Jakou používáte nabíječku?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Seddy
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 53
Registrován: 04 lis 2012, 13:45
11
Lokalita: Ostrava

Re: Jakou používáte nabíječku?

Příspěvek od Seddy »

Hoši a co máte tady proti téhle: http://www.emotors.cz/nabijece-balancer ... 0w-5a.html je to i s veškerým příslušenstvím...?
Uživatelský avatar
dzenda7
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 44
Registrován: 30 pro 2012, 15:24
11
Lokalita: Orlová

Re: Jakou používáte nabíječku?

Příspěvek od dzenda7 »

Také uvažuji o nabíječce EQUILIBRIUM 3.5 NABÍJEČ 50W a také koupení baterie cca kolem 3300 mAh , ale je tady malý problém. Baterie Ni-Cd nejsou nějak k mání a místo toho nabízejí Ni-Mh, která podle mě není schopna dávat velké proudy aniž by pokleslo napětí.
Do tanku v tank ...
World of Tanks
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Jakou používáte nabíječku?

Příspěvek od sakulajda »

Li-Pol 2s
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Jakou používáte nabíječku?

Příspěvek od spitfiremk1 »

pechy píše:Taky uz sem zacal z li-pol ,vydrz ,mensi vaha ,rychlejsi nabijeni a zabiraji min.mista v tanku

Nabíjím nabíječkou Turnigy accucell 6, čtyři ovl.tlačítka, umí všechny dostupné akumulátory, včetně olova, má spoustu pro laiky nevyužitelných funkcí, jako konzervační (skladovací) nabíjení, paměť na 3 baterky, kdy si pamatuje data konkrétní baterie a ví v jaké je kondici, jak ji má oproti jiným nabíjet, formovat, popř. vybíjet tak, aby se jí co nejméně, vlivem jejímu stárnutí neubližovalo, atd.. Co se týče akumulátorů, dodnes jsou ve výkonech a nejkratší možné délce nabíjení špičkou klasické nicd články. Tu a tam jsou k mání ještě i packy, ale spíš jdou sehnat i jednotlivě k spojení do packů. Jedinnou nevýhodou (pro letce) je jejich značná hmotnost, nehodící se pro všechny modely letadel, nicméně i špičkoví modeláři s nimi i dnes létají. Já sám, používám sady z r. 1999, jež jsem už vyřadil z letadel a používám je v tancích a bugyně. I přes své stáří dokáží v tanku jezdit 40 min a v autě do 30 min.. :o Jedná se o dosud nejlepší a doposud prodávané články SANYO 1700 SCR. Snesou i nabíjení 1C do 40 min, kdy je nabito. Zásada dlouhověkosti tkví ve správném používání, tzn. nevybíjet pod 0,9 V na článek v sadě (měřeno v součtu zbytkového napětí). Nabíjet pouze nabiječkou, která má ukončení nabíjení po dosažení max. náboje. Pokud se nepoužívají, měly by se jednou za 3 měsíce nabít a vybít opět na napětí kolem 1 voltu na čl. a uložit Neskladovat nikdy nabité, nebo nedoježděné[ Nabíječ co jsem doporučil a má ho i Vojtiš, má program formování i pro nicd a nimh. Lipolky se dají na tank taky použít, ale musí se jezdit na čas, nebo na servisní konektor napíchnout hlídač min.napětí, protože co vím, tak RX-18 neumí přečíst lipolku a nechal by ji vybít na úroveň nimh či nicd, což je pro lipol smrtelné podvybití a zanedlouho se zničí. Lipolka je východiskem pro nedostatek místa v tanku, anebo, nechceme li model moc obtěžkat. Jinak ty nabíječe mají na Aukru za směšné ceny a trafo k nim se tam dá koupit také do 300 kč, nabíječ okolo 700 kč. Mám ji tři sezony a ještě nevyplivla..
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: Jakou používáte nabíječku?

Příspěvek od Sylva »

Zdravím,
nejsem přes elekroniku žádný odborník :? , ale na základě rady jsem si asi před měsícem koupil nabíječku firmy Jamara. Umí vybíjet, nabíjet, naprogarmovat cikly a má také pěměť až na 5 baterií, vypínání delta pikem a další mnou nepochopitelné funkce, dokonce se dá připojit i teploměr, který hlídá případné přehřátí baterie. Nic méně jsem chtěl něco i s možností vybíjení a případným nastavení hodnot nabíjení, stála necelých 1.200, - Kč ;) . Zatím jsem spokojený a učím se :ugeek: , protože jsem k nabíječce zatím nedostal návod.
Čus Ivo.
Uživatelský avatar
dzenda7
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 44
Registrován: 30 pro 2012, 15:24
11
Lokalita: Orlová

Re: Jakou používáte nabíječku?

Příspěvek od dzenda7 »

Jaký typ nabíječky od Jamary??
Já zítra kupuji asi Equilibrium 3.5 nabíječ 50W a asi i baterku 3300 mAh. cool
Do tanku v tank ...
World of Tanks
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Jakou používáte nabíječku?

Příspěvek od spitfiremk1 »

Sylva píše:Zdravím,
nejsem přes elekroniku žádný odborník :? , ale na základě rady jsem si asi před měsícem koupil nabíječku firmy Jamara. Umí vybíjet, nabíjet, naprogarmovat cikly a má také pěměť až na 5 baterií, vypínání delta pikem a další mnou nepochopitelné funkce, dokonce se dá připojit i teploměr, který hlídá případné přehřátí baterie. Nic méně jsem chtěl něco i s možností vybíjení a případným nastavení hodnot nabíjení, stála necelých 1.200, - Kč ;) . Zatím jsem spokojený a učím se :ugeek: , protože jsem k nabíječce zatím nedostal návod.
Čus Ivo.

Ten Accucell je vpodstatě kopie a tu kopii ještě kopírují pod názvem hobbyking atd.Je tam všude stejný procesor a funkce i system obsluhy, takže kupujeme vpodstatě to samév jiných krabicích. To teploměrové čidlo je u věech jako volitelné příslušenství. Jamara nebo čína je to samé..
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: Jakou používáte nabíječku?

Příspěvek od Sylva »

No to jsi mne dostal :( , mám ji totiž v práci z důvodu utajení před velitelem domácí posádky :lol: , ale zítra ráno bych to mohl vědět.
Čus Ivo.
Uživatelský avatar
dzenda7
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 44
Registrován: 30 pro 2012, 15:24
11
Lokalita: Orlová

Re: Jakou používáte nabíječku?

Příspěvek od dzenda7 »

Sylva píše:No to jsi mne dostal :( , mám ji totiž v práci z důvodu utajení před velitelem domácí posádky :lol: , ale zítra ráno bych to mohl vědět.
Čus Ivo.

Tak dej zítra vědět.
Do tanku v tank ...
World of Tanks
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Jakou používáte nabíječku?

Příspěvek od spitfiremk1 »

balcin píše:Už nechci vidět doma baterku Ni-Mh,jedině Li-Polky S2,co píše Kulda...Ty baterky nemají chybu a jedině s těmato baterkama si pořádně zajezdím a kooor,když mám v tanku ELMOD,ty NiMháčka to neujezdí..Jezdím s nima půl hodiny a jsou v čudu a to mám 5000covku..Za mě, jedině LiPolky... ;)

To těma nimhama ještě taháš dvojplotýnkový vařič?... :D Krom těch nicd 14 let starých baterek používám v Tigrovi i 2000 mah nimh a lítám s tím skoro hodinu, sice bez Elmodu, ale najisto..Na pětiampérovou baterku by mne ten Tiger dotahl až do práce. Takže je spíš po tvé baterce HO..i když má pět ampér., nebo má tank spoustu všelijakých odporů bránících elektrice v činnosti..Naložíš si tam prasat, biciklů, hafol lidí a pak se divíš.. :lol: .Schválně si od Vojtiša půjč jeho baterku nimh a porovnej. i tak bys na původní 1700 nimhu v dodávce měl lítat min.30 min. lipolka je taky dobrá, ale musí se hlídat, abys ji nepodvybil, nebo nepřivedl zátěží k nafouknutí a nebo k požáru..Nakonec grilovaný prase taky není k zahotení :lol: :lol: :lol:
nejde li o život, jde o hov .......
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“