oči u figurek a insignie

K tankům a bojové technice
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

oči u figurek a insignie

Příspěvek od mrst »

mám obtisky na figurky s očima a tak jsem se pustil do zkušebního využití
zde jsou aršíky, které mohu nabídnout a které určitě mají velké využití.... figurky a jejich detaily oživují modely. Snažím se dělat modely s detaily, tak chci i figurky mít co nejvěrnější... alespon to co oko bez lupy vidí... :lol: :lol: :lol:
zde je aršík obtisků s očima a dalšími detaily ruské s očima a německé
Obrázek
Obrázek
začal jsem nabarvením hlavičky (nebudu popisovat tmelení a broušení)
použil jsem barvy Model color acrylic od Vallejo
figurka musí být celá sjednocena a tak používám stříkací tmel mr. surfacer 1200 (je sice stříkací, ale jde i na štětec... ředit 1:3 tmel:ředidlo)
pak po denním zaschnutí jsem nanesl štětcem 2 vrstvy 70.815 - basic skin tone, nanáším štětcem 0 (ředěno 1:1 ředidlem airbrush thinner 71.361)
pak štetečkem 000 nebo max.00 nanáším naředěný tmavý odstín 70.822 do očí (ředěno 1:3)
pak obtisk oka nanáším za pomoci ostrého skalpelu a jehly, nejdříve však nanesu do zaschlého oka trochu vody pomocí malého štětečku, jenom zvlhčím
obřezávám aršík okolo oka za sucha, ale nesmím moc tlačit - pouze naruším strukturu obtisku okolo oka
Obrázek
zde je vidět narušení
Obrázek
pak doříznu aršík
Obrázek
ponořím do vody na cca. 3sekundy (ty aršíky co jem si dělal) a odstraním na té straně, kde je zbytek papíru onen průhledný zbytek obtisku - je již jeho struktura naříznutá, ale je tam stále podkladový modrý papír, který slouží k držení pinzetou nebo je nabodnutý na sklapel či jehlu)
opatrně sundavám a ukotvuji v oku
pak stírám přebytečnou vodu nebo nechám vyschnout - ukotvuji do přesného místa jehou (nikoli špendlíkem - je tupý)
první oko hotovo, druhé zatím pouze podkresleno naředěnou tmavou barvou (viz. text výše)
Obrázek
stahování vody štětcem a ukládání na místo (vše foceno a děláno pod zvětšovací osvětlovací lampou (koupeno s Martinem Muz. v DE - výborná záležitost)
Obrázek
další krok je nanést postupně na vyvýšená místa (vrchní část nosu, konce uší, hrana čelisti) barvu 90.928 -light flesh a metodou suchého štětce tupuji (neředěnou)... pozor na zaschnutí... musí se to dělat rychle
barvou 70.814 udělám plochy tváří a pouze jednu tečku (malou) a opět rychle tupuji
jo k tupování je potřeba použít plochý stětěs s přírodním chlupem vel. třeba 4 nebo max. 6
pod bradu a za hranu čelisti a za uši do oblasti krku použiji na radu odborníka ...Shotek 70.812 (jinak to byla skvělá rada s tou fialovou ;) )
no a nakonec vlasy
nejprve tmavá hnědá 70.822 a potom štetcšm 00 nanáším různé světlejší odstíny 70.804- beige red a míchám s 70.858 - ice yellow
naposled rty 70.814-burnt red míchám s 70.928 - light flesh
výsledek není jako na soutěžích, ale na modelu ze vzdálenosti 20cm je to snad ucházející
obrovskou výhodou je rychlost s očima a tuto hlavičku jsem zvládl za cca. 1 hodinu (pomijím základní schutí základní barvy a první nátěr tělovkou)
Obrázek
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: oči u figurek a insignie

Příspěvek od Vítek »

To je parádní *OK* je to asi spíš na vymrzlé soudruhy z východu nemám pravdu? Působí to tak na mě, mohl bych to použít na tu figurku s Panzer Faustem :D
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: oči u figurek a insignie

Příspěvek od mrst »

to jsou aršíky, které můžeš používat, jak je libo... na všechny možné figurky, dle libosti
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: oči u figurek a insignie

Příspěvek od Shotek »

hele ty odborníku, hezký to máš
pokud bys chtěl ještě naznačit strniště kolem tlamy, tak na to se zas hodí zelená, ale hódně naředěná, spíš taková špinavá voda... a vzít to více vrstvama, postupně na sebe, aby to vyšlo tak akorát podle vkusu každého soudruha, že..
;)
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: oči u figurek a insignie

Příspěvek od Vítek »

mrst píše: 05 pro 2020, 21:54 to jsou aršíky, které můžeš používat, jak je libo... na všechny možné figurky, dle libosti
Já myslel tu techniku barvení, ty růžové tváře jsou asi spíš pro zimní boje. Bude návod i na letní figurku tedy její tvář, když jsem dělal figurku Afrikakorps (1/35) tak jsem vzal oilbrush od AK a do prohlubenin jsem ji nanesl a pak rozetřel aby to nebylo tak intenzivní. Jestli chcete můžu sem dát fotku :D
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: oči u figurek a insignie

Příspěvek od hranicak11 »

Zajímavé a dobré ulehčení práce s očima.
Uživatelský avatar
Pancier
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 340
Registrován: 27 lis 2010, 12:28
13
Lokalita: Banská Bystrica, Slovensko

Re: oči u figurek a insignie

Příspěvek od Pancier »

Paráda !
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: oči u figurek a insignie

Příspěvek od PetrNC »

No jo, zase další, skromný vynálezce zmenšovacího přístroje ..... :D ahoj ahoj
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: oči u figurek a insignie

Příspěvek od mrst »

fousy jsem ještě nezkoušel... soudruzi i němčouři se u mne zatím holili :lol: :lol: :lol:
až budu stavět něco dalšího, tak to zkusím,
teď mám pana Obersta oholeného...to víš elita - velicí důstojníci měli žiletky :lol: :lol: :lol:
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: oči u figurek a insignie

Příspěvek od mrst »

nabarvil jsem o víkendu figurku, dnes dodal plechy, které byly ve stavebnici Herr Obersta a stříknul lesklým lakem... a na to jsem zvýraznil detaily olejovkou
zde hlavička
Obrázek
a pouzdro na P-08
Obrázek
a zde postavička
Obrázek
pokračování příště... :P :P :P
Odpovědět

Zpět na „Figurky“