TANKODROM

Jak nato.....
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: TANKODROM

Příspěvek od long.michael »

No k ten už mám jich docela dost sem e nasbírat na haldě sou to ty šedý tak teď už to jen přepočítat to mi dělá problémy no nějak to přizpůsobit vzhledu co by to mělo mít našel sem fotky jen z pevnosti Hanička No a ty malé nikde nejsou byl sem tedy kousek od něj jako kluk ale už si ty tvary nevybavím.
Uživatelský avatar
LARS
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 440
Registrován: 02 úno 2009, 21:41
15
Lokalita: Nudvojovice

Re: TANKODROM

Příspěvek od LARS »

long.michael píše:No k ten už mám jich docela dost sem e nasbírat na haldě sou to ty šedý tak teď už to jen přepočítat to mi dělá problémy no nějak to přizpůsobit vzhledu co by to mělo mít našel sem fotky jen z pevnosti Hanička No a ty malé nikde nejsou byl sem tedy kousek od něj jako kluk ale už si ty tvary nevybavím.
Tady je odkaz jak dělaj bunkry Helmuti http://74.125.39.132/translate_c?hl=cs& ... stuzi-6tMw
[█۞███████]▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▅█████████▅▄▃▂
I███████████████████]
.◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: TANKODROM

Příspěvek od long.michael »

Rád bych se zeptal Kde se dá sehnat prosívka je to jen z drtičky kamene tady je jen kamenolom myslím potřebuji tam něco z tím pískem udělat že bych to hodil přez to a ty kameny co tam mám už sem část vydláždil kameny do písku a kopec sem osadil z obou stan kameny A pak bych uděl ještě jeden z toho na ten tankodrom co chystám na zimu a takové ty dny co se nedá být venku na půdě.Koukal sem na pevnosti ale to co tu je odkaz to je docela propracované ale asi by se to dalo udělat i z tvárnice jen mi to přijde jako německý bunkr nebo velitelství No ale nějak to chce to vymyslet tu věž ta se mi na tom noc nezamlouvá a nenašel sem tam rozměry na 1:16,ale jinak to je fakt super
No tak sem to zkoušel udělat a když sem to měl skoro hotový tak mi to celý prasklo tak musim sehnat znova tvárnici ale už to budu dělat jinak nakonci to zpojím maltou.
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: TANKODROM

Příspěvek od long.michael »

No tak nějak moc to nedrží pohromadě koukal sem jak to mají ve výše uvedeném odkaze propracovaný helmuti Tak mě zajímá nevíte někdo z čeho je to udělaný to co tam mají napadá mě polistyren ale nevím ale z tvárnic to moc nejde sice tam nechci dělat tu věž ale poziční světlo otočný a opevnění na střechu a osvětlení vnitřní z utrafialový přípoj na 9v baterii.
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: TANKODROM

Příspěvek od Radek »

long.michael píše:No tak nějak moc to nedrží pohromadě koukal sem jak to mají ve výše uvedeném odkaze propracovaný helmuti Tak mě zajímá nevíte někdo z čeho je to udělaný to co tam mají napadá mě polistyren ale nevím ale z tvárnic to moc nejde sice tam nechci dělat tu věž ale poziční světlo otočný a opevnění na střechu a osvětlení vnitřní z utrafialový přípoj na 9v baterii.

Jako kopyto se nabízí polystyrén a potom bych řekl šikovný otisk a odlévat ze sádry kolik kusů je potřeba. To co je na obrázcích od "Helmutů" je podle mě pěnový polystyrén a na něm je aplikováno to, co se používá ve fásádních systémech na zateplení domů polystyrénem. Je to stěrka, která je velmi kvalitní a všechny ty věci musi být kvalitní nedělají se na čtrnáct dní, ale na roky. Chce to asi malou exkurzi u fasádníků, případně obkladačů koupelen, dnes už to nejsou tolik zedníci, jako spíše chemici.

Radek puffy
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: TANKODROM

Příspěvek od long.michael »

No tak já sem to neudělal přesně podle toho co tam mají to co z toho vyšlo je taková rujna Dělal sem to z tvárnice.Teď mám doma 5cm polistyren no ale to vypadá ten měkej tak to zkusím z něj a pak sem sehnal sádrokarton tak uvidím co bude lepší a podle toho pak do něčeho zapojím eletriku i na tu mám plány.
Já tuhle dělal z výřezem tak sem na venkovní použil 6 stěn pak špalíky na schody ty kdyžtak spočítám prostě k vršku všechny stěny sou 13cm výška 4cm šířka a pak už záleží na tvaru otvory sem vzal frezkou na dřevo takže sou kulaté a pak dvě desky na střechu a zbytky na opvnění částí střechy všechno je to udělané z tvárnice a dole je to na desce s pojený a z části je to nahozené zdící maltou ta se dá koupit.A stěny sem našel zbytky tvárnic na skládce házej jich tam dost a bral sem tam i kameny.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: TANKODROM

Příspěvek od sakulajda »

long.michael píše:...Dělal sem to z tvárnice...
já kdysi dělal bunkry, mosty a panorama z tvrdého kartonu a na něj napatlal obyčejnou sádru
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: TANKODROM

Příspěvek od long.michael »

No nevím proč ale nejdou mi sem dávat fotky ctěl sem vám sem dát tu pevnost tak bude na mích stránkách v Tankodromu ale až tak večer trvá to mu hroznýmu ufounu dlouho
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: TANKODROM

Příspěvek od Radek »

Tady je spousta materiálů k Československému opevnění:

http://opevneni.cz

Naše opevnění mimo Maginotovy linie Atlantického valu patřilo k těm nejvýznamnějším. Mnoho objektů se dochovalo, je z čeho vycházet. Možná, že tu někdo najdete inspiraci pro svůj bunkr.

Radek cool
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: TANKODROM

Příspěvek od Radek »

Ještě jeden odkaz:

http://www.bunkry.cz/odkazy.asp

Tady jsou další stránky k bunkrům. Myslím, že nemusíme bezpodmínečně vycházet jen z toho co mají v cizině.

Radek cool
Odpovědět

Zpět na „Dioráma“