ElMod Fusion PRO update firmware

Odpovědět
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
5
Lokalita: České Budějovice

ElMod Fusion PRO update firmware

Příspěvek od CuMeL »

Objevil jsem na stránkách Elmodu, že 27.10.2020 byla vydán update 2.03a na ElMod Fusion PRO. Byla instalována nová funkce serva: „elevace (ESC)“. Sice zatím netuším, k čemu je to dobré, ale předpokládám, že k tomu bude i novější aplikace Elmod App a snad i nějaký popis. Zatím jsem to neinstaloval, jen dávám na vědomí, že existuje:

https://elmod.eu/firmware-updates/?lang=en
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
5
Lokalita: České Budějovice

Re: ElMod Fusion PRO update firmware

Příspěvek od CuMeL »

Tak jsem updatoval firmware a nainstaloval novou aplikaci ElmoaApp. Asi to není nic tak důležitého.
Je v ovládání serva dána možnost zvolit novou položku Turret elevation (ESC), což asi není nic, co bych využil na svém modelu:

Obrázek
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: ElMod Fusion PRO update firmware

Příspěvek od Shotek »

dík za info Cumelíne
aspoň nějakej pokusnej králik otestuje, jestli tam nemaj hoši germánský nějakou botu..
:lol:
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
5
Lokalita: České Budějovice

Re: ElMod Fusion PRO update firmware

Příspěvek od CuMeL »

Po delším čase jsem opět zkontroloval firmware u ElModu a ejhle - od listopadu loňského roku se objevily další 3 novinky:

5. ledna byly aktualizovány 2 zvuky pro Leopard 2 Bovington Tiger

8. března byl vydán firmware update 2.04, který řeší:
  • funkce serva pro horizontální a vertikální pohyb kanonu, která ukládá poslední polohu, aby se serva po restartu nevrátila do neutrální polohy
  • funkce serva rozšířena o parametr pro řazení neutrální polohy


16. dubna byl vydán firmware update 2.05, který doplňuje nový parametr pro zpoždění záblesku a zvuku výstřelu od mechaniky zpětného rázu. To je nezbytné pro některé vzácné hardwarové kombinace komponent Taigen a HengLong, aby byla spouštěcí sekvence synchronní.

Už jsem to aktualizoval, ale tyhle funkce nevyužiji. Nicméně všechno jede, tak jak má
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
GhostSlawa
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 50
Registrován: 12 říj 2015, 13:35
8
Lokalita: Kralupy nad Vltavou

Re: ElMod Fusion PRO update firmware

Příspěvek od GhostSlawa »

Nemáš prosím někde firmware ? Z Elmodu nejdou stáhnout. Nidke není tlačítko. Nechápu. Děkuji
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
5
Lokalita: České Budějovice

Re: ElMod Fusion PRO update firmware

Příspěvek od CuMeL »

Sorry za pozdější odpověď. Asi už si na to přišel sám, že firmware je součástí aplikace. Nahrává se takto:
Pro aktualizaci firmwaru musí být ElMod Fusion připojen k počítači. Chcete-li nastavit řídící jednotku v aktualizačním režimu, vypněte napájení a podržte stisknuté tlačítko Setup na ElMod Fusion. Zapněte napájení znovu. Modrá kontrolka stavu třikrát blikne. Nyní spusťte aplikaci ElMod App a stiskněte červené tlačítko "Update".


Tam je možno si vybrat ze všech dostupných firmwarů. Lze samozřejmě i downgradovat i upgradovat. Já osobně zůstal u verze 2.05, protože mi to s vyšší verzí nějak nefungovalo
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
GhostSlawa
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 50
Registrován: 12 říj 2015, 13:35
8
Lokalita: Kralupy nad Vltavou

Re: ElMod Fusion PRO update firmware

Příspěvek od GhostSlawa »

Jen pro info. Už jsem to upgradnul. Firmware nejde ztahnout z webu, je součástí aplikace, ale pozor, pouze Elmodapp. V aplikaci Config aktuální verze Fe nejsou !
Pokud to někomu nepůjde na W10, dá se na W7. Klidně můžu pomoct nahrát. Praha/Středočeský kraj.
Jo a stačí jedna aplikace. Jsou v podstatě totožné. Nechápu proč jsou dvě. Mě funguje lépe app. Config mi nešel pod W10.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3204
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: ElMod Fusion PRO update firmware

Příspěvek od sakulajda »

GhostSlawa píše: 03 pro 2022, 11:15 Jo a stačí jedna aplikace. Jsou v podstatě totožné. Nechápu proč jsou dvě. Mě funguje lépe app. Config mi nešel pod W10.
Protože vývoj ;)
Ještě úplně ty starší moduly, nebo třeba 3TO, ta nová apka neumí moc dobře a naopak, některé nové moduly nedává ta stará, zkrátka je potřeba použít správný program na správnou verzi modulu.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“