ELMOD ThinkTank FUSION PRO + ECO

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

ELMOD ThinkTank FUSION PRO + ECO

Příspěvek od Ody »

Na stránkách www.rctank.de se objevily nové moduly:

- ELMOD ThinkTank FUSION PRO
- ELMOD ThinkTank FUSION ECO

Jestli jsem to pochopil správně, jedná se o řídící a zvukové moduly v jednom.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: ELMOD ThinkTank FUSION PRO + ECO

Příspěvek od sakulajda »

Ody píše:jedná se o řídící a zvukové moduly v jednom.
.... integrated sound unit ...

https://ssl-id.de/www.elmod.eu/product_ ... aclia3em77
na webu mají špatné foto, na rctank je OK
Obrázek
Naposledy upravil(a) sakulajda dne 25 srp 2014, 11:09, celkem upraveno 5 x.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: ELMOD ThinkTank FUSION PRO + ECO

Příspěvek od sourekv »

Ještě by mohli zapracovat na řízení kvality.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: ELMOD ThinkTank FUSION PRO + ECO

Příspěvek od sakulajda »

sourekv píše:Ještě by mohli zapracovat na řízení kvality.
a na SW, ledasco občas nefunguje jak má - hlavně u starších verzí :(
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: ELMOD ThinkTank FUSION PRO + ECO

Příspěvek od Ody »

Zdravím kolegové,

pořídil jsem si El-mod Fusion PRO a pokusně nainstaloval do KingTigera. Používám šestinanálové RC soupravy Hitec Optic 6 Sport a přijímače Optima 6. Vysílačka má na kanálech 5 a 6 jeden třípolohový a jeden dvoupolohový přepínač.

Mám několik nejasností, poradíte mi prosím někdo?

1) Jak se dají rozsvítit světla v případě, že jsou využity jen 4 kanály? Na levé páce mi to nikde nefunguje.
2) Dají se někde kalibrovat rozsahy kanálů? Jedna vysílačka má dle informací v Elmod Configuratoru rozsah na pravé páce nahoru asi jen 85% a z tohoto důvodu touto vysílačkou tank ani nenastartuju. Když použiju druhou vysílačku, kde to ukazuje asi 94% to nastarovat jde.
3) Podle manuálu , by mělo jít využít kanál 5 pro přepínání režimů levé páky pomocí třípolohového vypínače. Na Hitec Optic 6 Sport tento přepínač je, ale ať zapojím 5 či 6 kanál jakkoli v El-mod Configuratoru to na přepínaní tohoto přepínač nereaguje. Funguje jen ten přepínač dvoupolohový.

Díky.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: ELMOD ThinkTank FUSION PRO + ECO

Příspěvek od sakulajda »

Ody píše: 1) Jak se dají rozsvítit světla v případě, že jsou využity jen 4 kanály? Na levé páce mi to nikde nefunguje.
2) Dají se někde kalibrovat rozsahy kanálů? Jedna vysílačka má dle informací v Elmod Configuratoru rozsah na pravé páce nahoru asi jen 85% a z tohoto důvodu touto vysílačkou tank ani nenastartuju. Když použiju druhou vysílačku, kde to ukazuje asi 94% to nastarovat jde.
jestliže není plná výchylka, pak ti nepojedou ani ty světla (v rohách jsou start, kulomet, světlo, ... ale za předpokladu plných výchylek) - trimy máš na středu?
každá verze elmod modulu má jiné nastavování - já mám staré moduly a tak nevím co tam máš v configurátoru ty - hoď prntscr
hitec optic 6 umí rozšírit výchylky ve svém menu (tuším na 125)
Ody píše: 3) Podle manuálu , by mělo jít využít kanál 5 pro přepínání režimů levé páky pomocí třípolohového vypínače. Na Hitec Optic 6 Sport tento přepínač je, ale ať zapojím 5 či 6 kanál jakkoli v El-mod Configuratoru to na přepínaní tohoto přepínač nereaguje. Funguje jen ten přepínač dvoupolohový.
problém je ten, že optic 6 nemá třípolohový přepínač na 5tém kanálu, ale pouze dvopolohový
elmod potřebuje pozice 1-0-1 vypínač máš ve středu a vychýlením na každou stranu se sepne jedna funkce - použiješ li tento dvoupolohový, pak máš jen jednu funkci - tedy pokud se jedná o uživatelské zvuky a ECO modul (start a světlo)- protože start a 2x světla u PRO vychází ze středu, ale je tam kromě maximální výchylky ještě půlvýchylka a tu přepínačem nedocílíš
na kanálu 6 má optic ty otočňáky zboku (levé je kanál a pravé je jeho trim) při dobrém nastavení vysílače by to mohlo jít použít, ale bude to nešikovné ovládání se trefovat do neutrálu - ale zase se bude daát trefit na tu půlvýchylku sětlo zvuk

na tohle je ideální flashovaná turnigy, kde si naprogramuješ co potřebuješ a pak jen mačkáš tlačítka - optica 6 sem z tanků dal pryč a mám ho pouze v letadle (a i tam mi začíná být málo)
Naposledy upravil(a) sakulajda dne 31 říj 2014, 08:19, celkem upraveno 1 x.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: ELMOD ThinkTank FUSION PRO + ECO

Příspěvek od Ody »

Díky za info. Problém je v tom, že nemám "Optic 6" ale "Optic 6 Sport", který ty otočné přepínače nemá. Trimy jsou digitální a jsou na středu. Největší problém je tedy nastavení rozsahu - to budu muset vyřešit. Projdu vysílačku Jestli se to tam nedá nastavit. Opravdu mě překvapuje, pokud El-mod neumožňuje rozsahy kalibrovat - IBU2 to umí. Časem budu muset ivažovat o lepší vysílačce, vzhledem k počtu přijímačů hitec, které mám to bude muset být od Hitecu.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: ELMOD ThinkTank FUSION PRO + ECO

Příspěvek od sakulajda »

Ody píše:Optic 6 Sport",
aha to sem přehlédl já mám regulérního optica se sportem nemůžu moc sloužit i když myslím, že to bude s nastavením výchylek podobné
takže otočné trimi jsou pasé a další dva kanály mají taky jen dvě polohy, takže taky nic moc - jedinná možnost 4 kanály a rozchodit výchylky.

jinak Aurora je teď za zajímavé ceny - taky nad ní pěrmýšlím, když mám hromadu optima přijímačů
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: ELMOD ThinkTank FUSION PRO + ECO

Příspěvek od sakulajda »

Ody píše:Optic 6 Sport
Stavitelné výchylky to mít bude
Všeobecné programové funkce
nastavitelná velikost výchylek
http://webcache.googleusercontent.com/s ... =firefox-a

mrkni do manuálu na klasickou 6ku a zkus to na sportu - je to položka EPA
http://www.kulda.mysteria.cz/rc_souprav ... ptic_6.pdf
Naposledy upravil(a) sakulajda dne 31 říj 2014, 09:24, celkem upraveno 2 x.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: ELMOD ThinkTank FUSION PRO + ECO

Příspěvek od Ody »

Přesně tak, Aurora 9 je hezká a Aurora 9X ještě více, ale to je na rozbití "velkého prasátka".
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“