Kouřový generátor

Návody na úpravy tanku
Odpovědět
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od long.michael »

Tak to je přesný návod já sem sice dal dochodu jeden kouřák co sem si nechal ale je katastrofická ta spotřeba batrie vydržela běhat snim asi 20min a jezdit a hulí to jako prase ale spotřeba je hrozná tak vymýšlím jak to udělat na vipínač ale nemám ho kam dát spodky mám zalité tak nevimkam snim nemám někdo nápad
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od long.michael »

No tak už sem to vyřešil vymontoval sem vypínač ze staré věže a dal sem ho dozadních mřížek a chytil zatím drátem tak ještě jeden na světla a bude to super nebo by bylo nejlepší dát je do poklopů ale to se mi nechce řezat
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj tankáni.

Někde na foru už to umístění vypínačů bylo. Zkusím se podívat. Co si vzpomínám, tak ve věži byly celkem tři vypínače místo jednoho. Já to řešil vypínačem na zadní části horní korby. Vypínač jsem natřel stejnou barvou aby to tak nebilo do očí. Taky někdo má vypínač pod poklopem řidiče, nebo pod poklopem, kde se vyhazují prázdné nábojnice (je ovšem nutné tyto poklopy udělat). Někde je taky fotka vypínače mezi kryty výfuků. Na mojí T 34 mám vypínač na světlo umístěný pod poklopem řidiče (šlo to opatrně skalpelem podebrat a odlomit, pant je jinak funkční). Vypínač je v T 34 přilepený na vnitřní straně korby, nebylo ani potřeba dělat nějaké uchycení.

Vypínač u Tigra I.
Obrázek

Vypínač u Pershinga.
Obrázek
Naposledy upravil(a) Rudyn dne 19 srp 2010, 08:37, celkem upraveno 4 x.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Návštěvník

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od Návštěvník »

No tak já sem ho dal na stejné místo jen více vzad no ale musim ho nabarvit a mám ho zarim jen chycený ale to vypínač jen na kouřák musim tam udělat ještě jeden až na to budu mít náladu na ta světla nadruhou stranu a pak budu řešit kompletní zadělání spodku asi oplechováním.Jen přemýšlím jak vyřeším dobijení baterie když ji dám do kaslíku.A zadělám spodek.
Uživatelský avatar
Gaigger
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 20
Registrován: 29 led 2009, 17:52
15
Lokalita: Kladno (Kročehlavy)

Re: Kouřový generátor-zmena intenzity dymu

Příspěvek od Gaigger »

11mh11 píše:Stacia ti 4 diody v Gretz zapojeni napr. 1N4700 a jeden trimer cca 500 Ohm...Zaklad je ovsem mat prerobeny piestik vzduchu na ventilator 5V(ako pisal niekde tu v navodoch Martin M.)Potom prerusis privod k ventilatoru od RX ky(privod k vyhrevnemu telesu nechas na priamo).Medzi ventilator a RX-ku vlozis paralelne diodovy Gretz s predradenym trimrom do serie na plusovy-cerveny vodic(trimer este pred diody!).Na striedave vstupy Gretzu pripojis hociktory nahonovy motor(na polarite nezalezi) a pri stojacom tanku "volnobehu motora" nastavis digit merakom na trimri cca 3,5V.To je napatie kedy sa 5V ventilator uz rozbieha na nizke obratky.Vysledok je ten,ze bez pohybu tanku dostava ventilator 3,5V cim sa toci a fuka na 1/2vykonu a akonahle sa tank pohne,dopredu,dozadu,doprava,dolava alebo otocka na na mieste,dostane cez striedavy vstup Gretzu cca 6V z nahonoveho motora a ventilator sa rozbehne raz takou silou a fuka 2x tolko vzduchu,cize aj dymu vychadza z vyfukov viac.Pri zastaveni,opat poklesne napatie na nastavenych 3,5V a poklesne aj mnozstvo dymu.Je to jednoduche a odskusane.Ja som prerobil cely generator aj s nadrzkou(zvacsil som ju na dvojnasobok a vlozil do nej az 2 vyhrevne telesa.Pri plnom vykone v uzavretom priestore az stipu oci.

Ahoj, mohl bych poprosit nějakého zkušeného elektronika o schéma zapojení této varianty kouřáku? Dík
Myslím, že by s eto hodilo nejen mě ;)
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od long.michael »

Tak sem rozdělal jeden nerozebíratelný kouřák prostě nešel tak sem si říkal není co skazit odřízl sem vršek pilkou no proměřil sem ho zjistil přepálení u jedné strany tak sem použil dutinku strčil sem do ní vlákno i s odporovým drátkem a naletoval spět na tišťák a kouřák znovu jde.Tak teď ho jen znovu sestavit a asi zaliju silikonem.Odskouším dám vědět.
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od long.michael »

No tak nakonec sem použil tavicí pistoli jako nejednoduší řešení a zatím to vypadá že to drží projistotu sem to přejel ještě pájkou aby tam nebyly moc velké výstupky.Tak snad to bude vidět na fotkách.
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od long.michael »

Tak sem dnes sehnal odporový drát tak ho vyzkouším a uvidíme jak bude fungovat cena byla jen 16kč
No tak zkouška provedena je na prd má moc velký odpor a špatně se zahřívá musim tam dojit a chtít slabší tohle je 0,2mm tak vyzkouším 0,1mm
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od Milan »

Špatně formulovaná otázka.Nic nejede znamená že je celej tank KO ?
Nebo ti to jenom nekouří a motorek kompresorku jede ?
Musíš přesně uvádět,co se děje či neděje.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od sakulajda »

Zepelin píše:Proniň asi jsem to špatně formuloval, motorek generátoru jede včetně samotného tanku.
Ale samotnej kouř nemůžu vyloudit...
umřel odporové drát, nebo moc oleje

http://kulda.mysteria.cz/index.php?page ... _heng-long
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Návody“