Li-pol

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Vazyxx
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 6
Registrován: 06 led 2011, 11:09
13
Lokalita: Č. Budějovice

Re: Li-pol

Příspěvek od Vazyxx »

taky přemýšlím o přechodu na li-pol.. Ale prodejce mi řekl, že nevidí problém při provozu na Li-XX, ale pouze při dodržení 7,2V a Li-Pol mají psáno 7,4... jak to mam chápat? protože při plném nabití už starší baterie Nosram 7,2 Ni-MH 4200mAh má přes 9,2V.. nevíte co s tím?? To mam užít nejaký konvertor na ze 100% na 97% voltáže?
Tamiya: Leopard 2A6 Full-Option Kit >> Hitec: Laser 4 FM
Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Re: Li-pol

Příspěvek od inkvi »

To je naprostá blbost s tím přesným dodržením napětí! Ani jeden z používáných akumulátorů(NiMH, NiCD, LiPol, LiFe) není tvrdý zdroj napětí.

Pro zajímavost, vysílačky by se měli napájet z 8 AA článků o napětí 1,5V. Většina z nás do ní dává akumulátory, které mají ale jen 1,2V. A funguje to. Jak je to možné? Právě proto, že obvody fungují v určitém rozsahu napětí.
jirkacbx
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 75
Registrován: 10 led 2010, 16:20
14
Lokalita: Sedliště u Nepomuka,Plzen-jih

Re: Li-pol

Příspěvek od jirkacbx »

NiMH aku nacyklovat,vybít/nabít větším proudem a ona se srovná.
Jinak ta konečná voltáž při nabíjení neni zase tak relevantní,jak by se mohlo zdát.
M41 Buldog prodán,v okolí nejsou lidi na blbnutí.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1771
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Li-pol

Příspěvek od Rudyn »

Nazdar klucí tankoví.
Vazyxx píše:taky přemýšlím o přechodu na li-pol.. Ale prodejce mi řekl, že nevidí problém při provozu na Li-XX, ale pouze při dodržení 7,2V a Li-Pol mají psáno 7,4... jak to mam chápat? protože při plném nabití už starší baterie Nosram 7,2 Ni-MH 4200mAh má přes 9,2V.. nevíte co s tím?? To mam užít nejaký konvertor na ze 100% na 97% voltáže?
Chci se jen zeptat. Ten starší akublok Nosram 7,2 Ni-MH 4200mAh jste měřili napětí při zátěži, nebo jen bez zátěže (tzv. naprázdno) ?
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
Luboš
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 34
Registrován: 26 říj 2010, 09:28
13
Lokalita: Dívčice

Re: Li-pol

Příspěvek od Luboš »

Zravím
Lipolka super.Nic neshořelo a tank je o proti původní baterce opravdu živější. Zkoušel jsem prohazovat baterky a otočit se na trávě a jízda v terénu je s lipolkou o 100% lepší. Mohu tedy jenom doporučit.
Naposledy upravil(a) Luboš dne 20 led 2011, 20:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: Li-pol

Příspěvek od sourekv »

Luboš píše:Zravím
Lipolka super.Nic neshořelo a tank je o proti baterce opravdu živější. Zkoušel jsem prohazovat baterky a otočit se na trávě a jízda v terénu je s lipolkou o 100% lepší. Mohu tedy jenom doporučit.
Tak to jsou dobre zpravy! V.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Marv
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 13
Registrován: 08 pro 2016, 20:56
7
Lokalita: Hrušovany nad Jevišovkou

Re: Li-pol

Příspěvek od Marv »

Zdravím pánové!
Mám takový dotaz?Zakoupil jsem Li-Pol Turnigy 2S 7.4V a při balancování baterie mi jeden z článků nabije na 4.20 V a na druhém článků je 4.06 V.Je to v pořádku?Druhou baterii ,taky novou 3S nabil všechny články na 4.20V.Ptam se proto,že všude píší, že rozdíl má být maximálně 0.01
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Li-pol

Příspěvek od PetrNC »

To je špatně. Jakým proudem nabíjíš a jakou máš nabíječku ?
Marv
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 13
Registrován: 08 pro 2016, 20:56
7
Lokalita: Hrušovany nad Jevišovkou

Re: Li-pol

Příspěvek od Marv »

Nabíječ je nějakej klon Turnigy Accucel-6 50W a baterie má 5000mAh,tak to nabíjíme 5A.Zkousel jsem ji i vybít na ten uskladňovací mód a napětí bylo na obou článcích shodne 3.80 V.
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Li-pol

Příspěvek od PetrNC »

Takhle malá nabíječka to nepořídí při takovém proudu ubalancovat. Nabij proudem 2A na 4,05V a pak proud sniž na 1A. Také si dobrým multimetrem kontrolně změř, kolik Ti ukazuje napětí na článku nabíječka a kolik na článku skutečně naměříš. Mám zkušenost, že některé nabíječky proměřují a můžou i přebíjet a baterie se pak nafukují.
Odpovědět

Zpět na „Poradna“