IBU2 + IBU2 Pro

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

IBU2 + IBU2 Pro

Příspěvek od Ody »

Zakládám nové téma pro elektroniku IBU2. Začíná mne to zajímat.
zander píše:
Ody píše:
Jarin píše:Instalace jednoduchá zvuky náhrávaní brnkačka má to SD kartu a může si tam nahrát klidně i zvuky jako má elmod je to stejný jako u beier modulu který má Vojtiš v Tigrovi akorát IBU 2 je i řídící jednotka se zabudovaným zvukovým modulem.... cool cool
Má IBU2 možnost připojit servo na zákluz a elevaci? Podporuje to zákluz Asiatam?

Díky.
Podle toho co tu píšou by to mělo podporovat systemy střelby jak HL/TAIGEN, tak Tamiya, tak servo
http://www.rctank.de/IBU2-multi-functio ... ull-option

Michal
Michale díky, na těch obrázcích je dokonce port pro "recoil servo" označen. Takže zálkuz servem nebo Tamiya systém, elevace servem asi ne, zákluz asiatam asi také ne.
Naposledy upravil(a) Ody dne 07 úno 2014, 08:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: IBU2

Příspěvek od zander »

Takže na dotaz
Má IBU2 možnost připojit servo na zákluz a elevaci? Podporuje to zákluz Asiatam?
Z němec odpovězeno ano.
Mám také k dispozici kompletní návod a specifikaci, takže kdo budete mít zájem pište SZ.
Vypadá to, že to bude opravdu hodně ale hodně zajímavá záležitost.

Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: IBU2

Příspěvek od Vojtiš »

Také mě to docela nedá spat,už v tom že je vše v jednom :shock: takže úspora místa je dobrá a do T-55 super a co na ten modul říká Kulda? Vojtiš. ;)
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: IBU2

Příspěvek od sakulajda »

Vojtiš píše:Také mě to docela nedá spat,už v tom že je vše v jednom :shock: takže úspora místa je dobrá a do T-55 super a co na ten modul říká Kulda? Vojtiš. ;)
kulda se nebrani zadne elektronice, ktera spolupracuje s dospelou rc soupravou a zadnou nevyzdvyhuje do nebes ci naopak zcela nehani
Mel sem v rukach elmod, beier, tamiya, benediny a jakysi zvukac z s-hobby
Prvni dva jsou gut
Tamka zaspala dobu ve svem case uchvatne, dnes uz tak moc ne
benediny mne nenadchl
A posledni zminovany zklamal

To ze jsem v rukach nemel clark, servonaut, ibu ci jinou elektroniku neznamena ze nejsou dobre
Kazdy vyrobce se k problemu stavi po svem a kazdy modelar at si vybere co mu vyhovuje
Tak asi tak

A nezapominejme ze je tu velka rada priznivcu hl elektroniky trebas s doplnky arm a podobne
Opravdu kazdemu vyhovuje neco jineho a v tom je to kouzlo
Kazdy model je unikat od vzhledu pres jizdni vlastnosti po zvuky ci jine vychytavky
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: IBU2

Příspěvek od sakulajda »

Co me na ibu zaujalo jiz drive je moznost volby opravarenskeho tanku pri ir soubojich
Vzhledem k tomu ze do ir souboju nemuzu nikoho dotlacit tak je to vsak funkce k nicemu
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: IBU2

Příspěvek od zander »

zokott píše:
sakulajda píše:Co me na ibu zaujalo jiz drive je moznost volby opravarenskeho tanku pri ir soubojich
Vzhledem k tomu ze do ir souboju nemuzu nikoho dotlacit tak je to vsak funkce k nicemu
... já myslím, že zájemců o IR by se našlo dost, viděli jsme to s Vláďou Šourkem naživo a ve velkém a vypadalo to jako dost velkej adrenalín.
Taky si myslím, že by to mohlo být zajímavé :)

Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: IBU2

Příspěvek od sakulajda »

pajak7 píše:
sakulajda píše:Co me na ibu zaujalo jiz drive je moznost volby opravarenskeho tanku pri ir soubojich
Vzhledem k tomu ze do ir souboju nemuzu nikoho dotlacit tak je to vsak funkce k nicemu

;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) Kulďásku to dáme dohromady ty souboje ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

IBU je v tomto ohledu zajímavá varianta a stála by za vyzkoušení tak šup už to někdo namontujte a udělejte video.
Jeste sem neprozkoumal vsechny moznosti beieru usm-rc2 ktery sem nedavno zakoupil
Na ibu 2 ted nemam finance ale klido bych si to dal do kv-t a opravoval ;)
No a jestli je nas tolik na ir souboje, tak abych zacal setrit na battle unit k elmodu
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: IBU2

Příspěvek od Vojtiš »

Ten šulek ti 100% nebude fungovat, páč je to heng long a na elmod musíš dokoupit něco jiného čau.
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: IBU2

Příspěvek od Ody »

Takže, z RCTank mi dorazil IBU2, který jsem osadil do KingTigera, který jsem dosud provozoval na Taigenu.

Zapojení bylo snadné "plug and play", jediná úprava spočívala ve výměně konektoru od zábleskku Asiatam a sice z pětipinového konektoru na třípinový. Zákluz Asiatam funguje dobře, elevace nahoru/dolů také (půl výchylka nahoru, dolů na levé páce). Konfigurace jednotky, zvuků a zvuky samotné jsou uloženy na dodané SD kartě 128MB, kde jsou též uloženy vzorové zvukové sady a konfigurace pro velké množství strojů. Potěší např. zvuková sada na Elefanta a samostatný adresář se zvuky kanónů včetně 152mm z KV2 a reaktivního hmoždíře 380mmm ze Sturmtigera.

V konfiguračním souboru IBU2.ini, který je rootu SD karty se dají nastavit parametry jako reverz kanálů, implicitní stav zap/vyp světel, časování serv., reverz serv apod.

Jediné, co jsem nenašel je konektor na servo elevace - podlě mě ho IBU2 nemá. Servo na zákluz připojit lze.

Na jednotce je i konektor na zadní/brzdové světlo, normálně svítí světlo jako "zadní" s menší intenzitou, při brždění se má intenzita zvýšit, intenzita se dá nastavit v IBU2.INI. (Zatím nevyzkoušeno).

Zvuky jsou 22khZ 8bit, čili se dají použít i zvuky pro El-mod. Je možno nastavit dva zvuky pro start motoru (studený/teplý) a dva zvuky pro otáčení věže (motor tanku vypnut/zapnut).

Všechny prvky lze ovládat bez nastartovaného motoru (tj. věž elevace, střelba), jízda je možná jen po nastartování motoru, je to sice maketové, ale jám mám raději řešení modulů CLARK, které umožňují jet potichu bez zvuku motoru.

Celkově jsem s modulem zatím spokojen. Další postřehy budu přidávat.

Hrajete si s IBU2 někdo další?
Naposledy upravil(a) Ody dne 27 lis 2013, 21:11, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: IBU2

Příspěvek od Ody »

Zdar Pechy, věděl jsem, že nezklameš...

Souhlasím, pěkná věc. Při dnešním ježdění jsem objevil první drobný nedostatek (mimo absence možnosti připojit servo na elevaci) a to ten, že to zvládne přehrávat maximálně 2 zvukové kanály najednou přičemž jeden je vyhrazen pro zvuk motoru. V praxi jsem si toho všimnul tak, že jsem po výstřelu z kanónu, kdy zvuk děla ještě dozníval, zahájil střelbu z kulometu a hle, LEDka svítila, ale zvuk kulometu se ozval, až utichl výstřel z děla. Třeba CLARK umí najednou 5 kanálů. Ale není to nic (pro mě) zásadního. Jinak ovládání motorů je velmi jemné, opravdu perfektní poježdění. Ještě musím vyzkoušel ten "momentum effect" který se dá vypínat na dálku - tam je škoda, že zapnutí a vypnutí je signalizováno tím LEDkovým blbincem pro IR bitvy a tohle tam určitě dávat nebudu - možná dovnitř, aby to zablikalo pod mřížkama chlazení. Ještě to ten modul musím definitivně usadit - zatím to mám jen volně ložené a zadrátované a pak chci zkoušet to zadní/brzdové světlo.

K tomu zákluzu - já taky nechci flusat kuličky, žádnej můj tank je nefluše, chtěl jsem jen použít v KingTigeru už vestavěnej zákluz Asiatam co tam mám (to CLARK neumí) a zábleskovou výbojku.

Nedáš IBU2 do svého Elefanta? Ty zvuky jsou zajímavé ...
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“