MASKOVAČKA NA TECHNIKU.

Návody na úpravy tanku
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

MASKOVAČKA NA TECHNIKU.

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj klucí tanoví.

Jak si vyrobit maskovačku v 1/16 už tady kdysi na fóru bylo.
Já použil obvaz, který je natřený štětcem. Na nátěr jsem použil hodně rozředěnou akrylovou Agamu (směs barvy khaki a hnědé + originál ředidlo Agama pro akryl. barvy). Obvaz jsem napnul a uchytil za pomoci kolíků na prkénko a po zaschnutí barvy smotal na potřebný tvar.
Potom došlo k nalepení drobných lístků z plevele, co mi roste před barákem v kamení (aspoň byl k něčemu zužitkován). Jako lepidlo je použit Herkules. Časem sice lístky mírně seschnou, barva listí ale jen lehce ztmavne.
Obrázek
Obrázek
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: MASKOVAČKA NA TECHNIKU.

Příspěvek od spitfiremk1 »

Rudyn píše:Ahoj klucí tanoví.

Jak si vyrobit maskovačku v 1/16 už tady kdysi na fóru bylo.
Já použil obvaz, který je natřený štětcem. Na nátěr jsem použil hodně rozředěnou akrylovou Agamu (směs barvy khaki a hnědé + originál ředidlo Agama pro akryl. barvy). Obvaz jsem napnul a uchytil za pomoci kolíků na prkénko a po zaschnutí barvy smotal na potřebný tvar.
Potom došlo k nalepení drobných lístků z plevele, co mi roste před barákem v kamení (aspoň byl k něčemu zužitkován). Jako lepidlo je použit Herkules. Časem sice lístky mírně seschnou, barva listí ale jen lehce ztmavne.
Obrázek
Obrázek

Rudyne, to je špica nápad..O té gáze jsem dlouho přemýšlel, jen mi velikost těch ok v síti přišla velká..Ale pokud jsi to nějak přeměřoval a vyšlo vše cca 1:16 je to rozhodně to nejlepší co může někoho napadnout.. :idea: Já bych zkusil posypat např. tu síť různými barvami (nevím jestli se za války užívaly striktně jen zelené maskovačky) Já vozil na vojně na své zamilované Tatře 111 NR už tu naši klasiku-hnědá zelená..Třeba by šlo na ten herkules na síti nasypat na jedny úseky drcený tabák-Taras- :D , na jiné zase třeba majoránku (ta už barvu nezmění-je suchá a fajn zelená) Popřípadě zkusit do mixéru na chvilinku vhodit kousky natrhaných barevných papírků a dobou mletí si nastavit jejich velikost a vše na ten namočený obvaz v lepidle s rozumem vysypat a natupovat štětcem ;) Schválně to zkusím. Chci Téčko hodit do diorámka s rozvinutou sítí na větvích atd v okopu pro tank...Ještě mne napadlo použít jako síť klasickou síť na hmyz, černou...Je k mání za babku, líp se skládá a je jemnější a možná maketovější než obvaz...
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: MASKOVAČKA NA TECHNIKU.

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj Spite.

Nápad s obvazem není můj. Někde to tady kluci už popisovali, jen si vzpomět kde přesně. :roll: :roll:
Zda je dodrženo měřítko 1/16 nevím. Někde na začátku tohoto fóra je fotka s maskovačkou namotanou na hlavni Tigra I. Já zkusil jen to lepení plevelu a kupodivu nezplesňivel, jen seschnul.
Dnes na srazu ve Cvrčkách mne třeba zaujmul Bacův palpost s ochraným valem s pytli písku. Je dokonce ještě hezčí než na fotkách !!!
Obrázek

R
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
MiK
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 63
Registrován: 07 bře 2011, 10:05
13
Lokalita: Žatecko

Re: MASKOVAČKA NA TECHNIKU.

Příspěvek od MiK »

Mám také první pokus. Ještě nejsem tedy spokojen. Možná velikost ok z čeřenu by byla vhodnější a stejně tak maskovací barvy možná obměnit. Je to první pokus, uvázanej silonem na tank v základu, tak komentáře jen k síti prosím.

http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... 72&theater


http://www.army-tabor.cz/img/original/9 ... .08.36.jpg

http://www.army-tabor.cz/img/original/9 ... .08.45.jpg
Naposledy upravil(a) MiK dne 11 dub 2011, 19:03, celkem upraveno 2 x.
pajak7

Re: MASKOVAČKA NA TECHNIKU.

Příspěvek od pajak7 »

Já bych řekl že to není vůbec špatné ,vypadá to dobře ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: MASKOVAČKA NA TECHNIKU.

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj.

Máš to pěkný. Kdes to fotil :?: :?: :?:
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
MiK
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 63
Registrován: 07 bře 2011, 10:05
13
Lokalita: Žatecko

Re: MASKOVAČKA NA TECHNIKU.

Příspěvek od MiK »

Rudyn píše:Ahoj.

Máš to pěkný. Kdes to fotil :?: :?: :?:
¨V podzemních garážích.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: MASKOVAČKA NA TECHNIKU.

Příspěvek od Rudyn »

Jeden starý návod z dob začátku fóra:
http://www.mujtank.tym.cz/maskovaci-site-a-celty-t75/
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Odpovědět

Zpět na „Návody“