Stránka 1 z 1

Stínění 2,4 GHz

Napsal: 08 úno 2018, 10:11
od Ivan
Ahoj.
Zajímalo mě, jak by se choval přijímač, kdyby byl umístěn v celohliníkové skříni / korbě.
Klasickou soupravu jsem pečlivě zabalil do alobalu.

Funguje.

Re: Stínění 2,4 GHz

Napsal: 08 úno 2018, 11:21
od Shotek
Super Ivane, tyhle testy jsou fajn, že to nemusí zkoušet každej sám.
Dík že ses podělil.
ahoj

Re: Stínění 2,4 GHz

Napsal: 08 úno 2018, 14:08
od Radek
Také to trochu s tímto problémem souvisí. Když jste to tady otevřeli, je to jiný problém, ale myslím si, že k tomu patří. Ve Strážnici jsem měl T90 s řízením Heng Long 2,4 GHz 4. generace. Všiml jsem si, že pokud mezi modelem a mnou někdo stojí, signál na větší vzdálenost nepronikne. Možná, že to bylo i tím, že tam těch vysílačů běželo najednou moc a vzduch byl "prosycený elektromagnetickými vlnami". :lol: Když překážka mezi modelem a vysílačem zmizela, běželo vše normálně. Čínští soudruzi možná podcenili délku antény na vysílači, ale to se můžu jen domnívat.

Radek

Re: Stínění 2,4 GHz

Napsal: 08 úno 2018, 14:30
od Ivan
Radek píše:Také to trochu s tímto problémem souvisí. Když jste to tady otevřeli, je to jiný problém, ale myslím si, že k tomu patří. Ve Strážnici jsem měl T90 s řízením Heng Long 2,4 GHz 4. generace. Všiml jsem si, že pokud mezi modelem a mnou někdo stojí, signál na větší vzdálenost nepronikne. Možná, že to bylo i tím, že tam těch vysílačů běželo najednou moc a vzduch byl "prosycený elektromagnetickými vlnami". :lol: Když překážka mezi modelem a vysílačem zmizela, běželo vše normálně. Čínští soudruzi možná podcenili délku antény na vysílači, ale to se můžu jen domnívat.

Radek
Určitě je to tím ....

Uvědomme si, že na letošním setkání byl celkový počet modelů asi 157.
Jistě, že všechno nejezdilo, ale zase se to odehrávalo v uzavřeném prostoru. Odrazy ...
Určitě by ty signály bylo možno "krájet" :D :D

Není to tak dávno, co jsem měl v Multiplexu VF modul 40 MHz. Při akci v Kopřivnici se mi tank úplně, díky přehlcení prostoru, zbláznil. Hned jsem přešel na 2,4 GHz.

Re: Stínění 2,4 GHz

Napsal: 08 úno 2018, 15:34
od solo
Ivan,mal by som jednú otázku.Ako to je potom v celokovových tankoch,kde škrupina je cca 2mm a nie alobal a niekoľko desatín mm! Mohol by si to preveriť? solo

Re: Stínění 2,4 GHz

Napsal: 08 úno 2018, 15:52
od Ivan
Vycházel jsem z toho, že Al je nemagnetický.
Obávám se, že nemám potřebnou kovovou korbu.
Jistě jsou mezi námi kluci, kteří by to mohli zkusit. Případné otvory "utěsnit".

Re: Stínění 2,4 GHz

Napsal: 10 úno 2018, 22:54
od sr71x
Ahoj.
K tomuto tématu mohu napsat, že jeden z podstatných faktorů je použití nemagnetigkého materiálu a druhým je tloiušťka materiálu.
Pokud bude materiál silnější bude i útlum větší. Pro krátké vlnové délky samozřejmě postačuje por zastínění menší tloušťka materiálu.
Ještě dramatičtější však bude při použití materiálu magnetického. Rádiové vlny jsou elektromagnetické a tak pro ně magnetický materiál představuje něco jako "zkrat". Jeho kvalita pak záleží na tloušťce.
Na vše existují konstanty a výpočty. Ovšem značně praktičtější je prostá zkouška.
Pěkný den
SR71X

Re: Stínění 2,4 GHz

Napsal: 11 úno 2018, 10:17
od solo
V tejto veci by vedel pomôcť pechy,ak by napísal svoje postrehy pri oživovaní pumy s ELMODom.Či má tam straty na signále. solo

Re: Stínění 2,4 GHz

Napsal: 11 úno 2018, 11:23
od pechy
Čau u Pumy ztráty žádné boky jsou z hliniku. Jinak všechny vany tzv. Kovové jsou jen slitiny nemagnetickych kovů z čehož vyplývá že na signál mít vliv nebudou. S tim jiste pocita i výrobce např. U celokovovych tanku z kovovou korbou i věží.