schwimmwagen

Uživatelský avatar
sr71x
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 231
Registrován: 21 zář 2009, 19:14
14
Lokalita: Praha

Re: schwimmwagen

Příspěvek od sr71x »

sakulajda píše: 28 říj 2020, 20:19 Ma, jak sem psal, kazde kolo pruzi zvlast, na takoveho prcka bomba
Děkuji moc za potvrzení. To je naprosto paráda. To mě přesvědčilo si ho koupit... asi budou vánoce...
SR71X
david742
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 248
Registrován: 15 črc 2015, 17:50
8
Lokalita: Česká Metuje 110

Re: schwimmwagen

Příspěvek od david742 »

dobrá volba,
má to sice svoje mouchy jako vše , ale nic lepšího v kategorii 4x4 štábní a průzkumná vozidla stejně na trhu není.
A jak říkám úměrně velikosti (1:16 a bez pásů) to jezdí a plave slušně.
Uživatelský avatar
scoutT34
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 680
Registrován: 11 zář 2015, 15:47
8
Lokalita: Hrubá Borša

Re: schwimmwagen

Příspěvek od scoutT34 »

Aktuálne by mali mat schwimmwagen skladom aj v HT model

https://htmodel.sk/torro-rc-vw-schwimmw ... -1-16-rtr/
Uživatelský avatar
sr71x
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 231
Registrován: 21 zář 2009, 19:14
14
Lokalita: Praha

Re: schwimmwagen

Příspěvek od sr71x »

Ahoj.
Kdo máte Torro Schwimmwagen, můžete mi prosím poskytnout informace o stabilitě kyvných ramen zadních kol? Koupil jsem jeden kus a dával jsem ho na reklamaci. Jedno zadní kolo bylo po vybalení úplně vykloubené a zaseklé na krytu, který je pod ním na podvozku. Obě ramena pak mají zančnou vůli a otáčí se nejen kolem osy uložení v podvozku, ale také se poměrně kývou kolmo k této ose. Dále pak při spuštění lodního šroubu nezapadá náhon lodního šroubu do hnací hřídele a ač se tato otáčí, lodní šroub nikoli. Máte někdo nějaké zkušenosti?
Předem děkuji
SR71X
david742
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 248
Registrován: 15 črc 2015, 17:50
8
Lokalita: Česká Metuje 110

Re: schwimmwagen

Příspěvek od david742 »

Zdravím ahoj ,
vůle zadní nápravy v uložení je bohužel konstrukční chyba , která si zaslouží odstranit.
Nejlépe rameno provrtat a do karoserie vlepit futro skrze něj provléci šroub a uchytit rameno tak aby mělo vůli , ale ne stranový výkyv.
Originál měl odpruženou zadní nápravu pomocí torzek stejně jako brouk, tady je to jednodušší díky pružinám.
Ta torzka by tam asi šla také jako u originálu.
S problémem u šroubu jsem se nesetkal.
Odvíjí se ti správně lanko spouštění šroubu? Ev. točí se šroub volně např. rukou? Pokud ne , tak
šroub má koncový převod. Opatrně povol ty čtyři šroubky a zkontroluj zda není v převodu třeba nějaký otřep.
david742
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 248
Registrován: 15 črc 2015, 17:50
8
Lokalita: Česká Metuje 110

Re: schwimmwagen

Příspěvek od david742 »

Na stránce Torro.de se objevily náhradní díly pro vodníky.
Uživatelský avatar
sr71x
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 231
Registrován: 21 zář 2009, 19:14
14
Lokalita: Praha

Re: schwimmwagen

Příspěvek od sr71x »

Díky. Už jsem viděl jak vypadá uložení zadních ramen, je to skutečně konstrukční chyba.
Pokud jde o šroub, reklamaci neuznali, ale vrátil jsem to zpět do reklamačího řízení. Když jsem model přebíral, všiml jsem si čím to je. Kolíček v hřídelí náhonu lodního šroubu je excentrický a náhon tak nezapadne do hnací hřídele v trupu, opře se kolíčkem o kastli.
david742 píše: 18 led 2021, 22:29 Zdravím ahoj ,
vůle zadní nápravy v uložení je bohužel konstrukční chyba , která si zaslouží odstranit.
Nejlépe rameno provrtat a do karoserie vlepit futro skrze něj provléci šroub a uchytit rameno tak aby mělo vůli , ale ne stranový výkyv.
Originál měl odpruženou zadní nápravu pomocí torzek stejně jako brouk, tady je to jednodušší díky pružinám.
Ta torzka by tam asi šla také jako u originálu.
S problémem u šroubu jsem se nesetkal.
Odvíjí se ti správně lanko spouštění šroubu? Ev. točí se šroub volně např. rukou? Pokud ne , tak
šroub má koncový převod. Opatrně povol ty čtyři šroubky a zkontroluj zda není v převodu třeba nějaký otřep.
SR71X
Uživatelský avatar
sr71x
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 231
Registrován: 21 zář 2009, 19:14
14
Lokalita: Praha

Re: schwimmwagen

Příspěvek od sr71x »

Ahoj, pánové.
Kdo máte Schwimmwagen od Torro? Měl jsem na něm další reklamaci. Přestalo fungovat zatáčení. Při jízdě po hladké podlaze. Zřejmě vypdává z kulového kloubu táhlo od serva k řídící tyči mezi koly. Jakou máte zkušenostt???
SR71X
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: schwimmwagen

Příspěvek od Max »

Sorry za OT.:

To mě překvapuje, že u tak drahého modelu je to další reklamace.
Netuším zda by to byl problém jen ojedinělý u tohoto produktu, ale to je zvláštní.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Uživatelský avatar
sr71x
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 231
Registrován: 21 zář 2009, 19:14
14
Lokalita: Praha

Re: schwimmwagen

Příspěvek od sr71x »

Ahoj.
Mě to také překvapilo. První reklamace byla kvůli lodnímu šroubu, který nezapadal do náhonu. Kovový kolíček v hřídeli šroubu byl posunutý a opíral se o plast kolem náhonu, kam měl zapadnout. Nakonec, po tom, co jsem dokázal jak se věci mají, reklamaci uznali a model vyměnili. Po cca 30ti minutách jízdy s novým kusem na rovné plovoucí podlaze přestal model zatáčet. Podle toho, co jsem se dověděl z obrázků na internetu o konstrukci modelu jsem zjevně zcela správně usoudil, co je za problém. Model se mi vrátil za 14 dnů s tím, že jsem ho poškodil já, ale, že mi ho opravili. Po 20s jízdy opět po hladké plovoucí podlaze přestal model znovu zatáčet a závada je zjevně stejná.
Dost mě to již od toho modelu odrazuje. Ale zas se mi nechce se mi věřit, že by takto drahý model byl takhle problémový. Proto hledám zkušenosti někoho dalšího, kdo model má. Na druhou stranu je pravda, že díly náhonu kol a ovládání zatáčení jsou dosti titěrné.
Spíše mě ale zaráží přístup dodavatele (Pelikan), kam model od prodejce (Profimodel) poslali na záruční servis. Přijde mi, že zde z principu záruky neuznávají nebo u Pelikana mají lidi, co se tím nechtějí zabývat a ani to pořádne nezkontrolují a neotestují.
Pokud bych auto poškodil nějakou nevhodnou manipulací, koupím u Torra náhradní díly a pokusím se je vyměnit. Ale mám jistotu, že jsem s autem nic špatného neprovedl a tak jsem ho ani nerozebíral abych neztratil záruku.
Takže mě čekaá už čtvrtá cesta za reklamací...
SR71X
Odpovědět

Zpět na „Novinky“