vysokozdvižný vozík Linde.

Nejen RC. Jiná měřítka atp.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

vysokozdvižný vozík Linde.

Příspěvek od spitfiremk1 »

Po letošním Strážnickém poježdění se mi zalíbilo u kolegů s kamiony, jejich skladiště obsluhované vysokozdvižkou...No jelikož jsme se trochu letos vybavili i mosty, objektem na parkování vozidel a jinými doplňky, neodolal jsem a koupil v outletu zdvižku 1:16 a dal se do úprav. Původní elektroniku, neproporcionální, jsem nahradil 2 ,4 ghz. Přijímač Corona, regl 10A, lipol 2s 180 mah. Vozík má příjemně laděnou převodovku, je tam šnekový pohon na nápravu bez diferenciálu, jízda je opravdu jemná. Zdvih lyžin je obstarán navijáčkem, chráněným v koncových polohách řehtačkou.Zvedne v pohodě 10 dkg. původní motor navijáčku je ovládán servozesilovačem z mikroserva. Nejpracnější zásah byl zvětšení rejdu a úprava zatáčení na servo turnigy (5 gr.) vydlabáním vnitřku a odstraněním původní elektrovýbavy vzniklo poměrně dost místa pro poměrně velký přijímač a regl. Další úprava byla ve výrobě plynové PB lahve a tělesa výfuku, jež tam nebyl.
Momentálně pracuji na figurce nějakého Emana za volant.
Zatím je to vše, snad jen vyrobit popisky "Linde" a nabarvit vozík na oranžovo.
Příští rok můžete vidět dílko opět ve Strážnici.

https://spitfiremk1.rajce.idnes.cz/Vozi ... va._na_RC/

Sakra, mám i video, ale nejde mi umístit..Pokud si otevřu složku v PC, kde to video je a funguje, tak v té složce je. Jakmile otevřu Rajče nemám tam žádné okénko "přidat video".Tak dám "přidat fotku", najede mi ta složka v PC, ale video tam v ní vůbec není...Nějaký špatný Matrix..
nejde li o život, jde o hov .......
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: vysokozdvižný vozík Linde.

Příspěvek od Radek »

Všiml jsem si, že autaři poměrně často využívají figurky od firmy Bruder. Je jich hodně velmi pěkně jsou propracované.

Radek
Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1277
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
11
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Re: vysokozdvižný vozík Linde.

Příspěvek od Ivan »

Radek píše:Všiml jsem si, že autaři poměrně často využívají figurky od firmy Bruder. Je jich hodně velmi pěkně jsou propracované.

Radek
Jsou super.
Mají plně funkční klouby.



Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: vysokozdvižný vozík Linde.

Příspěvek od spitfiremk1 »

jo, díky za tip kluci. Problém je ale v tom, že po důkladném přepočítání modelu, mi vyšlo měřítko 1:17, plus minus..Což není tragedie, ale ti hromotluci od Brudera mají kolena vražená do volantu a hlavou se nedostanou pod střešní rám vozíku..Takže budu bastlit a zadarmo puffy
nejde li o život, jde o hov .......
Odpovědět

Zpět na „Ostatní modely“