Multifunkční hlavní řídicí deska 6.0 / 6.0S / 6.1S HL

Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1271
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
10
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Multifunkční hlavní řídicí deska 6.0 / 6.0S / 6.1S HL

Příspěvek od Ivan »

Ahoj.
Toto jsem našel.
Možná to někoho bude zajímat.

https://es.aliexpress.com/item/40003192 ... 33325%2319
Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1771
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Multifunkční hlavní řídicí deska 6.0 / 6.0S / 6.1S HL

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj Ivane !
Každá informace se hodí ! Škoda, že z fóra řídící desku zatím nikdo nemá (spíš o tom nevím), aby nám napsal zhodnocení - recens. Mne mile potěšil rozsah stejnosměrného napětí od akumulátoru (7,4 až 12,6 Voltů). Pokud by deska vydržela dlouhodobou bezproblémovou zátěž, tak bude mít hodně široké možnosti využití ! Tohle by bylo vhodné nainstalovat do mého BVP 1. v měřítku 1/14.
P.S. Zase mám možnost přemýšlet, do čeho jít.

R.R.R., 6.4.2020, čas: 08.00 hod.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Multifunkční hlavní řídicí deska 6.0 / 6.0S / 6.1S HL

Příspěvek od Radek »

Koupil jsem desku 6.0, předělal jsem celou elektriku v tanku a nakonec vše předělal zpět. deska je prima, ale je nutno koupit komplet i s příslušným vysílačem. Samotná deska je k ničemu. Varuji optimisty, jako jsem byl já, že vysílač k 6.0 vypadá stejně jako vysílač k nižší verzi. Stejný je jen kryt.
K tomu napětí jsem to pochopil tak, že jde provozovat na 7,2 V na pomalý provoz a pro rychlou jízdu se přepne napětí na vyšší. Pochopitelně musí být i akumulátor s příslušným napětím.
Nová deska by měla mít i blinkry, brzdová světla a spoustu dalších věcí, které starší modely neuměly.
Jediná chyba je, že Heng Long nedrží kompatibilitu mezi jednotlivými generacemi. Nová deska - nový vysílač. Už jsem se o tom několikrát přesvědčil.

Radek
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Multifunkční hlavní řídicí deska 6.0 / 6.0S / 6.1S HL

Příspěvek od Radek »

Podle mě je potřeba koupit toto:

https://de.aliexpress.com/item/40000770 ... web201603_


Radek
Machip
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 214
Registrován: 01 led 2018, 18:55
6
Lokalita: Tábor

Re: Multifunkční hlavní řídicí deska 6.0 / 6.0S / 6.1S HL

Příspěvek od Machip »

Kvůly opravě clarka 60 jsem si 6.1.s objednal a mám v kingovi a za mě dobrý samozřejmě zvuk jako u clárka úplně neni ale jinak v ramci ceny asi 70eček za komplet v pohodě až na dvě věci pouze vývod na jeden kulomet vyřešil jsem palbu obouma na jeden vývod a co mě mrzí že nemá neutrál a tim pádem se nedá tůrovat motor na místě.A to je tak vše uvažuji o tom že ji už vkingovi nechám a clark prodám .Pepa
david742
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 248
Registrován: 15 črc 2015, 17:50
8
Lokalita: Česká Metuje 110

Re: Multifunkční hlavní řídicí deska 6.0 / 6.0S / 6.1S HL

Příspěvek od david742 »

Zdravím ahoj ,
verze 6.0 je v mé T- 72M1. Píšu o ní nejen já , ale i kolega Kocina.
Co se týká zvuků je zde možnost volby hlasitosti i typu tanku: Abrams, Leopard, T-90/72, Tiger.
Má dva mody rychlosti, jízda je velmi plynulá a v pomalém modu se dá např. i pěkně vagonovat,
trimy ladí elektronicky, umožňuje vypnutí hlavních světel, dají se zapojit blinkry, je možno zapojit laserový dálkoměr pro střelbu kuličkami- konečně s s tankem i trefíte :lol: :lol: , je možnost zapojit kameru , či ovládat stroj přes wifi.
Má v základu airsoft i infra a verze 6.1 by měla mít navíc i funkci zákluzu hlavně.
Toť vše co o tom vím - nejsem prodejní agent , ale spokojený uživatel puffy
Machip
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 214
Registrován: 01 led 2018, 18:55
6
Lokalita: Tábor

Re: Multifunkční hlavní řídicí deska 6.0 / 6.0S / 6.1S HL

Příspěvek od Machip »

6.1 má servo na zákluz a elevaci. Pepa
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1771
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Multifunkční hlavní řídicí deska 6.0 / 6.0S / 6.1S HL

Příspěvek od Rudyn »

KLUCI DÍKY MOC ZA VAŠE HODNOCENÍ !
V BVP 1. mám pouze klasický čtyřkanálový (analog.) RC systém v pásmu 40 MHz. Zatím tato RC souprava "šlape", ale uvažuji o něčem sofistikovanějším.

R.R.R.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
Kocina
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 51
Registrován: 24 led 2018, 15:08
6
Lokalita: Holíč SR / Hodonín CZ

Re: Multifunkční hlavní řídicí deska 6.0 / 6.0S / 6.1S HL

Příspěvek od Kocina »

Já sem tak isto s 6.0 v mojem T-72 naprosto spokojný. Všetko funguje, ovládanie plynulé, kopec funkcii. Na banggood som ju našiel za 58€ dosku aj vysielač spolu. Myslím že za tú cenu je to excelentná voľba.
david742
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 248
Registrován: 15 črc 2015, 17:50
8
Lokalita: Česká Metuje 110

Re: Multifunkční hlavní řídicí deska 6.0 / 6.0S / 6.1S HL

Příspěvek od david742 »

Myslím , že i tank se starší verzí 2,4 -ten model 2017 od Heng Long by se dal modernizovat.
Máme ji v našem Firefly a vadí mi ne moc citlivé reakce na plynový regl- zkrátka nic , nic a najednou to vyrazí , to právě u 6.0 neznám.
Mám ve Firefly původní soft kanon ve věži byť jen proto , že to byl nejjednodušší způsob instalace . Střelba je simulací zvuku.
Přiznám se , že jsem zatím nezjišťoval nakolik se liší od toho kanonu v T-72.
Byl by sice horor vydolovat z věže Shermana ten starý (pokud se liší),ale za ten jízdní projev 6.0 by to stálo.
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“