Stránka 1 z 1

novinka alespoň pro mne...

Napsal: 02 říj 2019, 22:00
od spitfiremk1
Vzhledem k legislativě ČR je funkce AirSoft OFICIELNĚ znehodnocena. PRO PRODEJCE: TYTO TANKY MŮŽETE
PRODÁVAT I BEZ KONCESE NA PRODEJ ZBRANÍ A STŘELIVA!

Tank T34/85 BB 2,4Ghz 1:16 s kovovými pásy 6 290 Kč

Toto píše prodejce RC modely u všech svých tanků. tak toto nechápu...Jde o bezpečnost dětí, nebo protiteroristické opatření? to je tedy hnus, kam ta Evropa spěje...


http://www.rc-modely-outlet.cz/cz/detai ... anky-1-16/

Re: novinka alespoň pro mne...

Napsal: 03 říj 2019, 08:43
od Max
Ja se nedivím, že na RC model vymysleli takovou blbost. Od příštího roku bude platit zakon o dronech a jejich létání a provozování a bez povolení s dronem ani nevzletneš.
Bylo v televizi a ne netu. Maji drony projednavat ve vládě. Tak si za chvili na to co létá a co střílí ( modely) budeme dělat zbrojní průkazy.

Re: novinka alespoň pro mne...

Napsal: 03 říj 2019, 10:57
od Radek
Já jsem občas i na německém fóru. Tam měli před několika lety velké problémy s propagací fašismu. Hlavně že na dokumentárních kanálech německé televize mají Adolfa minimálně 1x týdně. Mnohé samolepky byly na netu dělány tak, aby nebylo vidět hákový kříž (propagace fašismu). Takže neblbne se jen u nás.
Jsou to všechno blbosti, které někdo vymýšlí. Tyto naše "Těžké zbraně" určitě někoho smrtelně ohrozí. Ty blbce jsme si navolili do Bruselu a teď ty jejich výplody budeme konzumovat. Za chvíli zakáží myslivcům zbraně a budou do lesa chodit s oštěpem.
Naši blbci zase vymysleli montovat na studny vodoměry. Dále vymysleli přeměřování pozemků pro digitalizaci, aby lidi ještě více rozeštvali a naštvali. To jsou jen 2 vlaštovky z poslední doby. Hlavně, že obyvatelé domů zkrachovalého "H-Systému" mají snad už po třetí zaplatit za své domy.
Oni ti hoši dělají vše pro to, aby si tam jednou lidé došli a vyházeli je z oken.

Radek

Re: novinka alespoň pro mne...

Napsal: 03 říj 2019, 13:04
od Drake
Netuším jak je to s RC modelama využívajícíma airsoftové "kanony" nicméně airsoftové zbraně nakonec z bruselské slátaniny, kterou musíme přijmout do legislativy, byly vyjmuty. Nicméně tohle platí v ČR, pokud je dodavatel modelů obchodník z německa tak tam bohužel restrikce nejspíše budou platit až dojde k implementaci, páč němci jsou v některých otázkách papežštější jako sám papež........

Re: novinka alespoň pro mne...

Napsal: 03 říj 2019, 17:24
od spitfiremk1
Jako dlouholetý letecký modelář rovněž těžce nesu i zákaz létání klasických rC letadel nad 250 gr. hmotnosti osobami, jež nebudou registrováni pod ÚCL..Čili všichni prodejci prodávající modýlky z EPP pro děti a začátečníky a nejen pro ně, jež jsou schopny unést WI FI modul,nebo kamerku, budou jednat protizákonně,pokud toto prodají obyčejným lidem. Ti se logicky vystaví průseru, jakmile je někdo iniciativně nabonzuje, že za humny létá a dělá hluk (bohužel jsou případy, kdy vadí i E-pohon) Zatím se nechci přesně vyjadřovat o přesném znění nařízení a zablátit vlákno jiným tématem. myslím, jen, že je to pohodlný způsob, jak ochránit vzdušný prostor před kolizemi s neukázněnými piloty (některými) UL letadel, paraglideristy a v neposlední řadě i eliminovat možnost teroristického útoku modelem s výbušninou atp..takže očekávám klesající počty modelářů, kteří nejsou ochotni, kvůli pár startům ročně, s dětmi, například, se registrovat na ÚCL a platit ročně nějaký bakšiš, dle rozměrů modelu, nenažraným úřadům...

Re: novinka alespoň pro mne...

Napsal: 04 říj 2019, 07:44
od Radek
Úroveň techniků ve státě může zvýšit hlavně přístup k modelářské činnosti už od dětství. Když vidím, s čím si děti v některých zemích hrají a rodiče většiny našich dětí na to nemají, je jasné proč nejsme na čele ale na chvostu. V německém pořadu "Die Modelbauer" je vidět úplně jiná úroveň technického vybavení a technických možností. Když jsem viděl jak dva hoši doma skládali v obýváku model dopravního letadla se dvěma tryskovými motory, jak ho potom dostávali přes okno ven, jak na letišti dělali schválení modelu pro létání leteckým orgánem. A všechno šlo, ti lidé na to měli. U nás by takový modelář zadlužil rodinu na další dvě generace a byl by odstrašujícím případem pro celé své okolí.
Všechna antiterostická opatření jsou namířena hlavně proti obyčejným lidem, ty agresivní jedince stejně naše soudy osvobodí. Stačí příklad člověka, kterého několikrát vykradli a tak umístil za dveře chaty samostříl. Ten poranil chudáka zloděje a dotyčný se ocitl před soudem. Jen tak dál!

Radek

Re: novinka alespoň pro mne...

Napsal: 01 lis 2019, 08:47
od Max
spitfiremk1 - nemáš nějakou stránku kam se mohu mrknout ohledně těch letadel a registrace,poplatků atd.?
Chci v zimě stavět Dakotu a věřím, že bude těžší než uvedená váha. Tak abych si o tom něco přečetl abych nestavěl model a pak nemohl ani vzletnout.