Otáčení věže kingtiger,poradte

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Otáčení věže kingtiger,poradte

Příspěvek od Jarin »

prosim o radu,prestalo mi fungovat otaceni veze kabely jsou v poradku a vsechny ostatni funkce jsou taky ok. motorek jsem zkusil vyzkouset samostatne na baterii a funguje. Muze byt chyba v jednotce? ale jak rikam vse ostatni funguje v pohode Diky za rady puffy
Kingtiger Sd.kfz. 182
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Otáčení věže kingtiger,poradte

Příspěvek od sakulajda »

Jarin píše:prosim o radu,prestalo mi fungovat otaceni veze kabely jsou v poradku a vsechny ostatni funkce jsou taky ok. motorek jsem zkusil vyzkouset samostatne na baterii a funguje. Muze byt chyba v jednotce? ale jak rikam vse ostatni funguje v pohode Diky za rady puffy
jestli je to řídící jednotka HengLong RX18 je odprásklý odpor (číňani ho použili jako pojistku)
nutno zbytky odstranit a nahradit novým
dělal jsem to už na třech deskách
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Otáčení věže kingtiger,poradte

Příspěvek od Jarin »

diky za radu doufam ze to zvladnu elektronika je moje slabsi stranka. jen hloupa otazka jak poznam ktery to je? diky :?
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Otáčení věže kingtiger,poradte

Příspěvek od Rudyn »

Nazdar Kuldo.

Jaké má hodnoty ten rezistor (odpor) a kde přesně na desce je ? Můžeš prosím tě udělat nějaké foto. Ono bude stejně nejlepší tu desku vzít např. v létě na sraz a tam to opravit. Nebo se domluvit mezi sebou na opravě jiným vhodným způsobem.
Nepochybuji, že tady spousta kluků v elektro umí ale i deska se dá odprásknout !!! Jo Kuldo, když je to místo pojistky, tak jaká mohla být příčina toho, že ten odpor "kleknul" ?
Díky moc za info, já se v tom ještě nehrabal a ani potom netoužím !!! Pevně věřím, že i ostatní budou rádi za tyto informace.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Otáčení věže kingtiger,poradte

Příspěvek od sakulajda »

Rudyn píše:Nazdar Kuldo.

Jaké má hodnoty ten rezistor (odpor) a kde přesně na desce je ? Můžeš prosím tě udělat nějaké foto. Ono bude stejně nejlepší tu desku vzít např. v létě na sraz a tam to opravit. Nebo se domluvit mezi sebou na opravě jiným vhodným způsobem.
Nepochybuji, že tady spousta kluků v elektro umí ale i deska se dá odprásknout !!! Jo Kuldo, když je to místo pojistky, tak jaká mohla být příčina toho, že ten odpor "kleknul" ?
Díky moc za info, já se v tom ještě nehrabal a ani potom netoužím !!! Pevně věřím, že i ostatní budou rádi za tyto informace.
fotku udelam az budu doma
jsou tam dva vedle sebe a jsou u nich tranzistory
hodnotu si nepamatuji - musi se zmerit
letovat doma s opatrnosti a jen mikropajkou - nepouzivat trafopajku !!!
vetsi zatez - proto shorel ( treba kdyz de vez z tuha, nebo o neco drhne, proste kdyz se neotaci hladce a motorek ma vetsi odber)
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Otáčení věže kingtiger,poradte

Příspěvek od Jarin »

Díky moc za informace a když to půjde ta fotka toho odporu by byla fajn myslim ze to pak podle toho zvladnu. Byl jsem z toho docela paf když to přestalo makat zrovna když už je tank po přestavbe a chtel jsem ho otestovat v terénu
Kingtiger Sd.kfz. 182
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Otáčení věže kingtiger,poradte

Příspěvek od sakulajda »

Jarin píše:Díky moc za informace a když to půjde ta fotka toho odporu by byla fajn myslim ze to pak podle toho zvladnu. Byl jsem z toho docela paf když to přestalo makat zrovna když už je tank po přestavbe a chtel jsem ho otestovat v terénu
ofot ten tvuj modul a posli mi foto na email ondra@armac.cz
zjistil jsem, ze mam doma jen starou RX13 a ta je uplne jina

PS:samozrejme tistak, z fota venkovni krabice bych ti asi neporadil
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pajak7

Re: Otáčení věže kingtiger,poradte

Příspěvek od pajak7 »

Nechci se vnucovat ale jestli se jedná O King Tigera a není přestavěn na Heng Long elektroniku tak tam je úplně jiná elektronika jestli se nepletu a v tom případě ,Hodně štěstí
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Otáčení věže kingtiger,poradte

Příspěvek od sakulajda »

pajak7 píše:Nechci se vnucovat ale jestli se jedná O King Tigera a není přestavěn na Heng Long elektroniku tak tam je úplně jiná elektronika jestli se nepletu a v tom případě ,Hodně štěstí
proto jsem psal RX 18
pokud je to jiná, bude to něco podobného, avšak musím to nejprve vidět
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Otáčení věže kingtiger,poradte

Příspěvek od Jarin »

Je to původní elektronika a je to kingtiger od Matorro tak snad to nějak půjde a poslu emailem foto. Kdyby nejhuř tak mi asi nezbyde nic jineho než někde sehnat HL elektroniku
Kingtiger Sd.kfz. 182
Odpovědět

Zpět na „Poradna“