Arduino

Návody na úpravy tanku
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Arduino

Příspěvek od Vítek »

Kdyby to vyšlo na zhruba stejné peníze, ale arduino by uměl to řízení bez toho abych nastavoval nějaké mixy na vysílačce tak bych ho bral. Jen by mě zajímalo kolik by stál a jestli by to mohl být jen regulátor pro motor bez serv (serva zapojím do přijímače. a jenom pro upřesnění, bobek je 4x4 na kolech, což by měl utáhnout, jsou tam 4 upravená mikroserva)
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 518
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: Arduino

Příspěvek od Faly »

moje chyba, sem si vůbec neuvědomil, že je na kolech:), nebude tam asi ani moc místa, takže těžko říct, myslím, že kluci toto honí většinou nějakýma mikro motorama přímo na kole
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Arduino

Příspěvek od Vítek »

Ne, to byla moje chyba, měl jsem to zmínit, nemohl jste to vědět.

Motůrky mám vyřešené, teď řeším regulaci :D Potřeboval bych aby to jezdilo bez mixů a abych to mohl řídit na jednom kniplu (jako na videu) to je pro mě nejdůležitější. Mám dva prostory kam t dát (dozadu nebo do vany) a oba mají+- 4,5x6,5cm
Uživatelský avatar
sr71x
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 231
Registrován: 21 zář 2009, 19:14
14
Lokalita: Praha

Re: Arduino

Příspěvek od sr71x »

Faly píše: 30 pro 2020, 19:26 Ahoj,

V tuhle chvili normalne pres arduino a jeho knihovny, je to hlavne z duvodu ze ty stity maji svoje definovane specifikace a tim padem je to o neco jednodussi, pres Cecko by to slo ale urcite taky,

Zitra je posledni krok a to zprovozneni sd ctecky (arduino nema sve uloziste), tim padem je to cesta ke zvukum
Jsem velmi zvědavý jak to pojede celé. Řízení modelu je v úrovni RT systému a zejména pak generování zvuku. Jak znám systém Arduino, ten moc RT není, tedy spíše vůbec, pokud se v poslední době někam neposunuli.
Osobně pracuji již dlouhou dobu na tomhle:
Obrázek
Takhle mám vývojovou desku pro SW:
Obrázek
Je to postavené na ATxmega32A, ale zle osadit i verzi 64 a 128. Na desce je digitálně řízený PWM zesilovač 4W a úložiště 4MB na zvuky. Také 5 výstupů pro řízení LED až 150mA. Vstup jsou až 4 servo signály, ale i sériový port nebo I2C. Lze osadit regulátor stejnosměrného motoru s trvalým zkratovým proudem 8A nebo 30A. Rozměry jsou patrné z fotografií.
Problém je, že na to nemám čas. A ke všemu mě ještě moc nebaví vývoj SW.
SR71X
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 518
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: Arduino

Příspěvek od Faly »

Hezky pekne, v tom by si mel pokracovat, kod pro ovladani nevypada v tuhle chvili vubec slozite a to by se to dalo jeste zjednodusit prechodem z pwm na i-bus/s-bus,

Uvidime, jak to pojede az kod tzv nabobtna, protoze arduino resi vse seriove (rip jakekoliv kodove delay)nicmene diky dnesni dobe social medias uz vim, ze nejsme prvni a ze je toto uz otestovano jinymi lidmi vcetne IR ready pro tamku, kterou my treba uplne vypustime, takze hope is still there
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 518
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: Arduino

Příspěvek od Faly »

Vítek píše: 30 pro 2020, 22:32 Ne, to byla moje chyba, měl jsem to zmínit, nemohl jste to vědět.

Motůrky mám vyřešené, teď řeším regulaci :D Potřeboval bych aby to jezdilo bez mixů a abych to mohl řídit na jednom kniplu (jako na videu) to je pro mě nejdůležitější. Mám dva prostory kam t dát (dozadu nebo do vany) a oba mají+- 4,5x6,5cm
Vítku, UNO je o chlup větší než to tvoje volné místo (68x53), plus roste se štíty do výšky, muselo by se to řešit přes Arduino NANO, které má zase malý počet pinů (rozumněj vstupů a výstupů pro jednotlivé funkce) a tak potřebuje rozšiřující desky, čímž se zase celé řešení zvětšuje, takže pak je otázka jestli radši nevzít nějaké malé ESC https://arduino-shop.cz/arduino/1653-es ... y-30a.html (ne nedělám reklamu arduino shopu, jen heureka/google mi jako první hodila tento:-D)
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Arduino

Příspěvek od Vítek »

Ono to není 100% přesně měřené, nějaký ten milimetr navíc tam bude ale ne moc. Líbí se mi to že nemusím dělat složité mixy na vysílačce (u které to musím dělat přes mobil).
Regulátory jsem tam měl z Číny ale nic nevydrželi.
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 518
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: Arduino

Příspěvek od Faly »

takže zvuky, pro první dobrou volnoběh motoru

[youtube]piedJOykTHM[/youtube]

Teď to začít dávat do kupy:-D
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Arduino

Příspěvek od Vítek »

Je libo zvuk motoru :lol:
Že bych měl Bobka i se zvukem, hmm to se mi líbí :lol: , ale každopádně kdyby byl hotový jenom ten regulátor tak do Bobka mám zájem (tedy když se tam vejde) :D
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 518
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: Arduino

Příspěvek od Faly »

Ahoj,

Menší zádrhel na cestě, Arduino se svojí seriovou komunikací nezvládá kombinaci čtení kanálů/změny zvuku, což se asi dalo čekat.

Zvuk tedy přebere samostatný modul DF player mini za 100 Kč, který bude samozřejmě řřízený přes arduino, tím pádem se ale náš příběh zpozdí o dobu dodání od jednotlivých obchodů:-D,

L.
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Odpovědět

Zpět na „Návody“