CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Nejen RC. Jiná měřítka atp.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Příspěvek od Max »

Dneska přišli ta objednaná serva. Jsou to tato serva.

Specifikace:
Rychlost: 0.17s/60° (4.8V), 0.13s/60° (6.0V)
Stání točivý moment : 13kg.cm (4.8V); 15kg.cm (6.0V)
Provozní Napětí: 4.8 - 7.2V
Délka vodičů: 300mm
Rozměry: 40x43x19mm


Obrázek

Zatím jsem váhově s modelem na 4 kg tak si myslím, že tato síla jednoho serva zvládne v terénu zatočit na místě s jednou nápravou.Pláště nejsou žádné balony tak by to mělo snad fungovat :-p

Pokud nenajdu potřebné informace na externí BEC a co jak spočítat a které koupit tak tam místo 2x těchto serv narvu jedno vetší a mělo by to fungovat také.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Uživatelský avatar
rmichalbarna
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1345
Registrován: 09 říj 2016, 07:34
7
Lokalita: Most

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Příspěvek od rmichalbarna »

Maxi myslím že zvládne obě na Y kabel. Klasický regl.
Tatra 141,T34/85
http://www.mujtank.tym.cz

Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Příspěvek od Max »

To právě nevím. Zkusim to zapojit jak píšeš a snad to vydrží. V elektrice modelu se nevyznam. Jen vyměnim díl za dil. :|
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1276
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
11
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Příspěvek od Ivan »

rmichalbarna píše: 25 úno 2020, 18:38 Maxi myslím že zvládne obě na Y kabel. Klasický regl.
Ahoj Michale,
Nechtěl jsi napsat "klasický přijímač" ?
Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
rmichalbarna
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1345
Registrován: 09 říj 2016, 07:34
7
Lokalita: Most

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Příspěvek od rmichalbarna »

Ahoj Ivane, myslel jsem klasický regl, místo přídavného ubec. Dvě serva by měl v pohodě utáhnout najednou. Vezmi si v letadle jedou na křidélka taky dvě serva, bez dalšího ubec. Tak by neměl být problém utáhnout dvě stadartni serva na řízení.
Tatra 141,T34/85
http://www.mujtank.tym.cz

Uživatelský avatar
Kocina
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 51
Registrován: 24 led 2018, 15:08
6
Lokalita: Holíč SR / Hodonín CZ

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Příspěvek od Kocina »

Max píše: 25 úno 2020, 15:18 Dneska přišli ta objednaná serva. Jsou to tato serva.

Specifikace:
Rychlost: 0.17s/60° (4.8V), 0.13s/60° (6.0V)
Stání točivý moment : 13kg.cm (4.8V); 15kg.cm (6.0V)
Provozní Napětí: 4.8 - 7.2V
Délka vodičů: 300mm
Rozměry: 40x43x19mm


Obrázek

Zatím jsem váhově s modelem na 4 kg tak si myslím, že tato síla jednoho serva zvládne v terénu zatočit na místě s jednou nápravou.Pláště nejsou žádné balony tak by to mělo snad fungovat :-p

Pokud nenajdu potřebné informace na externí BEC a co jak spočítat a které koupit tak tam místo 2x těchto serv narvu jedno vetší a mělo by to fungovat také.
Ahoj, tieto servá tam určite nemontuj. Je to šmejd prvej čínskej skupiny. A už vôbec nie aby išli spolu. Jednak tie servá robia čo chcú, ich pohyb je otrasný a vrátia sa vždy na inu poziciu namiesto nule. Tiež som ich kedysi používal, lebo však stoja 3-4€ kus. Ale potom to tak aj vyzerá. Vykašli sa na ne a chod do moderných digilánlych napr. JX sa mi veľmi osvedčili. Silné rýchle a presné. A ešte k tomu napájaniu číňan píše ze 7,4V jasné zhoria už pri 7V :-) vlastná skúsenosť. No a 20kg servo si v zábere potiahne 3-4A prúdu, takže ak máš BEC z regulátora 2-3A tak to určite na Y kabel fungovať nebude. A pochybujem že máš profi regl ktorý má výstup 5A lebo ani ten by to neuťiahol. Odporúčam od značky FOX pozriet Ubec samostatný, predávajú sa nastavitelné od 5V 5,5V 6V 7V a s výstupom až do 20A s tým potom možeš napájat aj svetelný modul a hromadu ďalších vecí. Na JX serva pozri českú stránku bighobby.cz a ten Fox Ubec si nájdeš cez google. Píšem z vlastných reálnych skúseností. Nech sa darí. ahoj
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Příspěvek od Max »

rmichalbarna píše: 25 úno 2020, 18:38 Maxi myslím že zvládne obě na Y kabel. Klasický regl.
Dobře Michale, kabel je objednán tak uvidím zda to klasic regl zvládne. :geek:
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Příspěvek od Max »

rmichalbarna píše: 27 úno 2020, 03:46 Ahoj Ivane, myslel jsem klasický regl, místo přídavného ubec. Dvě serva by měl v pohodě utáhnout najednou. Vezmi si v letadle jedou na křidélka taky dvě serva, bez dalšího ubec. Tak by neměl být problém utáhnout dvě stadartni serva na řízení.
Zatím čekám na balíček od prodejce a pak dám vědět zda to bude fungovat.
Ta letadla mě také napadla a obdoba ovládání je i u modelu ponorky,ale tam nevím zda to není nějak zdvojené, protože se model ponorky ponoří ,ale musí se i vynořit.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Příspěvek od Max »

Kocina píše: 27 úno 2020, 05:52 Ahoj, tieto servá tam určite nemontuj. Je to šmejd prvej čínskej skupiny. A už vôbec nie aby išli spolu. Jednak tie servá robia čo chcú, ich pohyb je otrasný a vrátia sa vždy na inu poziciu namiesto nule. Tiež som ich kedysi používal, lebo však stoja 3-4€ kus. Ale potom to tak aj vyzerá. Vykašli sa na ne a chod do moderných digilánlych napr. JX sa mi veľmi osvedčili. Silné rýchle a presné. A ešte k tomu napájaniu číňan píše ze 7,4V jasné zhoria už pri 7V :-) vlastná skúsenosť. No a 20kg servo si v zábere potiahne 3-4A prúdu, takže ak máš BEC z regulátora 2-3A tak to určite na Y kabel fungovať nebude. A pochybujem že máš profi regl ktorý má výstup 5A lebo ani ten by to neuťiahol. Odporúčam od značky FOX pozriet Ubec samostatný, predávajú sa nastavitelné od 5V 5,5V 6V 7V a s výstupom až do 20A s tým potom možeš napájat aj svetelný modul a hromadu ďalších vecí. Na JX serva pozri českú stránku bighobby.cz a ten Fox Ubec si nájdeš cez google. Píšem z vlastných reálnych skúseností. Nech sa darí. ahoj
Četl jsem tvůj příspěvek a děkuji za podporu.
Stejně bych to musel nějak řešit - myšleno mechanické zapojení náprav.
Uvidím zda to chvíli vydrží a pokud né tak se podívám na serva obdobné velikosti misto stávající, když je mám koupená.

koukal jsem a serva jak píšeš ta JX,ale nějak jsem nenašel co by tomu odpovídalo.
V modelu je originální regulátor. Na ten FOX se podívám.
Děkuji za nasměrování.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: CC-01 8x8 ,FUNKČNÍ POHON 8X8

Příspěvek od Max »

Opět chvíle na práci na CC-01 osmikolce.
Pustil jsem se do mechanického zapojení nových serv a uvidíme jak budou koupená serva fungovat a jak dlouho vydrží.

Jsem ve fázi jedno servo - jedna náprava. Takže jsem použil 2x serva.

Zadní náprava - myšleno přední náprava,ale v pořadí zadní ke středu modelu. Ta je napojena běžným způsobem jak to dělal výrobce.

Pohled zde s novým servem. Vešlo se tam jen tak tak. Originální servo je nepatrně užší.

Obrázek

Na přední nápravu je to problematické ohledně místa, protože i to malé servo se mezi podběhy originálního podvozku vejde jen s rezervou 1,5 mm ale je tam problém se šrouby co drží víko převodovky na podvozku.
Zvolil jsem variantu serva nastojato kvuli omezenému prostoru a to jsem nezkoušel jak si sedne kabinka. :-p

Obrázek


Zatím drží tak jak je na fotce a zítra to musím více zpevnit.



tady je pohled z předu po demontované kabince, že servo nejde výškově moc vysoko. :OK: Kabinka by mohla snad sednout jak má.

Obrázek


Jak jsem psal v předchozích příspěvcích tak se zítra podívám na nová serva jak doporučil kolega,ale ve velikosti co mám ta stavající.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní modely“