Čísla krystalů u standardních tanků heng Long

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Čísla krystalů u standardních tanků heng Long

Příspěvek od Ody »

Zdravím kolegové, nemáte prosím někdo tabulku, kde by bylo uvedeno jakým číslem krystalu je standardně vybaven každý konkrétní typ tanku Heng Long?
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Čísla krystalů u standardních tanků heng Long

Příspěvek od Jarin »

Konkrétně žádná pevná tabulka čísel krystalů není záleží na vyrobci co tam dá. Já měl ve většině případu krystaly 1-3 ale dají se sehnat i jinak číslované samo každý má malinko jinou frekvenci aby mohlo jezdit více tanků najednou. Koukni www.rctank.de do sekce elektronika tam mají i jinak číslované krystaly
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Čísla krystalů u standardních tanků heng Long

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj.

Ve většině případů dává standartně Heng -Long RC krystaly 1 - 4. Pokud budeš pro sebe nějaké RC krystaly kupovat, tak si vem aspoň od kanálu 6. a dále.
R.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: Čísla krystalů u standardních tanků heng Long

Příspěvek od sourekv »

Jak napsali kolegové, není pevně dáno jaký krystal v konkrétním typu nebo modelu je. Dají se koupit tyto krystaly:
  • 01 (27.145)
  • 02 (27.195)
  • 03 (27.095)
  • 04 (27.550)
  • 05 (27.245)
  • 06 (27.295)
  • 07 (27.345)
  • 08 (27.600)
  • 09 (27.650)
  • 10 (27.680)
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Čísla krystalů u standardních tanků heng Long

Příspěvek od spitfiremk1 »

sourekv píše:Jak napsali kolegové, není pevně dáno jaký krystal v konkrétním typu nebo modelu je. Dají se koupit tyto krystaly:
  • 01 (27.145)
  • 02 (27.195)
  • 03 (27.095)
  • 04 (27.550)
  • 05 (27.245)
  • 06 (27.295)
  • 07 (27.345)
  • 08 (27.600)
  • 09 (27.650)
  • 10 (27.680)
Jen se přizeptám..máš ty, nebo někdo zkušenosti i s krystaly jiných výrobců, např Futaba, Hitec, Graupner, nebo s Hradeckými krystaly (ekvivalenty těchto jmenovaných) ?Totiž když jsem kdysi začínal, jaksi jsem neřešil výrobce a do Graupnera RX jsem prdnul Hitec a divil se, že éro spadlo na rušení (díky tomuto) už 200 m ode mne.Což by u tanků nemusel být problém. Obecně totiž platí a funguje, že pokud mám pomíchány přijímače a vysilač tak, že vysilač jsem měl Graupnera MC-12, musel v něm být firemní krystal a v přijimačích Hitec, jež byly daleko levnější a stejně dobré, musely být zase jen krystaly Hitec. ( a bylo po padání) ;) Pokud by tank spolehlivě fungoval na 15 i s jinými než HL krystaly, bohatě to stačí..Ty čínské šutry totiž kolikrát nefungují ani mezi čínskými ostatními mezi sebou..
Uvedu příklad, kdy jsem na setovém vysilači s koax.vrtulníkem Eazycopter v 6, potřeboval kvůli společnému létání pozměnit kanál v pásmu 35 mhz, tyto krystaly z vrtulníku a vysilače vyjmul a dal tam z jiného setu vrtulníku (vysilač byl úplně stejný) jiné, taky v 35 mhz, jiný kanál a naprosto to selhalo. Vrtulník se ani nehnul..Takže si myslím, že tam něco vmontují, aby veškeré náhradní díly a elektroniku zákazník bral pouze od výrobce daného modelového setu a nebral nic kompatibilního od konkurence..
Jaký máš na to názor, nebo zkušenost?
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
Uriash
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 68
Registrován: 07 srp 2010, 19:50
13
Lokalita: Dobromeritz - Dobroměřice

Re: Čísla krystalů u standardních tanků heng Long

Příspěvek od Uriash »

Zkoušel jsem jiné krystaly (od jiných výrobců) a na HL nefungují!!!!
PANZER DIVISION WIKING
116.PANZER MODEL CLUB WIKING
www.rctankmodel.cz
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

RC krystaly FUTABA.

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj.

Jen trošku doplním kolegu Spitfire Mk. I. o vlastní zkušenost. RC soupravy FUTABA musely mít jen RC krystaly Futaba. Na krystaly od jiných výrobců nám to nechodilo i když hodnoty krystalů a čísla kanálů byly stejné !!! Jednalo se o pásmo 40 MHz.
R.
Naposledy upravil(a) Rudyn dne 03 říj 2012, 23:01, celkem upraveno 2 x.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: Čísla krystalů u standardních tanků heng Long

Příspěvek od sourekv »

Jen se přizeptám..máš ty, nebo někdo zkušenosti i s krystaly jiných výrobců, např Futaba, Hitec, Graupner, nebo s Hradeckými krystaly (ekvivalenty těchto jmenovaných) ?
Nemám.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Čísla krystalů u standardních tanků heng Long

Příspěvek od spitfiremk1 »

Jarin píše:Konkrétně žádná pevná tabulka čísel krystalů není záleží na vyrobci co tam dá. Já měl ve většině případu krystaly 1-3 ale dají se sehnat i jinak číslované samo každý má malinko jinou frekvenci aby mohlo jezdit více tanků najednou. Koukni http://www.rctank.de do sekce elektronika tam mají i jinak číslované krystaly


jen to doplním, někdy dojde k tomu, že i když jsou krystaly odstupňovány čísly kanálů, dochází k souběžnému řízení dvou modelů současně..Jako v případě tanků s přepínatelnými frekvencemi. Dnes mi v kroužku dětí jež vedu, k hraní s těmito HL.tanky /pochvalte mne za osvětu/ blbly dva tanky, jeden na kanálu 2 a druhý na 3 kanále, pokud jely současně. Vpnul jsem vysilač na dvojce a ta trojka řídila současně bez rušení oba modely paralelně...Vidím to na chybnou nálepku na obou krystalech jednoho setu. Přidám jeden poznatek, že kvalita HL modelů očividně klesá. chybí občas anteny k tanku, v krabici je jiné, než deklarované provedení modelu (tank v kovovém tuningu za 2700 kč bez dýmu, zvuku a proporc.řízení, plast.převody,jen s kov.pásy..) To asi prodejce přezuje pásy do kovu a zbaví se 5 let starého ležáku..jinak tomu nerozumím. Setkal jsem se i s dvěma sety, kdy trimy jízdy a zatáčení musí být nadoraz vpřed a do boku, aby tank s pákami v neutrálu nezačal po aktivaci samovolně couvat a zatáčet. I přes toto přetrimování jedou modelu trochu do strany. Některé vysilače po vrácení páky do středu minimálně 3 sekundy ještě jedou, atd atd...Ale to už jistě někdo odsud zažil.
nejde li o život, jde o hov .......
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“