Open Panzer

smaily
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 52
Registrován: 19 srp 2014, 12:38
9
Lokalita: Košice

Re: Open Panzer

Příspěvek od smaily »

Aktuálne má HK zľavu na OP TCB, cena je 30.20€ (link na TCB platí v predošlom príspevku), vrátane odporúčaných ESC sa človek tak dostane na cca 50€. Následne už len vyriešiť zvuk (aj na tom už ľudia z Open Panzer projektu pracujú). Ja som objednal dve.
Naposledy upravil(a) smaily dne 09 lis 2017, 08:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
LARS
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 440
Registrován: 02 úno 2009, 21:41
15
Lokalita: Nudvojovice

Re: Open Panzer

Příspěvek od LARS »

Nová Taigen Sound Card s OP spolupracuje ,ale zatím není samostatně ke koupi. :arrow: http://www.taigentanks.com/taigen-parts ... /tag120605
[█۞███████]▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▅█████████▅▄▃▂
I███████████████████]
.◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤
smaily
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 52
Registrován: 19 srp 2014, 12:38
9
Lokalita: Košice

Re: Open Panzer

Příspěvek od smaily »

Taigen Sound Card bude tá lacnejšia verzia, pre fajnšmekrov BenediniTBS mini, obe fungujú s OP TCB. OP SoundBoard je vo vývoji, ale pre tých, či to vedia zostaviť a pospájkovať je dizajn otvorený, firmvér je tiež voľne dostupný, len ho momentálne testujú. No a ešte som videl, že niektorí rozbehli aj DasMikro zvukovú jednotku z aliexpresu, čo bude asi najlacnejšia varianta.
Uživatelský avatar
sr71x
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 231
Registrován: 21 zář 2009, 19:14
14
Lokalita: Praha

Re: Open Panzer

Příspěvek od sr71x »

Ahoj.
Mám trochu obavy o kontroléry motorů A a B. Jsou určeny sice jen pro motory otáčení věže a pod. Ale zde se používají 280ky. Ty mají sice provozní proud 2A, ale proud při zablokované hřídeli je cca 8A. Drivery L298 mají maximální trvalý proud 2A, mají ochranu, ale ta je externí... Mám torchu obavy o spolehlivost a životnost.
Pěkný den
SR71X
smaily
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 52
Registrován: 19 srp 2014, 12:38
9
Lokalita: Košice

Re: Open Panzer

Příspěvek od smaily »

Táto doska to má vyriešené exterým ESC pre pohon pásov, viď OP wiki RC ESCs
Uživatelský avatar
sr71x
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 231
Registrován: 21 zář 2009, 19:14
14
Lokalita: Praha

Re: Open Panzer

Příspěvek od sr71x »

Ahoj.
To vím, že používá pro pásy externí ESC. Ale jak jsem napsal, obávám se, že i pro 280ky motory používané pro otáčení věže, je to skoro málo a bál bych se o životnost driverů L298.
Pěkný večer
SR71X
smaily
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 52
Registrován: 19 srp 2014, 12:38
9
Lokalita: Košice

Re: Open Panzer

Příspěvek od smaily »

No, až tak sa do elektroniky nevyznám, resp. do súčiastok. Uvidíme až dôjdu. Skúsim jednu naládovať do môjho Panthera G, ten je síce celý v plaste, ale pojazdný :mrgreen: Druhú jednotku musím vmestiť do HL Pz. III, ktorý je momentálne rozobraný na kúsky, keďže bol tiež komplet v plaste a čo to som doň nakúpil a zároveň dostane nejaký pekný makeup.
Naposledy upravil(a) smaily dne 13 lis 2017, 07:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sr71x
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 231
Registrován: 21 zář 2009, 19:14
14
Lokalita: Praha

Re: Open Panzer

Příspěvek od sr71x »

Ahoj.
Jsem zvědav na výsledky. Hlavně po delším čase zátěže. Skoro bych to chtěl vidět na osciloskopu, zajímá mě jak dobře mají vyřešenou ochranu.
Pěkný den
SR71X
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Open Panzer

Příspěvek od LK88 »

Ja nevim, pripada mi to hledani Ameriky, vymysleni vymysleneho, prijde mi to slozite, vsechno dohromady zabere strasne mista, nove zvuky Taigen nic moc, takze jedine Tbs mini(alespon) kdyz to sectete + kolik to da prace a zabere mista, tak me osobne vychazi = IBU a Elmod, muj nazor ahoj
smaily
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 52
Registrován: 19 srp 2014, 12:38
9
Lokalita: Košice

Re: Open Panzer

Příspěvek od smaily »

Tak mi došli obe jednotky, až budem mať trocha času skúsim jednu narýchlo nahodiť do Panthera, zatiaľ bude bez zvuku.

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“