ruský tankista

K tankům a bojové technice
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: ruský tankista

Příspěvek od Shotek »

Ody píše:Ohledně odstínů - taky jsem někde četl, že ta vypraná modráková barva, je záležitostí první půlky války a pak byly černé. A určitě neexistuje nic, co by se dalo nazvat "jediným správným odstínem".

K akrylům Vallejo - používám je a podle mě je lepší ve finále použít lak. Odolnost proti otěru je určitě nižší než např. u barev Gunze "C". Ale "na štětec" jsou podle mě z akrylů Vallejo nejlepší.
Ody, díky za názor.
Ohledně barev, s barvami Gunze nemám zkušenost, pouze mám od nich surfacer 1000, který šel jako základ na resin pod barvy.
Na ty Valleja používáš jejich akrylovej lak, nebo jinej?
A barvy ředíš vodou, nebo tím jejich ředidlem? Já jsem teď u těch figurek používal "mokrou paletu", aby mi namíchaný odstíny nevyschly dřív, než budu s barvením hotov, takže jsem ředil normální vodou. Je to docela alchymie, jak ty akryly rychle schnou, tak mi chvíli trvalo si na to zvyknout a přizpůsobit tomu techniku. :lol:

ahoj
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: ruský tankista

Příspěvek od Ody »

Gunze "C" jsou akrylové barvy, které jsou vhodné především pro nástřik pistolí, na štětec je to s nima horší. Já je používám hlavně na stříkání modelů jako takových, protože mají pěkný povrch a jsou odolné (mnohem odolnější než syntetiky typu Humbrol apod.).
Sulfacery od Gunze používám také - jsou perfektní, škoda, že přestali dělat speciální "Resin Sulfacer", ale prý ho nahrazuje univerzální "Mr. Primer Sulfacer 1000" - teď jsem ho použil poprvé, jeví se dobře.
Na figurky nabarvené barvami Vallejo ve finále použiju Gunze lak "Mr. Super Clear UV- lak lesklý s UV filtrem ve spreji 170ml". Používám ho i na modely. Nic lepšího jsem zatím nenašel. Tento lak má perfektní, hedvábně matný a odolný povrch navzdory tomu, že je jen v provedení "sprej". V lahvičce ho nedělají.
Barvy Vallejo ředím buď jejich ředidlem, což je spíše takový gel který prodlouží dobu schnutí - to používám na spodní vrstvy (má to efekt "mokré" palety). Pak používám ředidlo AK Interactive na akrylové barvy a někdy taky vodu (destilku) na vrchní vrstvy.
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: ruský tankista

Příspěvek od Shotek »

Ody píše:Gunze "C" jsou akrylové barvy, které jsou vhodné především pro nástřik pistolí, na štětec je to s nima horší. Já je používám hlavně na stříkání modelů jako takových, protože mají pěkný povrch a jsou odolné (mnohem odolnější než syntetiky typu Humbrol apod.).
Sulfacery od Gunze používám také - jsou perfektní, škoda, že přestali dělat speciální "Resin Sulfacer", ale prý ho nahrazuje univerzální "Mr. Primer Sulfacer 1000" - teď jsem ho použil poprvé, jeví se dobře.
Na figurky nabarvené barvami Vallejo ve finále použiju Gunze lak "Mr. Super Clear UV- lak lesklý s UV filtrem ve spreji 170ml". Používám ho i na modely. Nic lepšího jsem zatím nenašel. Tento lak má perfektní, hedvábně matný a odolný povrch navzdory tomu, že je jen v provedení "sprej". V lahvičce ho nedělají.
Barvy Vallejo ředím buď jejich ředidlem, což je spíše takový gel který prodlouží dobu schnutí - to používám na spodní vrstvy (má to efekt "mokré" palety). Pak používám ředidlo AK Interactive na akrylové barvy a někdy taky vodu (destilku) na vrchní vrstvy.
Díky za vyčerpávající popis.
Jen ten lak, jak píšeš v názvu "lesklý" a s hedvábně matným povrchem, to bude asi překlep viď? Koukal jsem, že mají 3 varianty včetně matného...
Kolik vrstev dáváš? Počítám, že se aplikuje jako slabej poprašek v několika vrstvách, po zaschnutí té předchozí...
A nikde jsem zatím nenašel informaci, jestli se jedná o akrylový, nevíš náhodou?
ahoj
Naposledy upravil(a) Shotek dne 18 led 2018, 23:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: ruský tankista

Příspěvek od Shotek »

Shotek píše:
Ody píše:Gunze "C" jsou akrylové barvy, které jsou vhodné především pro nástřik pistolí, na štětec je to s nima horší. Já je používám hlavně na stříkání modelů jako takových, protože mají pěkný povrch a jsou odolné (mnohem odolnější než syntetiky typu Humbrol apod.).
Sulfacery od Gunze používám také - jsou perfektní, škoda, že přestali dělat speciální "Resin Sulfacer", ale prý ho nahrazuje univerzální "Mr. Primer Sulfacer 1000" - teď jsem ho použil poprvé, jeví se dobře.
Na figurky nabarvené barvami Vallejo ve finále použiju Gunze lak "Mr. Super Clear UV- lak lesklý s UV filtrem ve spreji 170ml". Používám ho i na modely. Nic lepšího jsem zatím nenašel. Tento lak má perfektní, hedvábně matný a odolný povrch navzdory tomu, že je jen v provedení "sprej". V lahvičce ho nedělají.
Barvy Vallejo ředím buď jejich ředidlem, což je spíše takový gel který prodlouží dobu schnutí - to používám na spodní vrstvy (má to efekt "mokré" palety). Pak používám ředidlo AK Interactive na akrylové barvy a někdy taky vodu (destilku) na vrchní vrstvy.
Díky za vyčerpávající popis.
Jen ten lak, jak píšeš v názvu "lesklý" a s hedvábně matným povrchem, to bude asi překlep viď? Koukal jsem, že mají 3 varianty včetně matného...
Kolik vrstev dáváš? Počítám, že se aplikuje jako slabej poprašek v několika vrstvách, po zaschnutí té předchozí...
A nikde jsem zatím nenašel informaci, jestli se jedná o akrylový, nevíš náhodou?
ahoj
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: ruský tankista

Příspěvek od Ody »

Jasně, má to být matný lak. Lesklý je překlep. Předpokládám, že to je akryl, protože bez problémů vydrží aplikací olejů apod. při patině. Ohledně vrstev - já na to jednou "dýchnu" hned po nástřiku a pak podruhé po patině, ale před aplikací pigmentů. Vždy jen jedna lehká vrstva.
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: ruský tankista

Příspěvek od Shotek »

Ody, dík, objednal jsem je a vyzkouším.

Jinak, následující obrázky by mohly být odpovědí na barvu mundůru v závislosti na období...

ahoj

1939-42
Obrázek


1943-45
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: ruský tankista

Příspěvek od Shotek »

Tak jsem zkusil upravit druhýho tankána, aby neměli ksichty jak jednovaječný dvojčata, dostal šlic přes oko, výložky na ramena atd..
Dodělal jsem taky spodek trupu, aby pasoval do poklopu, jinak by byl krátkej..

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

a tady oba i s druhým komsomolcem...

Obrázek

Obrázek

Co vy na to?
Naposledy upravil(a) Shotek dne 10 úno 2019, 21:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: ruský tankista

Příspěvek od solo »

Ide z nich strach 1/16!
solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: ruský tankista

Příspěvek od Shotek »

nemáte náhodou někdo nějaký zdroj, jak vypadaly nárameníky?
nějak se mi to nedaří najít v použitelné podobě..
ahoj
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: ruský tankista

Příspěvek od sakulajda »

Jak zivi
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Figurky“