re: M1 Abrams 1/12

Příspěvek od jirkacbx »

Tak tank dneska přišel,dokonce o 1-2 dny dříve,než jsem předpokládal 8-)
Poštačky mně vcelku slušně zaskočily,když zastavily u baráku a jestli mam peníze. :D
Snad moc nenaštvu admina,když sem dam svý menší zhodnocení modelu.A prosím omluvte mou většinou neodborný termíny,opravdu jsem nováček. ;)

1) Po vybalení je to FAKT obluda :-)
2) Lepší a hezčí vysílač najdete i u blbých hraček z Tesca za 500.U 1/16 je suprový.
3)Plasty vany a celkově bych čekal úměrný velikosti modelu.Materiál docela měkký a slabší oproti 1/16.Hlavně ty věci,od kol skrz vanu na šponovací pružinky,u aut bych řekl ramena,jsou měkký a ohebný,až je to ostuda.
4)Slušně předimenzovaný pružiny na šponovácích.Na každým kole i prvním jako šponováku.Ty je nutno jednoduše vyřadit z provozu,aby byly pásy volnější a netrpěly motory.Aspon se pak nemusí po natažení pásů dodělávat.
5)Dost podstatný množství dílů s nehorázným množstvím otřepů.Čistit od nich pásy je horor.Relativně malý počet protočených šroubků v montážních dírkách.Reakci na lícování nebo minimální vůle radši nebudu zveřejnovat.Hlavně sešroubování vany a těla/vršku tanku je opruz.
6)Hlaven děla nejde samostatně zvedat/dávat dolů.Záleží na poloze věže při otáčení.Airsoft,dal jsem asi 10 kuliček na zkoušku,taky slušná bída.Trvá asi 3-5 hluchých výstřelů,než si mechanika natahne kuličku,ale pak někdy vystřelí pěkně.Občas se taky kulička zaškobrtne o výstupky v předním dílu hlavně.Bud se schová uvnitř nebo líííně vyskočí před tank.
7)Samotná jízda.Relátka na pojezd jsou bud slabá nebo co,rády cvrlikaj,kdy se jim zachce.Po uvolnění přešponovaných pásů ještě tank pořád nechtěl ject,jen se točil na místě.Přišla rozborka motorů a trochu i převodovky.Na jednom motoru byl volný pastorek.Zalepit lepidlem a trochu víc naklepnout na hřídelku motoru.800mAh článek toho moc nevydrží i když je nabíjen slušnou nabíječkou,Ultramat 14.

A abych jen nenadával,tak i trochu pozitiv puffy
Tank i ve statickém režimu budí slušnou pozornost.Jízda je modelová,rychlost je tak akorát.
V příslušenství je pandulák pro přiložený samopal,2 rakety na strany věže,mini pytlíček s kuličkama a terč.

Nakonec trochu shrnutí.
Pokud chcete budit zájem,kupte tohle.A jestli máte dost manuální zručnosti a případně i strojního vybavení na případný tuning a vylepšení.
Pokud si chcete bez obav zajezdit a vcelku nic neřešit,radši měřítko 1/16.Kamarád má nějakýho Tigera či Panzera,ted nevim a může být o moc víc spokojenější.
M41 Buldog prodán,v okolí nejsou lidi na blbnutí.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: M1 Abrams 1/12

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj.

Poslal jsem ti soukromou zprávu.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Odpovědět

Zpět na „Poradna“