Rozdíl mezi torro a heng long

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
willy
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 8
Registrován: 20 zář 2010, 19:53
13
Lokalita: Ostrava

Rozdíl mezi torro a heng long

Příspěvek od willy »

Zdravím pánové,jsem tady nový a bez zkušeností,tak tedy prosím o radu.Vlastním tank Tiger I od heng long s kovovými pásy a hnacími koly.Nevím zda je to lepší volba než stejný tank od torra.Ten se mi zdá tedy aspoň vizuálně věrohodnější než ten můj a rozhodně se mi víc líbí.Nejsem nikterak zdatný modelář,tudíž nějakých vizuálních úprav nebudu schopen.Napadlo mne tedy,zda by na tank od torra pasovaly kovové pásy včetně kol a převodovek z mého tanku od heng long?Elektroniku by myslím nebyl problém přeskládat(někde jsem se dočetl,že elektronika od torro není tak dobrá jak od heng long)Ptám se proto,že tank od torro je k dostání s plastovými pásy a kovové se musí přikoupit za nemalé peníze,navíc ta elektronika nic moc...ta mne napadlo to prostě přeskládat.Díky za Vaše případné názory a rady.
S pozdravem Willy.
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Rozdíl mezi torro a heng long

Příspěvek od Jarin »

Ahoj myslím ze kdyz to tady pořádně pročteš tak odpovědi urcite najdeš je tady dost tankistů kteri maji velke zkušenosti a rádi ti určitě poradi puffy
Kingtiger Sd.kfz. 182
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Rozdíl mezi torro a heng long

Příspěvek od sakulajda »

já bych se tím směrem co popisuješ ty nedal
není problém spoustu doplňků koupit již hotových a tank lehce doladit
pokud nejsi "gramla" tak to půjde
mrkni na http://www.asiatam.de http://www.rctank.de - je tam toho hromada, kór na Tigra

a pokud se ti nechce pokoušet to ladit sám, pak z výše jmenovaných eshopů můžeš koupit celý model který je již vytuněný
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pajak7

Re: Rozdíl mezi torro a heng long

Příspěvek od pajak7 »

willy píše:Zdravím pánové,jsem tady nový a bez zkušeností,tak tedy prosím o radu.Vlastním tank Tiger I od heng long s kovovými pásy a hnacími koly.Nevím zda je to lepší volba než stejný tank od torra.Ten se mi zdá tedy aspoň vizuálně věrohodnější než ten můj a rozhodně se mi víc líbí.Nejsem nikterak zdatný modelář,tudíž nějakých vizuálních úprav nebudu schopen.Napadlo mne tedy,zda by na tank od torra pasovaly kovové pásy včetně kol a převodovek z mého tanku od heng long?Elektroniku by myslím nebyl problém přeskládat(někde jsem se dočetl,že elektronika od torro není tak dobrá jak od heng long)Ptám se proto,že tank od torro je k dostání s plastovými pásy a kovové se musí přikoupit za nemalé peníze,navíc ta elektronika nic moc...ta mne napadlo to prostě přeskládat.Díky za Vaše případné názory a rady.
S pozdravem Willy.
Výtám tě tady mezi námi ;) ;) ;)
No moc tomu nerozumím ale budiž ,nejdříve píšeš že nejsi zdatný modelář a že si na to moc netroufáš a pak píšeš že by jsi přehazoval věci z jednoho tanku na druhý .
Já osobně si myslím že jestli nechceš neco pokazit tak se drž toho co ti napsal Sakulajda.
Ty tanky z Německa jsou opravdu už dost vymazlený z výroby a né jako tady v Čechách modrý Tigery,zparchantělí Panther atd...
Držím ti palce při rozhodování ;) ;) ;)
willy
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 8
Registrován: 20 zář 2010, 19:53
13
Lokalita: Ostrava

Re: Rozdíl mezi torro a heng long

Příspěvek od willy »

Ahoj,tak díky za rady.Já jen naznačil,že si netroufám tank barevně dolaďovat a ten můj "modrý" od heng long se mi vzhledově nelíbí.Naopak ten od torro vypadá líp.Nebýt modelář neznamená neumět tank přestojit ,myslím :) Opravuju auta,každou chvíli něco rozebírám tak by to neměl být až takový problém.Neříkal jsem,že si na to netroufám nebo že bych byl gramlavý,jen na ty úpravy s barvičkama se nějak necítím.Chtěl jsem jen poradit,zda by to bylo možné,komponenty z mého tigera přeházet na tigera od torro.Přece jenom jsou to dva výrobci a mohou tam být odlišnosti v konstukci,bránící tu přestavbu.Nemohu si teď dovolit kupovat hned druhý tank,to by mne žena zabila :lol: !Myslel jsem,že bych se pokusil sehnat nefunkčního tigera od torro,třeba i bez elektroniky a vysílačky.
Každopádně Vám všem upřímně děkuji za milé přivítání.Willy.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Rozdíl mezi torro a heng long

Příspěvek od Milan »

No vydíš.A kdybys v profilu netajil odkud jsi,tak ti mohl nějaký kolega z blízkosti tank přestříkat.Na Toro ani nemysli.Je to bastard.
pajak7

Re: Rozdíl mezi torro a heng long

Příspěvek od pajak7 »

Milan píše:No vydíš.A kdybys v profilu netajil odkud jsi,tak ti mohl nějaký kolega z blízkosti tank přestříkat.Na Toro ani nemysli.Je to bastard.
Ono bude asi nejlepší když požádáme Baraku aby ty údaje byly opravdu povinné ;) ;) ;) ;) ;) ;)
pajak7

Re: Rozdíl mezi torro a heng long

Příspěvek od pajak7 »

Já jen naznačil,že si netroufám tank barevně dolaďovat a ten můj "modrý" od heng long se mi vzhledově nelíbí.
Vůbec se toho neboj všichni jsme začínali a já dokonce až teď chce to jen trpělivost a nemyslím že člověk který se montuje do Aut ,že by nebyl trpěliví ;) ;) ;)
Nebýt modelář neznamená neumět tank přestojit ,myslím


To tu nikdo neřekl jen jsme ti chtěli poradit jak by jsme to řešili mi ;) ;) ;)


Každopádně Vám všem upřímně děkuji za milé přivítání.Willy.
Jestli jsem se tě nějak dotkl nebo jsem tě snad urazil tak se OMLOUVÁM
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Rozdíl mezi torro a heng long

Příspěvek od Milan »

No vydíš a zrovna od Ostravy mám šikovnýho kamoše,ale zatím tady na foru není ale byl se mnou v Lešanech a ten by ti určitě pomohl.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Rozdíl mezi torro a heng long

Příspěvek od Rudyn »

Nazdar nový kolego.

Můj Tiger od H-L byl taky původně šedo-modrý. Kámoš mi ho stříknul na pískově žlutou. Pásy jsem si napatlal sám štětcem syntetickou barvou Agama a zbytek jsem ušpinil patinátory taky od Agamy. Dělá se s tím poměrně jednoduše. Pokud by patinátor nebyl, dá se na některá místa v nouzi použít i grafitová tuha nebo na prach rozdrcené tuhy z pastelek zemitých barev - to byl kdysi dříve používaný postup. Chce si to ale napřed na něčem vyzkoušet a ušpinění nepřehnat. Spoustu blbostí na tank si můžeš vystříhnout z plechovek od piva (různé pásky držáky nářadí atd.). Madla na vnějších nádržích u T 34 jsem dělal zrovna tímto způsobem.
Mám teď cukání obstarat si spodní vanu na Tigra celou v kovu a použít jenom vršek z mého starého tygříka.

Rudyn
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Odpovědět

Zpět na „Poradna“