Tiger HL na 2 regly z bugy+ chlazení

Návody na úpravy tanku
Odpovědět
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Tiger HL na 2 regly z bugy+ chlazení

Příspěvek od spitfiremk1 »

https://img98.rajce.idnes.cz/d9801/8/89 ... C_1790.jpg

Tak po odpálení další rX-18 jsem raději investoval 700 do nových 45 A reglů do bugyny, které ovládám archivním přijímačem 40 mhz ( tedy jen pojezdy) Jelikož odešly na RX-18 jen regulátory a zbytek funkce věže a palby fungovaly,ponechal jsem ji v tanku. Vysilač jsem kuchnul a jeho desku jsem nacpyl do mého rozměrného (a pohodlného) pultu řízení tanků. Tzn. uprostřed vysilač Futaba ATTACK a uvnitř bedny po obou bocích vysílače jsou pajšly ze setových vysílačů HL na Tigra a TORRO na T-34. z nichž jsou na povrch a dosah prstů vyvedeny jen veškerá ovl.tlačítka k palbě infra, točení věže a náměr (u T-34) a statovací knoflík, palba airsoftu, náměr a točení věžě spolu s ostatními funkcemi tanku, kromě potenciometrů jízdy. Potom mě napadlo udělat pokus, a to tak, že na levém kniplu vysilače mám pomocí mixu řízení T-34 a tlačítkové jeho funkce a na pravém opět přes elektronický mix Tigra a jeho tlačítka....Je to super řídit oba tanky najednou a dá se to naučit. Samozřejmě se dá jezdit každým samostatně, ale dohromady je to bomba: :shock: super se tím cvičí koordinace pohybů a soustředění na obě ruce. Už se těším na předváděčky atd..Oba stroje mají pochopitelně stejný krystal a kanál FM 40. Na fotkách ještě chybí plastové usměrňovací destičky, co vedou vzduch z větráku na žebra chladičů regulátorů...
Co se týče jízdy s regly a 5:1 převody, tak nemenší rychlost je asi + cm za 6 s.(!!)
Vyzkoušeno je zatím ježdění s oběma stroji naráz, skříň vysílačů rekonstruuji na ty setové vnitřky z obou tanků...
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Tiger HL na 2 regly z bugy+ chlazení

Příspěvek od spitfiremk1 »

nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Tiger HL na 2 regly z bugy+ chlazení

Příspěvek od spitfiremk1 »

nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Tiger HL na 2 regly z bugy+ chlazení

Příspěvek od spitfiremk1 »

K dnešnímu dni jsem opět přepojil ovládání obou tanků ( T-34 a Tiger) na řízení jízdy oběma pákami (rajčáky), takže jsem eliminoval možnost řídit dva tanky naráz jedním vysílačem. Stejně je to náročné a nikoho to moc nezajímalo... :D Navíc se 4 kanálovou soupravou se daly oba tanky řídit jen v jízdě, nebyly k dispozici další kanály na ostatní funkce obou modelů. Konečně jsem se dokopal naučit se vkládat videa na protlak, takže vám můžu konečně ukázat Tigra po mých výše popsaných úpravách v pohybu s převodovkami Beami 5:1 a dvěmi regulátory na RC buggyny Musíte si klip místy trochu posunout, je nudný, ale ukazuje čeho je nyní tank schopen, hlavně pomalé jízdy a to bez dalších redukcí!!. Další klípek ukazuje dvě vysílačky v jednom pultu, jež obsahuje vysílač Futaba Attack, jako jízdní ovládací prvek (regly) a druhý orig vysílač HL ( spíš jeho torzo), který ovládá celou věž a veškeré původní tlačítkové funkce. Pokud jedu s Téčkem zapínám jen Futabu, ta s Téčkem jezdí, točí věží a střílí s kanonu (viz článek úpravy pohonu věže T-34)
Tady je odkaz na celé album.

https://spitfiremk1.rajce.idnes.cz/upra ... regulatoru
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
petsild
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 281
Registrován: 22 lis 2013, 19:37
10
Lokalita: Praha 10

Re: Tiger HL na 2 regly z bugy+ chlazení

Příspěvek od petsild »

Jízda vypadá věrohodně :) pěkně plynule šourá. Ten multifunkční panel s dvěma vysílači zasloužil vlastní vlákno.
Tiger I verze HL
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: Tiger HL na 2 regly z bugy+ chlazení

Příspěvek od Vojtiš »

Ríšo krásně se plazí i přes překážky, jo a nemáš na motorkách moc velké pastorky? nehřejí se ti motory a co tam máš za zvukovej modul že tak krásně pískají pasi :-)) Vojtiš.
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Tiger HL na 2 regly z bugy+ chlazení

Příspěvek od spitfiremk1 »

Pastorky jsou velké, i když by tam šli i menší, ale nelze motory víc přiklonit potom do záběru, narazí do bočnice převodovky. Teplo neměřím, neřeším a nezajímá mne, jelikož to už nejede Přes RX 18, ale dva jemné regulátory co si nechají líbit i 110 A ve špičkách. :mrgreen: No a pokud tam bude horko, tak pustím ventylátor.. *WINK*
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Tiger HL na 2 regly z bugy+ chlazení

Příspěvek od spitfiremk1 »

Dnes jsem natáčel Tigera na mém tankodromu... https://spitfiremk1.rajce.idnes.cz/Buld ... MOV00D.jpg
Je to bohužel zamícháno v albu buldozer, ale ten jsem točil v akci také, takže je to na Vás.. puffy
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
petsild
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 281
Registrován: 22 lis 2013, 19:37
10
Lokalita: Praha 10

Re: Tiger HL na 2 regly z bugy+ chlazení

Příspěvek od petsild »

To vrzání těch pásů je tak autentické :), že bys ho mohl klidně nasamplovat :D to myslím vážně.
Tiger I verze HL
Odpovědět

Zpět na „Návody“