Zimmerit

Návody na úpravy tanku
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Zimmerit

Příspěvek od Jarin »

Já používám buď dvousložku od Tamyie Tamyia epoxy putty a nebo Magic sculp
Koukni do sekce Tiger na Tiger I late tam jsem zimmerit tvořil... :D
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Nákup tanku

Příspěvek od Milan »

Mě se nejvíc osvědčil tmel od Asiatamu.Je levnej,na vodní bázi a je ho hodně za málo peněz.Moc dobře se s ním dělá.Od tamyie je ho málo a je drahej.Také rychleji tuhne.Doporučuji.
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Nákup tanku

Příspěvek od zander »

Milan píše:Mě se nejvíc osvědčil tmel od Asiatamu.Je levnej,na vodní bázi a je ho hodně za málo peněz.Moc dobře se s ním dělá.Od tamyie je ho málo a je drahej.Také rychleji tuhne.Doporučuji.
V tomhle souhlasim s Milanem
Asiatam tmel, pěkně rozválet na mouce /nejlépe flaškou od Rumu/ jako těsto na tenko, potom ořezat podle potřeby přesně podle místa kam jde, tmel ofouknout od mouky, jemně navlhčit jak tmel tak místo kam jde a potom udělat nějákým vytvořeným udělátkem strukturu./všechno co tu píšu je pravda , tak to děláme, jsou na to svědci/
A samo to chce šikovné ruce.
A tady máš výsledek.Tak můžeš posoudit sám.

Obrázek

Obrázek

Michal
Naposledy upravil(a) zander dne 24 bře 2013, 11:34, celkem upraveno 1 x.
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Nákup tanku

Příspěvek od Jarin »

To taky souhlas s tmelem s Asiatamu ale to chce při větší objednávce protože jak víme asiatam má palbu za poštovný a kolega myslím hledal dostupný tmel který se dá sehnat tady... cool Ale jinak výsledek super

Tu láhev od rumu k válení používaš plnou nebo prázdnou? Jen že po prázdný bych se do zimmeritu radši nepouštěl... :D :D
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Nákup tanku

Příspěvek od zander »

Jarin píše:To taky souhlas s tmelem s Asiatamu ale to chce při větší objednávce protože jak víme asiatam má palbu za poštovný a kolega myslím hledal dostupný tmel který se dá sehnat tady... cool Ale jinak výsledek super
Tak úplná pravdy to taky není. ;)
Rozdíl není zas až tak velký. ;)
vzhledem k ceně Tamiya tmelu a jeho spotřebě , o magic sculptu nemluvě ten je sám o sobě dražší už s poštou po ČR zas tak daleko od sebe cenově i s poštou z Německa nejsou.
To je můj názor.
Ale jsou zase samozřejmě dostupnější, protože je koupíš tady, i když na druhý jmenovaný si můžeš taky chvíli počkat, nebývá běžně skladem.

Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Nákup tanku

Příspěvek od Ody »

Já jsem použil na zimmerit Magic Sculp a v ČR jsem ho koupil tady:

http://www.modelbox.cz/product_info.php ... ts_id=7653

Jedná se o čtvrtkilové balení a pracovalo se mi s ním dobře.
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Nákup tanku

Příspěvek od zander »

Ody píše:Já jsem použil na zimmerit Magic Sculp a v ČR jsem ho koupil tady:

http://www.modelbox.cz/product_info.php ... ts_id=7653

Jedná se o čtvrtkilové balení a pracovalo se mi s ním dobře.
No tady jsem ho právě koupil taky, jinde jsem ho nesehnal, a právě tady jsem na něj 2x čekal. :( :(
Neměli ho skladem, i když to tam měli psáno.
Tak asi tak.

Michal

PS a pracuje se s ním stejně jak s tím od Asiatamu, je mu hodně podobnej/taky dvousložkovej a je i podobně cítit/, takže používám stejný pracovní postup, jak jsem popsal výše. cool
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: Nákup tanku

Příspěvek od Peca »

No parádní rady,díky moc všem!!!Půjdu do toho čtvrt kg balení...je to koukám cenově výhodnější. Jinak ZANDER moc pěkný tank...i hezké barvy,můžu poprosit o dalších pár fotek a třeba i o nějaké video? puffy
Jinak pod ten tmel mužu natřít nějakou základnovku a bude to na ni držet že...nebo koupím leda sprej...ještě nevím,já vždy kupoval jen malé plechovky barev od AGAMY nebo od REVELLU a víc nic. A štětcem to pak navrch malovat,to bude taky dílo :-D...ale to je ještě daleko.
Tím tmelem se dají např i přichytit plechové blatníky atd? Někde jsem tu něco četl o nějaké plastelíně co skvěle drží,ale jelikož už nevím ve které sekci atd to bylo,tak se to těžko hledá. Jinak sem koukal,že němci si na tvorbu těch drážek do tmelu tvoří takové přípravky,ale pak je to moc strojový vzhled.
Chtěl bych vás poprosit o co nejvíce videí vašich tanků,abych shlédl,jaký převodový pomněr u převodovky si mám příští měsíc zvolit :-)...bylo by možné? :)
Díky všem....udivuje mě detailnost se kterou předěláváte své tanky! :shock: Jsou mi dobrou motivací i inspirací.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Nákup tanku

Příspěvek od Milan »

Můj pracovní postup je podstatně jednodušší.Normálně si namíchám tmel a navlhčeným palcem přímo nanáším na tank.Vrstvu reguluji tlakem prstu.Jde to nádherně.Pak šroubováčkem vytvářím zimerit.
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Nákup tanku

Příspěvek od Ody »

zander píše:
No tady jsem ho právě koupil taky, jinde jsem ho nesehnal, a právě tady jsem na něj 2x čekal. :( :(
Neměli ho skladem, i když to tam měli psáno.
Tak asi tak.

Michal

PS a pracuje se s ním stejně jak s tím od Asiatamu, je mu hodně podobnej/taky dvousložkovej a je i podobně cítit/, takže používám stejný pracovní postup, jak jsem popsal výše. cool
Tak jestli je ten z Asiatamu stejnej, tak je to zajímavá altarnativa - někdy též vyzkouším. Ještě malá odbočka k tomu Asiatamu - jak změnili vzhled stránek, nedaří se mi přihlásit k mému účtu, zvolil jsem i možnost zaslat znovu heslo na email, ale přišlo prdlajs. Zkusmo jsem koukal na novou registraci účtu a překvapilo mne, že jedinou položkou ve výběru země zákazníka je "Germany". Máte někdo podobné problémy? Nevíte co tam vyvádějí?
Odpovědět

Zpět na „Návody“