Nový Taigen

Odpovědět
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Nový Taigen

Příspěvek od Radek »

Narazil jsem na ukázku nového řízení Taigen:

https://www.youtube.com/watch?v=8jX2BIEEt98

Moc mě to nenadchlo. Je to nějaká kombinace něčeho, není mi moc jasné proč to vzniklo. Nechápu proč dělají zapínání kouřáku z ovládače a hlaveň jezdí nahoru a dolů po staru v cyklu. Kdyby změnili ovládání hlavně bral bych to jako pokrok, ale takto asi moc ne. Také zvuky jsou sice bohatší, ale moc nevyznívají. Třeba si to někdo pořídíte a vyvedete mě z omylu.


Radek
smaily
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 52
Registrován: 19 srp 2014, 12:38
9
Lokalita: Košice

Re: Nový Taigen

Příspěvek od smaily »

Oni v novej verzii spravili osobitne zvukový modul, takže sa dá predpokladať, že budú rôzne verzie zvukového modulu pre rôzne tanky, takže nebude už len jeden/dva zvuky motora pre všetko. A ďalší bonus je, že už by to malo fungovať aj s klasickou 2,4Ghz vysielačkou, teda nie len s tým, s čím to dodávaju oni. Aspoň to som sa dočítal.
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Nový Taigen

Příspěvek od Radek »

smaily píše:Oni v novej verzii spravili osobitne zvukový modul, takže sa dá predpokladať, že budú rôzne verzie zvukového modulu pre rôzne tanky, takže nebude už len jeden/dva zvuky motora pre všetko. A ďalší bonus je, že už by to malo fungovať aj s klasickou 2,4Ghz vysielačkou, teda nie len s tým, s čím to dodávaju oni. Aspoň to som sa dočítal.
To máš pravdu, určitě to bude o něco lepší. Pro mě by bylo ale asi zajímavé, kdyby upravili i regulátory pojezdu, jenže toho se asi v této verzi nedočkáme. Uniká mi proč bych to měl ovládat přes dospělou RC soupravu když zbytek je "Nedospělý". Ale třeba jsem jen škarohlíd. Zkrátka inovaci bych uvítal, ale asi v jiných směrech. Zvukový modul bych potom bral jako bonus.

Radek
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Nový Taigen

Příspěvek od hranicak11 »

pechy píše:Tak zvuk jisté vylepší dobrý reproduktor. Jisté je to dost velký skok ku předu . Ted ještě cena a bude to pro začátek velice dobrý počin . A pro toho kdo koupi nebude nutnosti hned měnit celou řídící jednotku.
Plný souhlas, konečně základní jednotka s normálním zvukem, taky si myslím že to chce jen lepší repro ahoj
smaily
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 52
Registrován: 19 srp 2014, 12:38
9
Lokalita: Košice

Re: Nový Taigen

Příspěvek od smaily »

Ja mám momentálne len starú jednotku 27Mhz s výmenným kryštálmi a momentálne si neviem dovoliť vysoliť 300€ za IBU2/3 (keďže mám Panther G a Pz III - ale oba v plastovom základe), skôr chcem investovať do podvozku, potom do výzoru a až nakoniec niekde do poriadnej riadiacej jednotky. Pre mňa by teoreticky bolo fajn, ak by som dostal ich jednotku so zvukmi práve pre rôzne tanky (so zvukom aký tam má byť - aspoň približne) s možnosťou ovládania s normálnym 2,4Ghz vysielačom/prijímačom. Dokonalé to nebude, ale myslím, že oproti starým jednotkám je to celkom fajn krok vpred.
Naposledy upravil(a) smaily dne 10 dub 2017, 10:35, celkem upraveno 1 x.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Nový Taigen

Příspěvek od LK88 »

otázka je jak dlouho jim bude trvat udělat jednotky pro ostatní tanky-zvuky, a s tím , že bude kamarádit s jinou vysílačkou /dospělou / si nejsem tak jistý
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Nový Taigen

Příspěvek od Radek »

LK88 píše:otázka je jak dlouho jim bude trvat udělat jednotky pro ostatní tanky-zvuky, a s tím , že bude kamarádit s jinou vysílačkou /dospělou / si nejsem tak jistý
Já pokud si pamatuji video, tak je tam napravo konektor, který stávající jednotky nemají a ten by měl sloužit pro připojení k dospělé jednotce. Takže to asi půjde.

Radek.
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Nový Taigen

Příspěvek od Radek »

smaily píše:Ja mám momentálne len starú jednotku 27Mhz s výmenným kryštálmi a momentálne si neviem dovoliť vysoliť 300€ za IBU2/3 (keďže mám Panther G a Pz III - ale oba v plastovom základe), skôr chcem investovať do podvozku, potom do výzoru a až nakoniec niekde do poriadnej riadiacej jednotky. Pre mňa by teoreticky bolo fajn, ak by som dostal ich jednotku so zvukmi práve pre rôzne tanky (so zvukom aký tam má byť - aspoň približne) s možnosťou ovládania s normálnym 2,4Ghz vysielačom/prijímačom. Dokonalé to nebude, ale myslím, že oproti starým jednotkám je to celkom fajn krok vpred.
Asi to budeš řešit jako já, já mám v pěti tancích Taigen a vždy při zapnutí vysílače to musím napřed spárovat. Není to ale nikterak levné. Jeden vysílač + 5 přijínacích jednotek. Zapomeň na to, že budeš přehazovat jednotku z tanku do tanku.
Je to ekonomické řešení, ale má své nedostatky.
Mám 2 jednotky v šuplíku, které odmítají komunikovat. U jedné z těch pěti co provozuji dochází nevím proč k rušení, systém sám o sobě 2,4 GHz by to měl vyloučit. Jenže na setkání ve Strážnici a Ořechově mi někdo cizí točil věží. :lol: :lol:
Jinak pokud budeš řešit vše přes Taigen jedno doporučení: Vše kupuj nové, nic na internetu v bazaru. Obě jednotky co mi nyní leží v šuplíku jsem takto koupil. Jedna nešla hned a druhá po krátkém čase. A také jsem novou jednotku u jednoho českého dodavatele reklamoval. Obchodník se kroutil jak had, ale nakonec jednotku vyměnil. Pokud budeš kupovat něco jetého, tak jedině z ruky do ruky a hned vyzkoušet.
Přeji Ti aby jsi měl více štěstí než já.

Radek puffy
smaily
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 52
Registrován: 19 srp 2014, 12:38
9
Lokalita: Košice

Re: Nový Taigen

Příspěvek od smaily »

Ja ešte sám nie som rozhodnutý ako ďalej, čo sa týka riadiacej jednotky (a vlastne ani skoro asi nebudem), kým sa budem musieť rozhodnúť, určite budeme vedieť oveľa viac o tej novej Taigen jednotke. No a samozrejme, že ako sa len rozhodnem, tak elektroniku budem kupovať novú. O prehadzivaní jednotky hore dole moc nerozmýšľam, lebo ak by som niekde bral oba, nebudem to celé rozoberať a prekáblovávať, prehrávať soft (napr. v prípade IBU) a pod. Momentalne to vidím na HL/Taigen 2,4Ghz jednotku (aspoň jednu - na tank, ktorý budem upravovať ako prvý - asi Pz. III) a časom sa snáď dostanem k IBU (tie mi prídu podľa manuálov super v pomere cena-výkon). Ak by som mal napr. Tigra alebo LEOša, tak by som určie skúsil tú novú HL jednotku.
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Nový Taigen

Příspěvek od Radek »

Tak už je to i k mání, cena není oproti původnímu až tak zdrcující:

https://heng-long-panzer.de/de/HENG-LON ... sound.html

Takže pokud by jste někdo chtěli pořídit Taigen bude lepší už jít asi do toho nového.

Radek puffy
Odpovědět

Zpět na „Novinky“