Re: Porucha

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Porucha

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj.

Možných příčin závady je hodně !!! Zkus se ale prvně podívat na krystal v tanku. Dej tam zatím krystal z toho tanku co ti jede vyzkoušej přes vysílač se stejným krystalem. V tanku by měl být přijímačový krystal (má označení Rx). Někdy se stane, že je špatně zasunutý v kontaktu (konektoru), nebo ti spadnul na zem a došlo k jeho trvalému poškození - zničení (tzv. rozhození) !!! Pokud ani potom tank nepojede, máš aspoň vyloučenou možnost poruchy (závady) krystalů !!!
Další možnost je ta, že ti odešla řídící jednotka do věčných lovišť. Co máš v tanku, RX 18 ?

Upraveno 17.4.2017, R.R.R.
Naposledy upravil(a) Rudyn dne 17 dub 2017, 10:53, celkem upraveno 1 x.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Porucha

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj tankisto.

Buď rád, že to byl jen výměnný RC krystal. Nová základní deska by byla dražší !!! Jinak co se týká krystalů, dal bych si inzerát na našem fóru a v Modelbazaru. Já jsem takto získal kanály 1., 2. , 3., a 4. Pokud časem finance dovolí, tak si pořídím i pro další kanály. Heng - Long nabízí zatím RC krystaly pro 10 kanálů (možná se pletu, opravte mne). Pokud máš kanál č. 1 tak v první řadě sháněj kanál 3. nebo 4. Pokud budeš mít kanál 2 a budete blízko u sebe, může docházet k menšímu rušení (může ale nemusí). Nejvíc asi budeš jezdit se svými tanky a společné jezdění nebývá časté.
Naposledy upravil(a) Rudyn dne 10 lis 2010, 09:10, celkem upraveno 1 x.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
jirkacbx
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 75
Registrován: 10 led 2010, 16:20
14
Lokalita: Sedliště u Nepomuka,Plzen-jih

Re: Porucha

Příspěvek od jirkacbx »

Kolem Plzně je bída na tanky.
M41 Buldog prodán,v okolí nejsou lidi na blbnutí.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Porucha

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj Mizo.

Chystám se jet na Plastikovou zimu v Bratislavě (27.11.2010 - sobota). Pokud by jsi tam jel, přivez svůj tank a já bych vzal můj RC vysílač od Heng-Longu a originál vysílačové a přijímačové krystaly. Jiná možnost jak ti pomoci mne nenapadá.
Naposledy upravil(a) Rudyn dne 10 lis 2010, 11:20, celkem upraveno 1 x.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Porucha

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj tankáni.

Ta cena 201,- Kč s DPH je dobrá. Škoda, že nemají RC krystaly Heng-Long pro kanály 5 a výše. Za tuto cenu bych je bral.
Na stránkách Beami Trade je mají za 450,- Kč !!! Cenový rozdíl je tedy značný !!!
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Porucha

Příspěvek od Milan »

Z tebou je to těžký.Ty něco provedeš a pak se ptáš.To si děláš prdel,že jsi přehazoval kábliky na RX-18.
Takže teď si ještě objednej novou řídící jednotku.A dofám že jsi vše dělal pod proudem a neodpojil jsi baterii.Z banální závady se stala výmněna celé elektroniky.A tím že jsi do toho takhle zasahoval,jsi asi pozbyl i záruku.
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Porucha

Příspěvek od Jarin »

myslim ze Milan ma pravdu dal jsi takovy penize za tank a bezmyslenkovite jsi se v tom pohrabal misto aby jsi se tady porozhledl a pripadne se zeptal zkusenejsich takle jsi si akorat vytahl dalsi penize z vlastni kapsy. ja nez jsem se poustel do svych prvnich pokusu procetl jsem to tady celkem mockrat a hodne rad a zkusenosti jsem tady nasel... puffy
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Porucha

Příspěvek od Milan »

To mně nenapadlo že by borec mohl mít vybitou baterku.Ale asi to byl prvopočátek závady.
Vnímám již každého modeláře že vybitou baterii pozná.To je ale asi u začátečníků omyl.
A pak se v tom začal hrabat,a pak se ptal.....Nyní už je u něj asi averse k RC tankům.
No ale pokud je mladej,tak to zvládne. ssad
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“