pozor na převody 1:5 od Beami

Návody na úpravy tanku
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

pozor na převody 1:5 od Beami

Příspěvek od spitfiremk1 »

Pozor na převody 1:5 (beami trade) :!: :!: asi měsíc používání mi přinesl dnes v kroužku "ovoce" v podobě ukroceného hřídele hnacího kola !Tigr jako každou naši schůzku absolvoval výjezd do 35.st. kopce, a před dosažením vrcholu jsem taky vyvrcholil... :evil: Začal se stáčet vlevo a vypadlo levé hnací kolo i s kusem hřídele..Ihned bylo jasno proč. Čank ajšci, namísto, aby hřídel fixovali hřídel proti posuvu aspoň jemným zápichem na segrovku, vše řeší mamutím kroužkem do hřídele, v němž je trojka díra a sahá až za poloměr hřídele, čímž drasticky ubere materiál už v tak dost tenkém hřídeli, který je navíc z mosazi, takže z bláta..To origin.převody s blátovými koly měli hřídele bez děr, ale s nalisovanými koly, takže se nemusela jistit a neustále dotahovat, protože v mosazném těle se červík po čase vyžvykoval a zvětšoval díru, čímž oslaboval pevnost..Takže mohu li poradit, po koupi okamžitě vyjmout, udělat výkres a nechat utočit z oceli a místo veškerých děr, v místě, kde bude červík, tak ten vyměnit za krátký šroubek s válcovou hlavou na klas.šroubovák. Na hřídeli místo děr vypilovat jehl.pilníkem mělké plošky :idea: . Výhody budou zřejmé, navíc ocelový závit snese větší utahovací moment a bude klid..Hned sem věším přes "sáček" fotky, chvilku ztrpení.

http://imgshack.cz/images/66728700320516968878.jpg
http://imgshack.cz/images/74129532196945430112.jpg
http://imgshack.cz/images/62401645623421351375.jpg
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: pozor na převody 1:5 od Beami

Příspěvek od Vojtiš »

Ríšo tak to jsi mě dostal, páč tyhle převodovky přesně mám, zeptám se, v kroužku používáte výstřel z kanónu? tím myslím to nereálné škubnutí do zadu? nemůže bejt příčina i v tomto, že se to ukroutilo? dík za odpověď Vojtiš. ;)
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: pozor na převody 1:5 od Beami

Příspěvek od sourekv »

Tak to je mi líto. Ale řekl bych že ani prodejce není bez viny. Mohli by být přibližně v obraze co nakupují a my bychom se ušetřili nepříjemných překvapení.
V.

http://www.mujtank.tym.cz/prispevek6228/#p6228
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Uživatelský avatar
dzenda7
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 44
Registrován: 30 pro 2012, 15:24
11
Lokalita: Orlová

Re: pozor na převody 1:5 od Beami

Příspěvek od dzenda7 »

Je to sice smutné, že se ukroutila oska, ale je to prostě jen oska. Kvůli jedné osce (která byla trochu hlouběji vyvrtána a tím pádem oslabena) nebudeme zatracovat "celý svět" puffy Všechno se dá opravit, upravit. Kdyby nebyly tyto problémy co bychom dělali?? cool
Do tanku v tank ...
World of Tanks
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: pozor na převody 1:5 od Beami

Příspěvek od spitfiremk1 »

dzenda7 píše:Je to sice smutné, že se ukroutila oska, ale je to prostě jen oska. Kvůli jedné osce (která byla trochu hlouběji vyvrtána a tím pádem oslabena) nebudeme zatracovat "celý svět" puffy Všechno se dá opravit, upravit. Kdyby nebyly tyto problémy co bychom dělali?? cool


To je sice fakt, ale nezapomínejme, že tyto věci kupují i laici, navíc dětem, takže co budou dělat oni?. Nejde jen o hlouběji zavrtaný šroub, ale o technický nesmysl uchycení, na úkor oslabení. Převodovce, jež by mohla utáhnout stavební vrátek, oslabí takovou sabotáží pevnost té nejnamáhanější části..Upravovat a hlavně přemýšlet, má výrobce a ne my či prodejce. Navíc cena 1750 kč plus pošta je pro takový zmetek cena staršího tanku v základu..No nic to bylo jen tak na okraj.. :(
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
dzenda7
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 44
Registrován: 30 pro 2012, 15:24
11
Lokalita: Orlová

Re: pozor na převody 1:5 od Beami

Příspěvek od dzenda7 »

Máš pravdu....u nás obchodníkům nejde o kvalitu, ale stále o co jak největší zisk za každou cenu, klamání spotřebitelů.... a spokojený zákazník je ve většině až na posledním místě. Až se někdy divím, že takový obchodník se udrží na trhu.
Do tanku v tank ...
World of Tanks
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: pozor na převody 1:5 od Beami

Příspěvek od spitfiremk1 »

dzenda7 píše:Máš pravdu....u nás obchodníkům nejde o kvalitu, ale stále o co jak největší zisk za každou cenu, klamání spotřebitelů.... a spokojený zákazník je ve většině až na posledním místě. Až se někdy divím, že takový obchodník se udrží na trhu.

Udrží, neb nekšeftuje jen s převodama, ale i se zbožím, které se pokazí až za dva roky, anebo za ty prachy někdo ten tank nereklamuje, ale najde si řešení.. :lol:
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: pozor na převody 1:5 od Beami

Příspěvek od Sylva »

Zdravím,
co jsi nakonec udělal, reklamoval si to, za zkoušku by to stálo. Také se chystám, že bych šel do těchto převodovek, ale teď nevím. Ještě jsem se díval na 1:4. Hledal jsem na foru zda tu nemá někdo zkušenost, ale nic moc jsem nenašel. Zajímalo by mne zda jsou ty 1:4 odlité, nebo frézované. Na jedněch stránkách z SK je mají celkem levně. Mají tam i 1:5, ale pouze s dlouhou osou a já je potřebui na tigra s krátkou.
Čus Ivo.
Uživatelský avatar
honza kadrmas
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 940
Registrován: 03 led 2010, 11:59
14
Lokalita: Borohrádek Královehradecký Kraj

Re: pozor na převody 1:5 od Beami

Příspěvek od honza kadrmas »

Zdravím převodovky od beami bych vůbec neřešil a zakoupil bych tyhle: http://www.asiatam.com/product_info.php ... tug-I.html Sám je mám rok a naprosto bez problémů ,mají je i na http://www.Rctank.de Cenově vyjdou nastejno jako ty z beami je tu však jediný rozdíl, nejsou s nimi potíže jak jsem psal ,mám je rok a má je v tanku i spousty kolegů odsud a co vím tak si také neztěžují ;) ;) ;)
Váš Šaryk
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: pozor na převody 1:5 od Beami

Příspěvek od Sylva »

Díky za radu, a ty převodovky z Asiatamu pasují i na tigra 1 :?: , vypadají podobně jako 1:5, nebo to jsou ony :?: :?: :?: ? A cena je také velmi dobrá.
Čus Ivo
Odpovědět

Zpět na „Návody“