rozsocháč - český ježek -Tschechenigel

Jak nato.....
Odpovědět
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

rozsocháč - český ježek -Tschechenigel

Příspěvek od mrst »

toto jsou moje podle výkresu zmešené 1:16 protitankové překážky puffy :D :P
jsou provedeny z hliníkového L - profilu , včetně ukunčovacích patek proti zaboření se do terénu a sešroubovány z důvodu pevnosti šroubky M2(šroubky nahradily původní nýty) Až poválečné rozsocháče byly sešroubovávány.
slol
mrst
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: rozsocháč - český ježek -Tschechenigel

Příspěvek od Milan »

Můžeš uvézt nějaké rozměry ??? :?: Délku toho profilu a průřez ?
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: rozsocháč - český ježek -Tschechenigel

Příspěvek od Radek »

Tady je postup výroby v jiném měřítku, ale dá se to podle mě přepočítat na rozměry 1:16

http://modelareni.cz/plast/cesky_jezek.php

Radek cool
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: rozsocháč - český ježek -Tschechenigel

Příspěvek od mrst »

PT rozsocháč se dodával železniční drahou na nejbližší dodací nádraží v rozmontovaném stavu, kdy dva úhelníky 140x140x13 dl.2100mmbyly s plechovou výztuhou 480x480 a10mm silnou snýtovány nebo sešroubovány šrouby o průměru 20mm-66mm délky, třetí stejný úhelník s dalšími dvěma výztuhami byl z dopravních důvodů jen volně přiložen a montoval se až na místě 12 šrouby o průměru 20mm ale jen 53mm dlouhými.
tento text jsem obdržel s kopií oroginálního výkresu z 25.4.1938

pozor na patky...předchozí fotky je právě nemají...je to jeden z nejduležitějších detailů bez kterých je rozsocháč prakticky k ničemu...jelikož by se vahou najíždějícího tanku zabořil
mrst puffy
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: rozsocháč - český ježek -Tschechenigel

Příspěvek od long.michael »

No tak já sem něco zkoušel udělat rychlou formou naštípal sem nožem dřevěné hranolky a provázal je nití ale asi to zkusím je upravit mám tu plech 0.1mm tak zkusím udělat spojky z toho uvidím jak to bude vypadat ale napadlo nebylo to nějaké kulaté bylo asi všechno z profilů jen musím vymyslet z čeho ty profily udělat.No něco snad najdu v dílně aby to nějak vypadalo,podobně originálu
tom59herder
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 29
Registrován: 03 říj 2009, 18:52
14
Lokalita: Březová alej 1305/4, Staré Město, 460 01 Liberec

Re: rozsocháč - český ježek -Tschechenigel

Příspěvek od tom59herder »

Na fóru papírových modelářů ze Slovenska jsem objevil papírovou vystřihovánku v měřítku 1:25, která je ke stažení jako free tady http://papermodelers.sk/download/file.php?id=52. Stačí ji zvětšit do měřítka 1:16. Dnes jsem byl v OBI a zakoupil duralové profily 7,5 x 7,5 x 1000 a 13 x 13 x1000 a pokusím se o nějakou konstrukci z tohoto materiálu.
Odpovědět

Zpět na „Dioráma“