Jakou používáte nabíječku?

Odpovědět
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: Jakou používáte nabíječku?

Příspěvek od sourekv »

dzenda7 píše:Zajímalo by mě, jestli při používání Li-Pol baterií s RX-18 je u RX-18 nějaká podpěťová ochrana, která by chránila Li-Pol-ku před nežádoucímu poklesu napětí pod 3V/článek.
Není. RX-18 nic takového vestavěno nemá. V.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Jakou používáte nabíječku?

Příspěvek od sakulajda »

sourekv píše:
dzenda7 píše:Zajímalo by mě, jestli při používání Li-Pol baterií s RX-18 je u RX-18 nějaká podpěťová ochrana, která by chránila Li-Pol-ku před nežádoucímu poklesu napětí pod 3V/článek.
Není. RX-18 nic takového vestavěno nemá. V.
tak tak HL nic takového nemá, ale není problém za pár kaček koupit bzučák a nastavit ho na bezpečnou hodnotu.
já mám el-mody, ty hlídat lipolky umí a stejně tam ten pípák mám, stejně tak jako v letadle
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
dzenda7
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 44
Registrován: 30 pro 2012, 15:24
11
Lokalita: Orlová

Re: Jakou používáte nabíječku?

Příspěvek od dzenda7 »

Tak dej tip na ten bzučák.

Ještě mi to nedá spát....Li-Pol ky jsou 7,4 voltové....nepoškodí nabitá baterie RX-18 nebo El-Mod ?
Do tanku v tank ...
World of Tanks
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Jakou používáte nabíječku?

Příspěvek od spitfiremk1 »

dzenda7 píše:Tak dej tip na ten bzučák.

Ještě mi to nedá spát....Li-Pol ky jsou 7,4 voltové....nepoškodí nabitá baterie RX-18 nebo El-Mod ?

Určině, ne, rozdíl 0,2 V je zanedbatelný...Vyzkoušeno i v letadlech a tam jde o hodně...To spíš odpálíš RX 18 i na vybitější nimhu přetěžováním v terénu..
Bzučáky s nastavitelným vypínacím minimálním napětím na článek draží za babku na Aukru.Je od jednoho až po šestičlánek lipol a řve jako kráva a má i numerický display. Cena okolo stovky...
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
dzenda7
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 44
Registrován: 30 pro 2012, 15:24
11
Lokalita: Orlová

Re: Jakou používáte nabíječku?

Příspěvek od dzenda7 »

Nebylo by něco v našich e-shopech ?
Do tanku v tank ...
World of Tanks
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Jakou používáte nabíječku?

Příspěvek od spitfiremk1 »

Ty jsou taky fajn, ale ten co jsem popisoval, má displej a rotuje na něm v přadí tento údaj.Celkové napětí dle připojené baterie (1-6čl) a pak napětí jednotlivých článků. Dále je vzadu malé tlačítko, kterým se dá nastavit minimální napětí na článku, při kterém teprve začne zařízení křičet. Rozsah nastavení je od 2.5 až do 4 V, No a za tu cenu kolem 115 kč+ pošta dost univ.uděkátko. Kdybych to uměl, taky pošlu odkaz... :oops: Mají to na většině CZ. model.shopech a hlavně na aukru, nebo www Modely pro každého.Zkus mrknout, třeba to nemáš... :D
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
bean
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2010, 22:55
13
Lokalita: Černošice, Praha západ

Re: Jakou používáte nabíječku?

Příspěvek od bean »

Ahoj, přidávám můj příspěvek na nabíječky.
Asi před 10 lety jsem u firmy BEL (pan Budínský u kulaťáku http://www.bel-shop.eu/) nabíječku bel510. Veliká spokojenost. Nabíječka má pomalý a rychlý kanál. Nastavuje se vše potenciometrama a nevyrovná se dnešním nabíječkám, které si vše ošahají a řeknou vám jak na tom Váš akumulátor je. Jenže mi postupem času přestala vyhovovat a protože jsem jezdil hlavně auta, nestačil jsem nabíjet. A tak přišla myšlenka postavit si vlastní nabíječku. Úplně z ničeho se mi nechtělo a tak jsem od pana Budínského koupil 2 moduly bel510 a jeden 610, což byla vylepšená verze. (vše bez krabičky a trafa, jen samotné desky nabíječky). Sehnal jsem vhodnou krabici. nechal si udělat trafo a přidal jsem do ní ještě dva moduly vybíječe, které taky nabízel. Vše jsem smontoval, přidal pár ochranných prvků, udělal na PC stupnice, ty mi dali dost práce a přidal chladící ventilátory a Multinabíječka byla na světě.
Dneska mám už jinou, ale tuhle používám stále na formátování akumulátorů (pomalé nabití a vybití), protože má úžasnou věc a to je časovač vypnutí ( u rychlonabíječek se používá deltapeac, která ale funguje jen přirychlonabíjení a při pomalém nabíjení to nejde použít). Nastavíte jaký máte akumulátor a tím se nastaví časovač a ten vypne. (je to cca16 Hod.)
Fotky přidávám. To víte musel jsem se trochu pochlubit. :)
bean

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) bean dne 10 říj 2017, 16:19, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
ACE
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 285
Registrován: 03 kvě 2015, 14:36
8
Lokalita: Moravská Třebová

Re: Jakou používáte nabíječku?

Příspěvek od ACE »

Zdravím pánové ahoj nemáte někdo českej návod na nabíječku B6SAC dík ahoj ahoj ahoj ACE
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Jakou používáte nabíječku?

Příspěvek od Milan »

Já už od začátku používám Raytronic C-14 a maximální spokojenost.
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“