Kouřový generátor

Návody na úpravy tanku

Moderátor: sakulajda

Odpovědět
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 865
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
Bydliště: Poprad

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od solo » 29 pro 2016, 13:39

Plecharina bola cca 1 mesiac a zbytok cca 3mesiace,bolo dostať tam tie črevá.Dym(ako4 takt)je -posunutý- o 1/8 ináč ide ľavý a pravý výfuk.Je to tam,ale dym sa ťažko fotí,to je skôr na video.Bez týchto úprav by šiel lineárne-hladko.solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,

Uživatelský avatar
Silver_Eagle
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 6
Registrován: 24 pro 2018, 18:36
Bydliště: Brno

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od Silver_Eagle » 06 led 2019, 18:27

Pro obecné pobavení přidám svoji zkušenost se základním kouřákem:

Nový Torro Panzer III po vybalení z krabice kouřil - sice sotva znatelně, ale nějaká snaha tam byla. Po cca 10min provozu přestalo z výfuků cokoli jít, takže jsem dolil trochu kapaliny stylem 1ml do výfuků a další tři na záď tanku, na koberec a celkově všude, ale výsledek se nedostavil. Prošel jsem zdejší fórum, odepsal diagnózu jako přepálené vlákno a odložil problém na později.

O pár dnů později jsem rozdělal tank za účelem přestavby na horní vstup, po chvíli přemýšlení a tahání rozumu zde z fóra objednal magnety a než přijdou, řekl jsem si, že se podívám na zoubek i hulistrojku.
Spirálka se ukázala v celku a naměřil jsem na ni něco kolem 3 ohmů. Při zpětné montáži deklíku nádržky mi zůstaly v ruce spojené drátky, co původně přes malou destičku vedly k omezovacím odporům a na motorek. Zajásal jsem, že jsem objevil jádro pudla v podobě studeného spoje, drátky připájel pořádně (při té příležitosti zkrátil vedení skoro o 10cm - kouřák je doslova vedle přijímačoreglu, ale štědří číňané mezi tyto dvě jednotky z nějakého důvodu instalovali jakousi surrealistickou červenobílou vánočku... jistě všichni znáte), připojil baterku a bedlivě pozoroval kouřák.
Nic.
Začal jsem tedy zkoušet různé varianty zapínání a vypínání kouřáku - odpojená baterka, při nenastartovaném motoru, při nastartovaném... všechno to cvakání vypínačem vyloudilo drobný obláček kouře ze spirálky, ale motorek se ani nehnul.

Tedy odpálený motorek, řekl jsem si. Nevadí, vyhodím to a časem postavím něco s PC větrákem, inspirace je na fóru dost.

Jenže mi to nedalo, vzal jsem klec AA baterek, přivřel dva drátky mezi pružiny kontaktů a zkusil je připojit přímo na póly motorku. Na dva články sebou cukl, na tři se líně rozhýbal, na čtyři začal valit.
To už mi bylo hodně divné, takže jsem vzal multimetr, že se podívám, jestli z přijímačoreglu jde vůbec nějaké napětí a hle: samozřejmě nešlo!

Tak jsem šel po druhé straně problému, odšrouboval vypínač od vany, opět zkrátil drátěnou vánočku, vše pozapojoval zapl - kouřák jel. Pustil jsem vypínač z ruky - stop.

Zkrátka a jednoduše, plíšek/pérko na jezdci vypínače bylo málo napružené a chovalo se jako "vaklkontakt" - s prstem na vypínači vedlo, pak už jak se mu chtělo.

Nyní kouřák šlape - není to sice taková lokomotiva jako některé místní konstrukce, ale jelikož trojka byla benziňák...
A odporný zvuk motorku nechám přeřvat reprákem.

Někdy je problém triviální... ale najít jej je úloha pro jasnovidce :D

Uživatelský avatar
karol
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 105
Registrován: 28 bře 2017, 18:16
Bydliště: 841 05 Bratislava

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od karol » 07 led 2019, 19:40

Ahojte,
ako zaujímavosť mi nedalo to nenapísať. Videl som testy rôznych zložení dymových kvapalín, v praktickej ukážke najlepší výsledok - najviac dymu pri napätí 7,4V sa dosiahlo s neriedeným Johnson´s Baby oil, obyčajný detský olej.
Karol

Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2748
Registrován: 28 led 2009, 23:54
Bydliště: Cvrčovice,Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od Milan » 07 led 2019, 20:35

Nejlepší kouř bude dělat liquid pro elektronické cigarety pro DL kouření.Já kouřím MTL a tam je kouře míň.Borci na DL dělají ty kouřové efekty .Dva litry by vyšly na 190 Kč.Prodává Fichema Brno.

Odpovědět

Zpět na „Návody“