Barvení Pásů

Návody na úpravy tanku
Odpovědět
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Barvení Pásů

Příspěvek od Barraka »

Předem bych rád podotkl že barvení pásů není třeba věnovat přehnanou pozornost neboť pokud jezdíte venku tak svojí patinu chytnou sami. Já mám kovové pásy které byly neřirozeně lesklé a proto jsem je dále upravoval.
Pokud máte plastové pásy, je rovněž záhodno je trochu přibarvit, aby se dodalo zdání kovovosti.
Provedeme následující kroky:

Kovové pásy jsem nechal ztmavnout a zároveň odmastit v octové vodě. To se nechá v případě nouze i nechat jen tak....

1. základní nástřik (nátěr)
Já použil Lihovou barvu "na pásy", ale dá se v podsttě namíchat z kovové stříbrné natonované do hnědo černa.
Taková tmavá metalíza.
Tím jsem nastříkl celé pásy.

2. vnitřní část mezi zoubky jsem natřel černě, jako simulaci zaolejování od pojezdových kol

3. v záhybech a z bočních částí jsem použil barvu "rez", která je ale podle mě moc tmavá a tak ji ještě domíchávám červenou a případně žlutou.

4a. nakonec jsem na rovném smirku jemně přetáhl vnější povrch aby na výstupcích vylezl kov - to je pro kovové pásy.

4b. u plastových pásů je třeba na těch výstupcích natřít kovovou stříbrnou místa která jsou v kontaktu se zemí a tak jsou neustále obrušována. Proto jsou jak bez barvy, tak bez rzi.

Všechny tyto upravy se ale časem víceméně ojezdí, a tak se budou moset dolaďovat.

Foto mých pásů po jednom ježdění na sněhu:
DSC_0002.jpg
DSC_0003.jpg
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
Uživatelský avatar
Tankysta
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 217
Registrován: 31 led 2009, 13:59
15
Lokalita: Letonice u Bučovic

Re: Barvení Pásů

Příspěvek od Tankysta »

cool Jak se ktomu dostanu (cas) tak sem pridam muj spusob barveni pasu z plastu. Je vhodne i na kovove. cool

Tvuj postup upravy pasu je super a mohu rict ze kazdy napad je k vylepseni nasich tanku urcite vitany.
Plastikové modely + Rc bojová technika 2 s.v. a jiné

Tankista - TankistaRD@centrum.cz
https://tankistard.rajce.idnes.cz/ Nové stavby Téčka
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Barvení Pásů

Příspěvek od Milan »

Pásy.JPG
Takto jsem to zkusil já.Je to surový stav.
Uživatelský avatar
Tankysta
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 217
Registrován: 31 led 2009, 13:59
15
Lokalita: Letonice u Bučovic

Re: Barvení Pásů

Příspěvek od Tankysta »

Barvení pásů.

Plastové pásy
Co budete potřebovat:
podložka (noviny)
barva Revell 37mat. a Hombrol 53 met.
benzin do zapalovačů Zippo
štěteček.
Je to trosku piplačka, ale tímto postupem se barva dostane všude.

Pásy po sejmutí omyjeme v teplé vodě s jarem (je místy mastný od kol a
pokud už jezdily tak i od prachu) a necháme vysušit.

Po důkladném usušení pásy natáhneme na podložku (je jedno kterou
stranou začneme) a vezmeme Revellku 37 mat. a benzin Zippo.
Do kalíšku dáme Zippo a naředíme jím i barvu.
Čím více Zippa tím lépe.
A natíráme z jedné i z druhé strany.
Po zaschnuti nám zbývá už jen natřít vodítka zadního kola barvou
Humbrol 53 met.
Je to tmavá kovová, ale ještě ji míchám s trochou černé
protože i po rozmíchání je víc stříbrná.
(TUTO BARVU H 53 MET. POUŽÍVÁM I NA KULOMETY A KOVOVÉ VĚCI JAKO LOPATY,KLADIVA,ATD.)
Po celkovém zaschnuti mužeme pásy nasadit na tank a potom už jen jezdit.
Jak je na obrázku vidět tak po oježdění vypadají docela zajímavě.

Stejný postup muzeme použít i při barvení kovových pásu.
DSC04776.jpg
Plastikové modely + Rc bojová technika 2 s.v. a jiné

Tankista - TankistaRD@centrum.cz
https://tankistard.rajce.idnes.cz/ Nové stavby Téčka
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Barvení Pásů

Příspěvek od Milan »

Co člověk to názor a postup.Já jsem na plastové pásy použil v prvé řadě základní nástřik sprejem Tamiya Fine surface primer šedé barvy (skrze případné odlupování).Další nástřik jsem provedl základovkou Dupli-Color č.740220 400ml za135 Kč k dostání v Hornbachu.Má příjemný nahnědlý odstín.Zkoušel jsem taky Eurospray primer ale s tím jsem nebyl spokojen.je víc do červena.
Pak už si jen namícháte hnědší odstín Humbrol nebo Revel a uděláte patinu.Na plochy které se stýkají se zemí nanesu kovovou barvu.Někdo mi také radil,že vnitřní plochy pásů v místech kde běží kola je dobré natřít až chromovou barvou.také ozubení pásů se touto barvou natírají.Pokud nevěříte podívejte se na seriál Osvobození.Je to tam nejlépe vydět na T-34.Tam to úplně bliká.
Hans

Re: Barvení Pásů

Příspěvek od Hans »

Kovové pásy:zrezivění olej. barva Siena palena,nastříkane matným lakem,patina Herkules+hlína
Obrázek
Obrázek
Obrázek
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Barvení Pásů

Příspěvek od long.michael »

No tak to bych možná mohl skusit nabarvit pásy a možná mám barvu co by na to sla je ooriginál barva na výfuky do auta já se musim podívat jen jak by ten odstín vypadal a pak to asi sříknout pistolí na modely nebo na auto.
No jen se musím juknout kolik ji tam mám a jak sundám ty pásy.
No tak už sem to přetřel No a je ta barva docel realná na to co sme měli na vojně na strelu.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1771
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Barvení pásů Agamou.

Příspěvek od Rudyn »

Konečně jsem se překonal a natřel plastové pásy na mém Tigru. Použil jsem syntetickou Agamu v barvě rezu, označení 29 M REZ. Na oba pásy padla téměř celá plechovka o obsahu 14 ml. Jak to půjde přidám foto. Odstín pásů teď připomíná starou tmavou rez. Barva je nanesena zkráceným štetcem velikost č. 3. Na ředění barvy použito originální ředidlo Agama. Uvidím časem jak to bude držet.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
LARS
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 440
Registrován: 02 úno 2009, 21:41
15
Lokalita: Nudvojovice

Re: Barvení Pásů

Příspěvek od LARS »

Nejprve jsem pásy namočíl do octu ,možná že to Helmutům zčerná ale asi nenamáčej čínský pásy ty po 4 hodinách jen stratili lesk a tak jsem přistoupil k eksperimentu. První vrstva černá základovka na kov,ještě do nezaschlé barvy jsem naprášil patinátor AGAMA PA 10 světlá rez a po zaschnutí to celé rozmyl lihem .Proto žé jsem pásy nechtěl mít jen orezlé v lihu jsem rozmíchal patinátor AGAMA PA 07 písek dále následovaly vrstvy patinátorů hlína a bláto, každou vrstvu jsem zafiksoval lakem na vlasy abych si tu předchozí vrstvu nerozmyl. Po vytvrdnutí jsem styčné plochy pásů strhnul smirkem a zalakoval.
DSC00003.JPG
DSC00004.JPG
DSC00005.JPG
DSC00006.JPG
[█۞███████]▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▅█████████▅▄▃▂
I███████████████████]
.◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤
Odpovědět

Zpět na „Návody“