Dotaz na převodovky.

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Jagdpanzer38
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 23
Registrován: 18 říj 2010, 21:56
13
Lokalita: Praha 15

Re: Dotaz na převodovky.

Příspěvek od Jagdpanzer38 »

Díky všem za reakce. Dopadne to asi tak že svému Tigerovi dopřeju novou převodovku v kovu a tu stávají plastovou použiji na pokusy. Problém u Hetrzera je úzká směrem nahoru se rozšiřující horba, pro zástavbu do ní by musel být rozměr přes boky převodovek max 70 až 75 mm, toho ale u převodovek z Tigeru I vzhledem k tomu že mají motory směrem dovnitř nedocílím. Napadá mě zkusit dát motory podélně a první převod řešit šnekem (nějak podobně jako převodovky v tanku 1:24, ale použít originál se obávám že by v Hetzeru nevydržela, když bych chtěl mít podvozek z plechu).
Měl by někdo zájem o zaslání výkresu vnějších (zástavbových) rozměrů původních převodovek z Tigera od HL ve formátu dwg (AutoCAD2004) ?
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: Dotaz na převodovky.

Příspěvek od Wenzel »

Jagdpanzer38 píše:V čem je problém, nevychází rozteč zubů hnacích kol ? Šířka by byla docela OK, cca o 3 mm širší pás je pro mě v toleranci ;)
Tady máš vzorek pasu z Panzer III http://www.panzernet.net/panzernet/fotk ... z3/014.jpg
A tady Hetzer http://www.panzernet.net/panzernet/fotk ... /035xx.jpg

Jak vidiš, tak u panzer III / IV Jezdí kola po takových těch zubech, které zapadajá do dřázky v každém pojezdovém kole. Zatímco u Hetzera jezdí pojezdová kola mezi dvouma zubama - každý článek má tyto zuby dva. To je zásadní problém. Doufam,že je to srozumitelné, nevim jak líp bych to napsal :-)
Uživatelský avatar
baca
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 676
Registrován: 12 bře 2010, 20:50
14
Lokalita: Ořechov

Re: Dotaz na převodovky.

Příspěvek od baca »

Delší dobu si pohrávám s myšlenkou na LT 38,to že jsou pásy o fous širší a mají středový zub jsem se už smířil,ale spíš bude problém s převodovkama jak je tam namačkat.
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: Dotaz na převodovky.

Příspěvek od Wenzel »

baca píše:Delší dobu si pohrávám s myšlenkou na LT 38,to že jsou pásy o fous širší a mají středový zub jsem se už smířil,ale spíš bude problém s převodovkama jak je tam namačkat.
Převodovky neni problem udělat vlastní, ale s těma pasama bude problem. KOla by byla potřeba upravit aby měla mezeru uprostřed na ten středový zub jako u panzer III/IV, jinak budou pasy padat. Nebudou mit vedení.
Uživatelský avatar
baca
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 676
Registrován: 12 bře 2010, 20:50
14
Lokalita: Ořechov

Re: Dotaz na převodovky.

Příspěvek od baca »

O tom vím,uvažoval jsem o nějaké kladce za pojezdovýma kolama kvůli vedeni/ modelově nula/.Nebo odstranit středové zuby/ještě jsen nepátral jak je řešeno hnací kolo/.LT 38 bych chtěl od Ježoucha,pak uvidím zda to má vůbec cenu řešit.
Uživatelský avatar
baca
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 676
Registrován: 12 bře 2010, 20:50
14
Lokalita: Ořechov

Re: Dotaz na převodovky.

Příspěvek od baca »

pajak7 píše:
baca píše:ale spíš bude problém s převodovkama jak je tam namačkat.
To taky nebude problém dvoutunový ruční lis je tam dostane :lol: :lol: :lol:
A když se to ještě nahřeje tak to tam sedne jak prdel na hrnec. :lol:
Jagdpanzer38
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 23
Registrován: 18 říj 2010, 21:56
13
Lokalita: Praha 15

Re: Dotaz na převodovky.

Příspěvek od Jagdpanzer38 »

Dík za upozornění, věnoval jsem se šírce pásu a úplně přehlédl jiný způsob vedení pásu u Pz.III :roll:
Tady http://www.rcuniverse.com/forum/m_91387 ... ey_/tm.htm je vydět jednak "namačkání" převodovek a také vyřešení pojezdových kol tak aby vedla pásy se středovým zubem. Jinak podle toho co jsem našel na webu je dost nadšenců co Hetzera více či méně úspěšne staví.
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: Dotaz na převodovky.

Příspěvek od Wenzel »

Samozřejmě udělat zápich v kole je to nejmenší, ale už to neni ono, proto jsem od tohoto planu upustil. Dalo by se to ještě vyřešit vyfrézováním modelu jednoho článku a nechat si je odlejt. Ovšem dalo by to takové práce, že jsem se na to vykašlal. Teď mám jiné zakázky, pomáhám kamarádovi s výrobou náhradních dílů na československý 4,7cm protitankový pevnostní kanón, na příští sezónu musí být v bunkru :-)
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Dotaz na převodovky.

Příspěvek od Milan »

Jagdpanzer38 píše:Zatím si "hraju" s Tigrem I. Ale připravuji se na stavbu Hetzera (moje srdcovka :-) ). Problém je že má zkosené boky vany a z toho vyplívá delší osa, zatím to mám zkreslené v CADu. Ty převodovky 3:1 jsou v prodeji u nás v ČR, například u Beami - nějak jsem je tam dle popisu neviděl?
Jo a když už tu řešíme Hetzera, mohl by mi někdo zjistit jak jsou široké pásy na modelu Pz.IV a Pz.III. Díky.
Tady je něco o Hetzerovi
http://www.rcuniverse.com/forum/m_9567545/tm.htm

Je tam i jak boreček řešil převodovky. :P
wotan500
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 38
Registrován: 01 pro 2013, 10:06
10
Lokalita: Hradec Králové

Re: Dotaz na převodovky.

Příspěvek od wotan500 »

Ahoj
Konečně mi dali mého Tigra(pod stromeček) a mohl jsem si pořádně pojezdit.Uvažuji o výměně převodovek.Ty co tam jsou mi připadají dost rychlé a provedení nic moc.Uvažuji o koupi převodek od firmy http://www.beami-trade.eu/-kov.převodovka 1:4 ocel.kola kod 1213818041.Pokud je někdo vlasní,jak je s nimi spokojen.Chtěl bych,aby se tank pěkně pomaloučku šinul.Uvítam i radu na koupi jiné převodovky,popř i jiného prodejce.Dík.Jo a pěkné svátky :P
Odpovědět

Zpět na „Poradna“